bardzo późne wykrycie ciąży przez lekarza czy to możliwe?

Zancik

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2007
Posty
893
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
niestety niektórzy lekarze sa bardzo nie odpowiedzialni
zona mojego szwagra jak była w ciąży to nie robiła prawie zadnych badan, lekarz w karcie ciąży wpisywał wyniki przepisane z książki, na szczescie mała jest zdrowa i nic sie nie stało....
w ciąży do ginekologa lepiej chodzic prywatnie bo przynajmniej lekarz sie interesuje a w publicznych przychodniach naprawde bardzo zadko sie to zdarza....
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Niestety nie pierwszy lekarz dla którego badania to wielki problem i widzi mi się pacjenta...
I co gorsze w wyniku tych zaniedbań dzieje się wiele złego.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Tak, i dlatego polecam (przede wszystkim jeśli chodzi o ginekologię) chodzić do lekarza prywatnie. Kosztuje, bo kosztuje, ale płacisz i wymagasz. I nikt Cię nie pośle z kwitkiem do domu, bo na prywatnych pacjentach lekarzom zależy.
 

deeking

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Przepraszam drogie koleżanki ze się wtrącam do rozmowy.

Traktujcie to porszę jako ciekawostkę.

Znam osobiście pewna panią, u której lekarz wykrył co prawda ciąże, ale dopiero w 5 miesiącu tej ciąży i to na oddziale onkologii - bo było wcześniej podejrzenie o chorobę nowotworową.

Teraz dzidziuś który się urodził ma się bardzo dobrze.

pozdrawiam

deeking
 

marchewcia1985

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2008
Posty
33
Punkty reakcji
0
:bag: dziewczyny moje drogie... Jak lekarz może nie wykryć 4-miesięcznej ciąży?! No, chyba,ze nie robi USG i podczas standardowego badania nie zwróci uwagi na obecność czopu śluzowego, zgrubienia szyjki macicy i nie weżmie pod uwage objawów. Ciąża w niewielu przypadkach przebiega bezobjawowo, tak więc nie wydaje mi się,żeby nie mozna było jej wykryć w 4 tygodniu. Ja poszłam do gina w 12 tyg siąży ( 3 miesiąc ), a maleństwo miało już rączki i nóżki. :mruga: Niemożliwym jest,żeby nie widac było tego podczas badania USG. :papa:


Uważasz, że to niemożliwe?? Masz szczęście, że spotykasz dobrych lekarzy. Nie każdy ginekolog robi standardowo badanie USG przy każdej wizycie, są ponoć jakieś anomalie, że ciężko wykryć ciąże przy zwykłym badaniu.

Przykład??
Moja mama: w 5 miesiącu poszła do gin bo okres się jej spóźniał, a przez poprzednie 4 miesiące miała regularnie. Nie spodziewała się że może być w ciąży. No to ten jej szurnął jakieś środki na wywołanie miesiączki.
Nie wierzysz??
A chcesz teraz zobaczyć mojego brata??

Dokumentacja medyczna zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach tuż po porodzie.
 

Lena_Russian_Girl

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2007
Posty
90
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Norge ;)
no w 4 miesiacu napewno by juz wykryl.
Ja sama jestem w 3 miesiacu i widze u siebie powiekszony brzuch i macice czego zaden lekarz raczej nie przeoczy.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Uważasz, że to niemożliwe?? Masz szczęście, że spotykasz dobrych lekarzy. Nie każdy ginekolog robi standardowo badanie USG przy każdej wizycie, są ponoć jakieś anomalie, że ciężko wykryć ciąże przy zwykłym badaniu.

Przykład??
Moja mama: w 5 miesiącu poszła do gin bo okres się jej spóźniał, a przez poprzednie 4 miesiące miała regularnie. Nie spodziewała się że może być w ciąży. No to ten jej szurnął jakieś środki na wywołanie miesiączki.
Nie wierzysz??
A chcesz teraz zobaczyć mojego brata??

Dokumentacja medyczna zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach tuż po porodzie.
Wierzę, wierzę, nie denerwuj się. Ja też przez 3 pierwsze miesiące ciąży miałam okres.
Mojej mamie lekarz powiedział,że urodzi trojaczki i to niedorozwinięte, a okazało się,że to jeden duży chłopak - mój brat, który ważył 5300g przy porodzie... Tak,że wiesz... Lekarze to lekarze...jeśli się nie idzie prywatnie i się nie zapłaci, to się nic nie osiągnie. Tamten poprzedni post napisałam moze niezbyt konkretnie, bo brałam tylko pod uwagę lekarzy przyjmujących prywatnie. Przepraszam :papa:
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Lekarze to lekarze...jeśli się nie idzie prywatnie i się nie zapłaci, to się nic nie osiągnie.

Nie zgadzam się Moja Siostra poszła prywatnie do Dr Wilińskiego (niby taki dobry i polecany) a On nawet nie badając Jej dobrze stwierdził, że ciąża jest opóźniona i teraz już pewnie martwa i zaprasza Ją następnego dnia na USG i umówią się na usunięcie.... Moja Siostra zapłakana poszła do innego lekarza i co? Dzidziuś zdrowy, duży i ruchliwy... I jak tu ufać lekarzowi??
Ja całą ciążę chodziłam państwowo do mojej Ginekologi bardzo sobie chwalę, jedynie USG robiłam prywatnie, na lepszym sprzęcie.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A to już wina Twojej siostry, bo ja bym nie wyszła z gabinetu bez badania. Przecież za to płacę, a więc wymagam, prawda? Wiliński to filozof, kazdy Ci to powie. Mnie w Łodzi badał Krasomski i Sobantka - nie mogę absolutnie narzekać. Z lekarzami trzeba rozmawiać, pytać i samemu prosić o badanie :papa:
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Niestety większość lekarzy wie swoje... I można choćby i się zabarykadować w gabinecie a i tak nie zbada bo będzie wiedział lepiej i bez tego co dolega.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
To więcej bym do takiego nie poszła. ze względu na swoją przypadłość odwiedziłam już masę ginekologów i jeszcze mi się to nie zdarzyło. Ale kto wie? Może jeszcze na takiego trafię. Ale znając mój charakterek to oberwałoby mu się :papa:
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
A to już wina Twojej siostry, bo ja bym nie wyszła z gabinetu bez badania. Przecież za to płacę, a więc wymagam, prawda? Wiliński to filozof, kazdy Ci to powie. Mnie w Łodzi badał Krasomski i Sobantka - nie mogę absolutnie narzekać. Z lekarzami trzeba rozmawiać, pytać i samemu prosić o badanie :papa:
Czy Ty jesteś przytomna? Wina mojej Siostry, że Jej Wiliński głupot nagadał? Nie ważne czy Ją zbadał czy nie - chodzi o sam fakt co powiedział. Jakbym weszła do Ginekologa i by mi powiedział coś takiego to bym chyba umarła ze smutku i nieważne by mi było czy zbadał czy nie. Jakim prawem wygłasza tak bolesne teorie?? Kobiecie w ciąży, która wszystko czuje 10 razy mocniej??
Wiliński jest bardzo polecanym lekarzem i Pacjentki sobie Go bardzo chwalą, teraz został ordynatorem prywatnej klinik Salve. Dlatego też moja Sis do Niego poszła licząc, ze zbada Ją konkretny i dobry specjalista. Niestety okazał się zwykłym KONOWAŁEM!
Siostra powiedziała, ze jednak Ją zbadał (coś musiałam wcześniej pomylić)i przejrzał wyniki wszystkich badań, które miała robione.

Mnie się jeszcze nie zdarzyło żeby mnie lekarz nie zbadał na wizycie.Trafiałam na super lekarzy zawsze.


Ale znając mój charakterek to oberwałoby mu się :papa:

No to czemu nie zawalczyłaś o znieczulenie skoro masz taką siłę przebicia?
 

Kika 23

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja znam przypadek późnego wykrycia ciąży ( moja bratowa). Jedna lekarka nie wykryła ciąży a co gorsza dała zastrzyki na wywołanie okresu. Ale to jeszcze nic: dwóch lekarzy powiedziało dziewczynie że nie może mieć dzieci. Więc nie brała pod uwagę że może być w ciąży mimo iż miała mnóstwo objawów ciązy. Wszystko tłumaczyła sobie stresem. Gdy poszła drugi raz do ginekologa bez badania dowiedziała się że jest w ciąży. Brzuszek jeszcze malutki, nic nie było widać a był to już koniec 5 miesiąca!!!!!!!! W czasie ciąży ciężko pracowała nie zdając sobie sprawy że pod sercem nosi maleństwo. Postanowiła chodzić prywatnie do lekarza. Wtedy też dowiedziała się że ma przodujące łożysko i że będzie musiała mieć cesarke. Natomiast babka nie powiedziała jej więcej nic na ten temat, więc dziewczyna robiła wszystko to co można w ciąży. Jednak w 7 miesiącu wylądowała w szpitalu z krwotokiem. Na szczęście wszystko było w porządku. Miesiąc przed terminem urodziła przez cc zdrowe dziecko.
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
Mili jeśli chodzi o Wilińskiego to przyznam że mnie zaskoczyłaś bo też dobre opinie słyszałam o nim....ale nie trafiłam do niego i może dobrze....ja bardzo sobie chwalę dr.Krekorę z CZMP...chodziłam do niego prywatnie w ciąży gdy zaczęły się komplikacje i to on robił mi cesarskie cięcie w 34 tygodniu ze względu na zagrożenie życia.Zawdzięczam mu nie tylko swoje życie ale i mojej perełki która dziś jest zdrowym szkrabem.Dwa tygodnie leżałam po porodzie w szpitalu by dojść do siebie i cały ten czas czuwał czy wszystko jest ok.A cięcie szybko się zagoiło i jest naprawdę stosunkowo nieduże w porównaniu z innymi które widziałam.Jeśli chodzi o diagnostykę USG w ciąży to dla mnie najlepszy był Dudarewicz.Ma certyfikat w dziedzinie wczesnego wykrywania wszelkich wad u dzieci i jest naprawdę dokładny i konkretny.Mnie przyjął nawet późno w nocy gdy moja mała nagle przestała się poruszać i byliśmy cali w strachu...w dodatku nie wziął pieniędzy za tę wizytę.Krótko mówiąc jeśli jeszcze kiedyś zdecyduje się na dziecko...co u mnie będzie ciężką decyzją to ja już swoich lekarzy mam i innych nie będę szukać....bo lepszych nie znajdę.
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Też słyszała dobre opinie o Dudarewiczu :) Ale ja chodziłam na USG do Dr Baś-Budeckiej na Zieloną :) a moją ciążę prowadziła Dr Derbich:) Mam nadzieję, ze gdy będę w kolejnej ciąży też się mną zaopiekują )
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Czy Ty jesteś przytomna? Wina mojej Siostry, że Jej Wiliński głupot nagadał? Nie ważne czy Ją zbadał czy nie - chodzi o sam fakt co powiedział. Jakbym weszła do Ginekologa i by mi powiedział coś takiego to bym chyba umarła ze smutku i nieważne by mi było czy zbadał czy nie. Jakim prawem wygłasza tak bolesne teorie?? Kobiecie w ciąży, która wszystko czuje 10 razy mocniej??
Wiliński jest bardzo polecanym lekarzem i Pacjentki sobie Go bardzo chwalą, teraz został ordynatorem prywatnej klinik Salve. Dlatego też moja Sis do Niego poszła licząc, ze zbada Ją konkretny i dobry specjalista. Niestety okazał się zwykłym KONOWAŁEM!
Siostra powiedziała, ze jednak Ją zbadał (coś musiałam wcześniej pomylić)i przejrzał wyniki wszystkich badań, które miała robione.

Mnie się jeszcze nie zdarzyło żeby mnie lekarz nie zbadał na wizycie.Trafiałam na super lekarzy zawsze.




No to czemu nie zawalczyłaś o znieczulenie skoro masz taką siłę przebicia?
tak, jestem jak najbardziej przytomna i nie ekscytuj się, bo mnie obrażasz. Czemu nie zawalczyłam o znieczulenie? Bo urodziłam nagle miesiąc przed czasem i nie było na to czasu. O znieczulenie błagałam przy samym porodzie. I co niby miałam zrobić? Wstać i ich tam wszystkich zbluzgać? Rozbrajasz mnie kobieto. Ja o Wilińskim słyszałam wiele negatywnych opinii.
 

basia141110

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
612
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Spokojnie dziewczyny:)
Znam przypadek kiedy mlodziutka dziewczyna poszla pierwszy raz panstwowo na wizyte z podejrzeniem ciazy,lekarz zapytal ja tylko kiedy miala ostatnia miesiaczke-na podstawie pytania wyliczyl jej tremin.Paranoja!!!!!!!!!.Wiem,ze bledem jej bylo nie zazadanie badania,ale to bardzo mloda dziewczyna i podejrzewam,ze nie wiedziala jak sie zachowac.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Na podstawie tego pytania lekarze potrafią obliczyć datę porodu - ok. 40 tygodni o ile się nie mylę. Ale do tego powinno być przede wszystkim usg. Tym bardziej, skoro poszła z podejrzeniem,ze jest w ciąży, a więc nie wiadomo co było powodem objawów. Przerażające...
 

basia141110

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
612
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Wiesz Rosalie on ja jedynie spytal...zero usg nie wspominajajac o podstawowym badaniu ginekologicznym.
Sa niestety tacy pseudo-doktorzy,dlatego ja chodze prywatnie,wole wydac troche kasy,ale mam pewnosc,ze nie potraktuje mnie zle.
pozdrawiam
 
Do góry