Bajeczna Szwecja

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
W Szwecji pierwszy raz byłam na wakacjach w 2005 roku i od razu ten kraj mnie zafascynował. Wzorowy stan środowiska, ludzie uprzejmi, niskie bezrobocie i ogólnie - żyje się tam dobrze :) . Teraz często wyjeżdżam tam do mojej siostry i przy okazji uczę się szwedzkiego :] . Był ktoś tam może oprócz mnie :) ? Jak wrażenia?
 

mahzel1

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
hej.

ja byłam w 2004 w wakacje zbierać jagody...:) ale też udało mi się pozwiedzać trochę Sztokholm:)

mi osobiście Szwecja nie bardzo leży, tzn. masz rację co do wysokiego poziomu życia, miłych ludzi (choć zamkniętych w sobie i ostrożnych w stosunku do obcych), no i jest baaaardzo czysto. Wszystko tam ogólnie jest tip-top. Jak na mój gust trochę za bardzo... Za bardzo poukładany kraj... Nam Polakom chyba trudno byłoby się przestawić na takie życie.

bardziej mi odpowiada Anglia - tam bardziej tak jakoś swojsko jest, niby inaczej niż w Polsce a jednak coś takiego ma podobnego (nie chodzi o to, że dużo Polaków hehe:), jakiś taki nieład.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Szwecja, widziałem ją główie z autokaru, ale pozwiedzac goteborg i malmo mi się udało. Tam jest poprostu zbyt idealnie, nawet zimno zbytnio nie jest. Wszyscy tacy blond, dużo zepsutych bogatych dzieci jest opróćz tych wszytskich miłych blondynek. Mam plany co do podróży do Szwecji- ogólnie Skandynawii, może juz w te wakacje mi się uda, oby
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Może to nam się tylko wydaje, że są zepsute a tak naprawdę to poprostu patrzymy na nich z troche innej perspektywy, bo nasz kraj nie stoi na takim poziomie rozwoju co szwecja. Wątpie czy większośc szwedów podróżuje do Polski płynąc promem, jak to robimy my. większość z nich pewnie lata w godzine samolotem. oczywiście jeśli już muszą czy chcą lecieć do naszego, pięknego i dobrze wypromowanego turystycznie kraju
 

udziula

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Hehe... a ja bym się zgodził co do tych miłych blondynek. Ja również byłem w Szwecji w pracy na jagodach ale w dni wolne udalo mi się kilka razy wyjść w miasto i bardzo bym chciał tam wrócić tylko już w charakterze turysty.Zna ktoś jakieś dobre/tanie/sprawdzone serwisy z ofertami i cenami biletów?
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Szwecja jest rzeczywiście bajeczna. Byłem w Sztokholmie tylko ale mi wystarczyło :D Jedyny minus to kolorowe społeczeństwo. Gdyby tego nie było to uznałbym ten kraj za niemalże raj BB) Piękne kobiety , bardziej mi się podobały niż Polki :) Tzn wiecej po prostu ładnych bylo. Ale że bylem tylko kilka dni tak jakby słubowo to za bardzo się nie zintegrowalem. Nie wiem czy wiecie ale Szwecja jest jedynym krajem na świecie który oczyszcza 100% ścieków a w centrum miasta można łowić łososie :D Pozdrawiam wszystkich miłośników Szwecji i Skandynawii !!!!
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Hehe... a ja bym się zgodził co do tych miłych blondynek. Ja również byłem w Szwecji w pracy na jagodach ale w dni wolne udalo mi się kilka razy wyjść w miasto i bardzo bym chciał tam wrócić tylko już w charakterze turysty.Zna ktoś jakieś dobre/tanie/sprawdzone serwisy z ofertami i cenami biletów?
Oferty zwiedzania Szwecji? w sumei nigdy się nie rozgladałem, lepiej chyba samemu to sobei zoorganizować, To nie takie trudne w końcu, nie jest to tak daleko i praktycznie każdy umie po angielsku. Leć/płyń i zwiedzaj- tyle
 

udziula

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Nie wiem czy wiecie ale Szwecja jest jedynym krajem na świecie który oczyszcza 100% ścieków a w centrum miasta można łowić łososie
No fajna ciekawostka chociaż to łowienie łososi to trochę mało. Może ktoś jeszcze podzieli się uwagami ze Szwecji. Jakie miejsca uważacie za obowiązkowe zwiedzając Szwecję?Może ktoś zna jakieś fajne kurorty,widoki które trzeba zobaczyć?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
Ścieki oczyszczają a łososie pozwalają łowić- to gdzie ta ochrona środowiska? Ja myslę, że wszytsko im dalej na północ tym bardziej jest warte zobaczenia.. Pozatym sztokholm napewno- mają podobno fantastyczne muzeum wikingów- lepsze niż w Oslo. Port w Karlskronie ktoś widział? nie poelacam- bo ogladanie go wiąże sie zvto masakryczną podróżą promem...
 

udziula

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Osobiscie tego nie widzialem, chodzilo mi bardziej o to ze w rzece w centrum miasta te łososie pływają ;)
No Szwecja ma łososie,a nasz rzeki mają to...co mają...niestety-może dla kogoś to też będzie "atrakcja turystyczna",że wogóle rzeki mogą tak wyglądać.
Jeszcze nawiązując do Szwecji to co myślicie o ofertach leć i zwiedzaj,ostatnio jest to w modzie? Czy to byłby dobry sposób na zwiedzanie Szwecji?I jeszcze jedno:Czy orientuję się ktoś,czy jest możliwość wykupienia,w samej Szwecji lub jeszcze tu w Polsce,jakiś kart ze zniżkami na kolej,metro albo muzea,kina itp.?
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
No Szwecja ma łososie,a nasz rzeki mają to...co mają...niestety-może dla kogoś to też będzie "atrakcja turystyczna",że wogóle rzeki mogą tak wyglądać.
Jeszcze nawiązując do Szwecji to co myślicie o ofertach leć i zwiedzaj,ostatnio jest to w modzie? Czy to byłby dobry sposób na zwiedzanie Szwecji?I jeszcze jedno:Czy orientuję się ktoś,czy jest możliwość wykupienia,w samej Szwecji lub jeszcze tu w Polsce,jakiś kart ze zniżkami na kolej,metro albo muzea,kina itp.?
Ta forma zwiedzania wydaje mi się równie strakcyjna co pojechanie stopem na giblartar. Szwecja jak Norwegia ma znakomite drogi, więc podróżowanie samochodem to poprostu przyjemność, a gdzie niegdzie może cie wyprzedzić tir, w sumei nawet często będą cie wyprzedzxać ale nawet 50% kierowców tirow to kobiety:) W każdym razie leć i zwiedzaj. zastanów się tylko jak załatwić przelot i wynajem samochodu.
 

udziula

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
Ta forma zwiedzania wydaje mi się równie strakcyjna co pojechanie stopem na giblartar
Podróż stopem może i atrakcyjna chodź bardzo ryzykowna w naszych czasach-mogłoby być ciężko opuścić granicę Polski.
a gdzie niegdzie może cie wyprzedzić tir, w sumei nawet często będą cie wyprzedzxać ale nawet 50% kierowców tirow to kobiety
no to ciekawe-nie wiedziałem o tym :)
W każdym razie leć i zwiedzaj. zastanów się tylko jak załatwić przelot i wynajem samochodu.
Masz może coś konkretnego na myśli?Może akurat cos podsuniesz.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
No. możesz poszukać w sieci opcji wynajecia samochodu. napewno są jakieś strony ktore udostępniają taką usługe. Noi kupić bilet przez interenet napewno potrafisz. Taka filozofia. Jak chcesz moge podsunąć ci jakiś przykład stron specjalizujących się w tych usługach. W każdym razie odradzam prom, naprawdę odradzam. długo, drogo, kradną, niedobre żarcie...
nie przesadzaj, że jest problem z wydostaniem się stopem po za granice. mamy schengen w końcu.
pozdrawiam
 

udziula

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
No. możesz poszukać w sieci opcji wynajecia samochodu. napewno są jakieś strony ktore udostępniają taką usługe. Noi kupić bilet przez interenet napewno potrafisz. Taka filozofia. Jak chcesz moge podsunąć ci jakiś przykład stron specjalizujących się w tych usługach.
Oczywiście,że to żadna filozofia.Jeśli dysponujesz takimi linkami to bardzo bym Cie o nie prosił to bym sobie coś jeszcze chętnie poczytal/doczytał.

W każdym razie odradzam prom, naprawdę odradzam. długo, drogo, kradną, niedobre żarcie...
Dziękuje...wezmę to pod uwagę.
nie przesadzaj, że jest problem z wydostaniem się stopem po za granice. mamy schengen w końcu.
Haha...pod warunkiem,że jedziemy na zachód :)
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
A kto by się wybierał stopem na wschód... znaczy na północ to niby jest pewna przeszkoda w pojechaniu samochodem... no bo podobno na połnoc od Polski jest jakieś morze bałtyckie. Ale można jechać przez Niemcy i Danie. i z Kopenhagi do Malmo jest most. Ale taka podróż to już trwa tyle co promem więc się nie opłaca. Stopem- tylko na zachód. A promem podróż już odradzałem. Jeśli chodzi o strony pośredniczące o które linki prosisz to już w tym wątku wspominałem chyab o bardzo dobrej stronce- line4you. wejdziesz to się przekonasz i sam rozeznasz się w ofercie.
 

udziula

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
A kto by się wybierał stopem na wschód... znaczy na północ to niby jest pewna przeszkoda w pojechaniu samochodem... no bo podobno na połnoc od Polski jest jakieś morze bałtyckie
Założe się że znajda się i tacy co by i na wschód stopem jechali a dla niektórych i Bałtyk nie problem.
eśli chodzi o strony pośredniczące o które linki prosisz to już w tym wątku wspominałem chyab o bardzo dobrej stronce- line4you. wejdziesz to się przekonasz i sam rozeznasz się w ofercie.
Dzięki. Poczytam...pokalkuluje i najwyżej dam znać jak zapoznam się z ich cenami.
 

golgi

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2007
Posty
565
Punkty reakcji
3
Wiek
42
Miasto
wrocław
i jak zapoznałeś się? masz już jakieś zdanie Barcyś?
 

udziula

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2008
Posty
21
Punkty reakcji
0
i jak zapoznałeś się? masz już jakieś zdanie Barcyś?
Trochę patrzyłem i problem jest taki,że mało jest połączeń Wrocław - Malmo i trochę droższe niż się spodziewałem.
Ale patrzyłem na tą stronkę line4you i tam jest opcja Gdańsk-Oslo albo Warszawa-Oslo za coś ok.100zł i w sumie pociągiem po Polsce też dawno nie jeździłem to mógłbym tak zrobić pociągiem do Gdańska->samolot(Norwegianem) do Oslo->pociąg znowu gdzieś tam gdzie mi sie spodoba.
 
Do góry