Badanie krwi - hormony..

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
Hej. Chciałabym się was spytac czy lekarz przed przepisaniem tabletek anty kazal wam robic badanie krwi. Kilka moich kolezanek robilo badanie krwi i na podstawie tego lekarz przepisywal tabletki, jednak niektore w ogole nie robily badan...
czy to jest istotne? i czy lekarz moze sie pomylic co do tabletek? .. poniewaz chcilabym uniknac skutkow ubocznych.
 

pomafi

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2005
Posty
162
Punkty reakcji
0
Wiek
115
Miasto
A zgadnijcie :P
Teoretycznie, kiedy nie ma żadnych problemów z okresem, można tylko n apodstawie wywiadu i podst. badania wydać tabletki,
jednak ostrożności nigdy za wiele.
Efekt uboczny może się pojawić nawet, kiedy antykoncepty były ustawione pod badania krwi.
Na razie tyle. Nie mogę się dokopać do ginekologii.
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
efektów ubocznych jak tutaj wspomniał mój poprzednik nie może wykluczyć za pomocą badania krwi i dużo tez zależy od indywidualnych cech Twojego organizmu
 

wiolus

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
122
Punkty reakcji
0
Miasto
z dalekaaa
Kazdy ma inne doswiadczenia co do tabletek, ale w dzisiejszych czasach skutki uboczne sa minimalizowane i nie musisz sie tym przejmowac...lekarz sam stwierdzi czy potrzebuje badan, ale tak jak wczesniej ktos juz wspomnial, jezeli nie masz zadnych porblemow to przepisze Ci cos na podst tylko wywiadu. Jezeli natomiast kaze zrobic badania to przeciez to nic zlego...koszt badania jednego hormonu mniej wiecej miesci sie w granicach 20 - 30 zl. Ja mialam problemy z miesiaczka dlatego przed jakimkolwiek leczeniem maialm robone badania hormonalne 5 hormow...co kosztowalo mnie ok 120 zl. A co do tabletek to kazde dziala inaczej na inna kobiete...jezeli dzialy by sie nieporzadane skutki...to nalezy poinformowac o tym lekarza i zmieni on tab. Nic groznego stac sie nie moze;) nie obawiaj sie.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Hej. Chciałabym się was spytac czy lekarz przed przepisaniem tabletek anty kazal wam robic badanie krwi. Kilka moich kolezanek robilo badanie krwi i na podstawie tego lekarz przepisywal tabletki, jednak niektore w ogole nie robily badan...
czy to jest istotne? i czy lekarz moze sie pomylic co do tabletek? .. poniewaz chcilabym uniknac skutkow ubocznych.
badanie krwi jest bardzo istotne, tak naprawde bez tych badan nie wolno przepisywac lekow hormonalnych, lecz wiem ze wielu lekarzy tak robi...to badanie pozwala stwierdzic ile masz w org hormonow i na podstawie tego mozna dobrac tabletki z wieksza dawka hormonow lub mniejsza
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
prawie wszyscy tak robią.. a potem na podstawie wywiadu przepiasują tablaetki z dużo za duża dawką hormów.. jeśli jest mnożliwość to lepiej badanie to zrobić
 

ilonka_4

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2006
Posty
440
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
lubelszczyzna
ja słyszałam, że kobiecie, która rozpoczęła współżycie, lekarz nie przepisze tabletek bez badania.
inaczej jest w przypadku dziewczyn, które tylko leczą się w ten sposób. wtedy wystarczy wywiad
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
Bo ja mam dosc nietypowa stytuację ;)) chodzi o to ze potrzebuje tych tabletek i do leczenia trądziku i do jak wiadomo antykoncepcji ;)
Mam zamiar wybrac sie do lekarza jak skoncze brać Luteinę. Poniewaz biore ją aby wyrownac cykl, rozregulowany przez jakis tam plyn w otrzewnej.
Jak skoncze brac to juz wsyzstko raczej bedzie ok, nie chce tych badan bo są drogie...
ale mam kilka pytan
po ilu tabletkach moge sie czuc "bezbieczna" na 10000%
i po ilu opakowaniach znika trądzik? ..
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ja słyszałam, że kobiecie, która rozpoczęła współżycie, lekarz nie przepisze tabletek bez badania.
inaczej jest w przypadku dziewczyn, które tylko leczą się w ten sposób. wtedy wystarczy wywiad
to zle słyszalas, kazda dziewczyna/kobieta ktora ma brac hormony czy z powodow leczenia czy antykoncepcji, powinna miec przeprowadzone wszystkie badania czyli wywiad, badanie podstawowe wzienikiem, usg i badanie krwi

unforgiven
1. jezeli wezmiesz 1 tabletke w 1 dzien okresu, jestes od tego dnia zabezpieczona, ale poczekaj jeszcze pozniej 7 dni poniewaz bedziesz pewna ze antykoncepcja dzial
2. z tym jest roznie, mojej kolezance pomogl po 8 opakowaniach
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
ale ja nie mam mocnego trądziku.. lekki.. mam nadzieje ze szybko zadziala;))
dzięki za informacje
a tak na marginesie, co mam powiedziec lekarzowi jak nic nie wspomni o badaniach krwi??
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Jeśli głównym celem brania przez Ciebie tabletek jest leczenie, które wynika z rozregulowania poziomu hormonów ma obowiązek sprawdzenia tego przez badanie, a jeśli nie po prostu zapytaj czy nie trzeba tego zrobić.
 

unforgiven

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2007
Posty
246
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gliwice-Sośnica
czy jest taka szansa ze przepisanie tabletek bez badania krwi moze doprowadzic to tego ze tabletki nie beda chronic znaczy nie beda "antykoncepcyjne" ? ;P
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
nie takiego czegos nie bedzie, moga byc zle dobrane tzn. przyrost wagi, migrena, bol piersi, suchosc pochwy itp
 

Tula

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
65
Punkty reakcji
0
Wiek
34
teoretycznie to nie, bo nie wiadomo jak będzie reakcja skóry, ale jak pójdziesz raz na jakiś czas to nic się nie stanie
 
Do góry