Autostrada bez ograniczeń

Status
Zamknięty.

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Kod:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła nowe plany, dotyczące dalszej rozbudowy sieci autostrad w Polsce. Okazuje się, że po 2012 roku na nowo wybudowanych odcinkach autostrad A1,A2 i A4, wzorem Niemiec – całkowicie mają zostać zniesione ograniczenia prędkości.

Według pomysłodawców, ma to pomóc w rozwiązaniu problemu stosunkowo małej przepustowości autostrad, liczących zaledwie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Rachunek ekonomiczny jest prosty: dobudowywanie trzeciego pasa ruchu jest ze względów finansowych nierealne, więc zniesienie ograniczenia prędkości wydaje się być stosunkowo dobrym rozwiązaniem. Po 2012 roku kierowców na polskich autostradach przed szaleńczą jazdą ma zatem powstrzymywać jedynie zdrowy rozsądek. Ze względów bezpieczeństwa, ograniczenia prędkości pozostaną jedynie w rejonie bramek w których uiszcza się opłatę.


REKLAMA	Czytaj dalej



Poza tymi strefami nie będzie w żaden sposób prowadzony pomiar prędkości. Nie miałoby to żadnego sensu, ponieważ ma ona być w założeniu dowolna. O pracę martwią się już funkcjonariusze policji autostradowej. Ich działalność po mistrzostwach Euro stanie bowiem pod znakiem zapytania. W najlepszym wypadku zostaną skierowani do działań na innych drogach. Opinie kierowców na ten temat są podzielone. Jedni uważają, że to świetny pomysł, inni są zdania, że nasze autostrady zamienią się w ten sposób w „drogi śmierci” i staną się miejscem szaleńczych wyścigów nieodpowiedzialnych właścicieli szybkich aut i motocykli.
Jestem zaskoczony ,że pomysł ten wyszedł od naszych władz. Takie nietypowe ;)
Oczywiście jestem na tak.

Co o tym sądzicie ?
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Nie typowe, bo za odważne jak na nich. To pewnie jest prima aprilis. I to podwójny. Z tym, że do 2012 powstaną te autostrady i z tym brakiem ograniczeń! :p Ale obym się mylił. To byłby duży krok naprzód!
 

Blackowa

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2007
Posty
946
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
Śrem k/Poznania
ograniczenia na pewno będą, bo musiałby powstać nowy kodeks drogowy.
Pewnie więcej osob ucieszyłoby zniesienie prędkości... i moje pytanie... skoro na zwykłej drodze, prostej są częste wypadki z powodu prędkości i nieuwagi to ile będzie wypadków na ów autostradzie? Mądry rzad nigdy tego nie poprze (ale znając naszych ...), choć nasz próbuje na siłe czerpać wzorce niewiadomo skąd.

A szczerze to wątpie, by te autostrady w ogóle powstały. Przez tyle lat nie powstały a do 2012 mają powstac?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz autostrada - z zalozenia ruch jednokierunkowy i bezkolizyjny - ergo zagrozenie z pwoodu duzej szybkosci bliskie zera
nie wierze...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
ograniczenia na pewno będą, bo musiałby powstać nowy kodeks drogowy.
Pewnie więcej osob ucieszyłoby zniesienie prędkości... i moje pytanie... skoro na zwykłej drodze, prostej są częste wypadki z powodu prędkości i nieuwagi to ile będzie wypadków na ów autostradzie? Mądry rzad nigdy tego nie poprze (ale znając naszych ...), choć nasz próbuje na siłe czerpać wzorce niewiadomo skąd.

A szczerze to wątpie, by te autostrady w ogóle powstały. Przez tyle lat nie powstały a do 2012 mają powstac?

Jezu co za bełkot :/ Utwierdza mnie to w przekonaniu ze kobiety nie powinny mieć prawa głosu w polityce. Serio, to jest wielka porażka to co piszesz.
Po pierwsze - no i co z tego ze bedzie trzeba wprowadzić zmiany w kodeksie drogowym? Co to jakaś katastrofa jest?

Po drugie - na autostradach jest mniej wypadków to chyba logiczne bo auta jadą w tym samym kierunku i nie wyprzedzają a wymijają, ale chyba dla ciebie to jest niepojęte, wiesz w ogóle co to autostrada?

Rząd czerpie wrzocec pozytywny, w Niemczech od zawsze nie ma ograniczen prędkości i jest OK, Niemcy sobie to cenią. Ba! Tam są autostrady też DARMOWE, no w cudzyslowiu oczywiscie ale przynajmniej bramki nie spowalniają ruchu.

Pomysl jest bardzo dobry, mam nadzieje ze dotrzymają słowa, chcialbym też żeby autostrady były tanie a nie jak teraz u Kulczyka 10 zl za cos chyba okolo 30-40 km czy nawet mniej.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
darmowe czyli placone z budzetu czyli tez z naszej kieszeni - co do tego czym jest autostrada to oczywiscie masz racje
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
darmowe czyli placone z budzetu czyli tez z naszej kieszeni - co do tego czym jest autostrada to oczywiscie masz racje

Wiedzialem ze sie ktoś przyczepi do tego slowa darmowe ( i w sumie racja) wiec wyedytowalem posta. Ten post i powyższy jest wiec do wykasowania

TAK WIEM ZE Z BUDZETU ale przynajmniej nie spowalnia sie ruch bramkami no i są zapewne tąńsze niz nasza np. u Kulczyka
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
szkoda tylko, że politycy nie wzięli pod uwagę, że wśród kierowców polskich przeważa ilość kierowców chamów...
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
szkoda tylko, że politycy nie wzięli pod uwagę, że wśród kierowców polskich przeważa ilość kierowców chamów...

A co ma piernik do wiatraka ? :)

Czy ograniczenia prędkości wyeliminowały kiedykolwiek chamków?

Poza tym nie jest tak źle z tym chamstwem na drogach, mnie czasem boli łapa od dziekowania awaryjnymi i mam łezki w oczach ze naród taki uprzejmy sie robi. BB)

Ja uwielbiam szybką jazdę , po to są autostrady i drogi ekspresowe zeby jechać wlasnie jak najszybciej
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
szkoda tylko, że politycy nie wzięli pod uwagę, że wśród kierowców polskich przeważa ilość kierowców chamów...
Najczęściej mówią to ci którzy nie jeżdżą autem. Też tak myślałem dopóki sam nie wsiadłem za kółko. Łódź mimo, że strasznie zatłoczona to kultura jest na wysokim poziomie.
 

Jergen

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2007
Posty
288
Punkty reakcji
1
Wiek
26
Miasto
z kątowni
Chamy są od zawsze i będą zawsze jeśli nic się szczególnego nie zmieni. Jestem na tak, ale czy to powstanie do 2012? Znając rząd i w ogóle polaków to najwcześniej mogłyby być w 2030 ( nutka ironii dodana do tej liczby ;) ). Ale by chyba przyśpieszyłoby ogólny ruch. Jestem za takim czymś.
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Jestem jak najbardziej za. Bzdurą jest gadanie, że jak się zniesie ograniczenia to będą zapierd...ać nie wiadomo ile. W Niemczech, mimo braku ograniczeń większość kierowców nie przekracza średniej 150-160 km na godzinę ze względów ekonomicznych. Mało kto jedzie ze stałą, większą prędkością. Z tym, że u nas jak jest droga dwu, trzy pasmowa, to na wszystkich pasach jadą z różną prędkością, przez co ruch jest mało płynny. Na zachodzie lewy pas jest zawsze wolny, dzięki temu ktoś może sobie bezpiecznie jechać 150 na prawym, a jak chce pojechać 200 to nie musi lawirować między samochodami, tylko ma cały lewy pas wolny.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
szkoda tylko, że politycy nie wzięli pod uwagę, że wśród kierowców polskich przeważa ilość kierowców chamów...
gdybys pojezdzil na poludniu europy zateskinil bys do naszych chamow...
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
pomysł dobry,ale mnie to ani chłodzi,ani grzeje bo do najblizszej autostrady mam ze 200km
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A czym sie wlasciwie różni "autostrada" dwupasmowa (po obu stronach) od drogi ekspresowej? Bo chyba niczym?
Uderza tu troche ten jakże dobrze znany marazm i nieudolność wieeelu Polaków - "wybudowanie trzeciego pasa nierealne" , "policja autostradowa boi się o utratę pracy" ehhh a także wśród młodych - "to nie wejdzie bo trzeba bedzie zmieniać kodeks drogowy" itp . jak zwykle nastawienie - "to niemożliwe, nie uda się nam". Naziści w Niemczech w latach 1933-42 wybudowali 3200 km autostrad (nie, nie było wtedy planu Marschala wiec nie wytlumaczycie tym ich sukcesu) i nie zastanawiali sie czy sie to uda czy nie tylko nad takimi detalami jak np. wkomponowanie autostrady w krajobraz, zeby ludzie mogli podziwiać np. piękne jezioro jadąc z maksymalną prędkością ;) W 9 lat wybudowali ponad 5 razy wiecej niż my kiedykolwiek i to 70 lat temu !!! a pozniej jeszcze (tu juz demokratyczni Niemcy) dolożyli 12.000 km no ale to szczegół. Włosi tak samo, i to nawet wcześniej zaczeli bo jeszcze w latach 20-stych ale dokladnych liczb nie znam, chyba troche mniejszy rozmach mieli. Przypominam ze Polska ma nadal marne 650 km autostrad i to jest po prostu taki obciach ze kilkudziesieciu ludzi powinno zawisnąć za to, totalne zmarnowanie tych 20 lat niepodległości.

No ale dobrze ze robią COKOLWIEK zeby ludziom przestac uprzykrzać życie i usprawnić transport. Była szansa na super autostrady w Polsce i to po dobrych cenach jak do przetargu staneła taka sławna miedzynarodowa, choć amerykańska firma, która wsławiła się bardzo skomplikowanymi budowami, niestety nie pamietam nazwy.No cóż przegrała przetarg bo nie było w niej "kolesiów" rządzących i nie dało się nakraść, więc buduje autostrady w Chorwacji a moze juz zbudowała nawet.
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
wzorem Niemiec – całkowicie mają zostać zniesione ograniczenia prędkości.

Kto powiedział, ze w Niemczech na autostrdach zniesione są ograniczenia prędkości?
Są jedynie pewne odcinki bez ograniczen...
Normalnym jest ze ograniczenia były są i będą.
 

sirpasztet

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2008
Posty
51
Punkty reakcji
0
Miasto
Terespol
Kto powiedział, ze w Niemczech na autostrdach zniesione są ograniczenia prędkości?
Są jedynie pewne odcinki bez ograniczen...
Normalnym jest ze ograniczenia były są i będą.
Raczej są jedynie odcinki, na których ograniczenia obowiązują. Głównie w okolicach miast, zwężeń i niebezpiecznych zakrętów. Poza tym ograniczeń nie ma.
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Nie wiem jak czesto jezdzisz po De ale ja bardzo czesto :) Dlatego wiem jak to wygląda:)




Po za tym jesli rząd chce postawić autostrady bez ograniczen - ok.. ale moze najpierw niech zadbają o solidne wykonanie ich..
 
Status
Zamknięty.
Do góry