Autografy (e-maile)

koc

Bywalec
Dołączył
25 Luty 2009
Posty
301
Punkty reakcji
63
Dziś osobiście

Tomasz Kuchar - ded. + foto
Krzysztof Hołowczyc - ded. + foto

:lol:
 

Mank

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
62
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Norbert możesz do listu dołączyć euro lub dolara zamiast IRC. ;-)
Pozdrawiam
 

Ruda13

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
53
Punkty reakcji
5
Miasto
Opole
Co myslicie o wysyłaniu SASE bez kuponu IRC albo pieniędzy ?
Robiliście już tak ? I czy dostaliście jakieś odpowiedzi ?
 

Mank

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
62
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Koperta z Twoim adresem bez IRC, bez znaczka, czy inaczej pisząc opłaty pocztowej to SAE, a nie SASE.
Co o tym myślę?
A to, że jest to totalnym chamstwem godnym pogardy.
Jest zwykłym wyzyskiem.

Jeżeli daną osobę byś lubiła to byś wydała fortunę, byle tylko mieć jej autograf.
No chyba, że zbierasz autografy byle mieć i ile mieć i byle to mieć za darmo. :/
Prawdziwy kolekcjoner nigdy nie naraża danej osoby na koszty.
Gdy wysyłasz e-maila, i dostajesz wiadomość o wysłaniu koperty i znaczka ty Ty ją ignorujesz? :/
Rób co chcesz, wysyłaj bez, ale pamiętaj, że to jest moja droga BRAK SZACUNKU.
 
K

klaudyska1996

Guest
Witajcie!!!
teraz to konto należy do mnie - czyli do Kasi :)
przejęłam to konto po znajomej :) ponieważ ona ma inne i gdzie indziej :)
mam nadzieję że mnie przyjmiecie :)

serdeczne uściski :)
 
K

klaudyska1996

Guest
jak narazie zaczynam :)
dlatego przejęłam to konto.
moja kolekcja (skromna) :

- J.Travolta + ded.
- Kinga Rusin
- Artur Barciś + ded.
- Anna Rogowska + ded.
- Kasia Cichopek i Marcin Hakiel
- Marion Clignet
- Tyra Banks
- Angelina Jolie

i to wszystko :)
mam nadzieję że będzie troszkę więcej w przyszłym tyg.
pozdrawiam!!!
 

Balladosis

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
41
Punkty reakcji
27
Koperta z Twoim adresem bez IRC, bez znaczka, czy inaczej pisząc opłaty pocztowej to SAE, a nie SASE.
Co o tym myślę?
A to, że jest to totalnym chamstwem godnym pogardy.
Jest zwykłym wyzyskiem.

Jeżeli daną osobę byś lubiła to byś wydała fortunę, byle tylko mieć jej autograf.
No chyba, że zbierasz autografy byle mieć i ile mieć i byle to mieć za darmo. :/
Prawdziwy kolekcjoner nigdy nie naraża danej osoby na koszty.
Gdy wysyłasz e-maila, i dostajesz wiadomość o wysłaniu koperty i znaczka ty Ty ją ignorujesz? :/
Rób co chcesz, wysyłaj bez, ale pamiętaj, że to jest moja droga BRAK SZACUNKU.

O nie, tutaj się bardzo nie zgodzę. Po pierwsze, jeśli jest gwiazda(mówię tu głównie o zagranicznych), która otrzymuje od swoich fanów kopertę z kopertą zwrotną i zdjęciem i odsyła swój autograf na swój koszt, to jest to gwiazda, która na prawdę szanuję i ceni swoich fanów. Nie ma mowy o żadnym wyzysku, ponieważ wysłanie SAE za granicę też kosztuję. Wywołanie zdjęć: jeśli wywołujesz do jakiejś gwiazdy, na której podpisie Ci zależy(jeśli piszesz za granicę, to chyba wiadomo, że Ci zależy) to wywołujesz co najmniej dwa zdjęcia. Wywołanie takiego większego, portretowego to cena w granicach: 1-2 zł, nie mówię o formacie A4, bo takie są droższe. Znaczki, to w zaokrągleniu 3.50. Kopert nie liczę. Wysłanie takiego listu to około 5 zł, nie wspominam już o czasie, w którym piszemy list, lecimy na pocztę, w wielu przypadkach jedziemy, bo u nas nie ma placówki poczty itp. Więc w żadnym wypadku nie ma mowy o wyzysku! Idąc twoją drogą można wywnioskować: jeśli 'jakaś' gwiazda wysyła autografy pocztą, po SASE i drugą drogą jaką jest e-mail, na swój koszt; oczywiste jest, że wtedy ty piszesz e-mail, czy to kierując się tylko Twoimi słowami, nie byłby wyzysk? Według mnie oczywiście, że nie, ale z twoich słów wynikałoby, że tak. Odniosę się jeszcze do twego zdania, które pogrubiłem: jeśli wysyła SAE, to jak już tłumaczyłem płaci około +/- 5 zł, więc nie ma mowy o żadnym: za darmo. Teraz odniosę się do tego, co pogrubiłem i dodatkowo pokolorowałem na czerwono:
A prawdziwa gwiazda, zrobi wszystko by uszczęśliwić fana, jest w stanie stracić nawet tego dolara.

Sam wysyłam SAE, tą drogą zdobyłem dwa dla mnie najważniejsze grafy takich osób jak: Jackie Chan i Dana Delany.
 

faraon

Stały bywalec
Dołączył
19 Maj 2009
Posty
400
Punkty reakcji
187
Witajcie!!!
teraz to konto należy do mnie - czyli do Kasi :)
przejęłam to konto po znajomej :) ponieważ ona ma inne i gdzie indziej :)
mam nadzieję że mnie przyjmiecie :)

serdeczne uściski :)
Ciekawy sposób załagodzenia konfliktu z Forumowiczami. Kasia, czy jak ci tam, dlaczego miałabyś przejąć konto po kimś kto nie zabłysnął na tym Forum ??? Nie łatwiej się zalogować samemu i pracować na swoją opinię??? Na co Ty byś się rzuciła, na te -35 ???Ja nie wierzę w tą zamianę. Klaudyska1996 nie kombinuj bo to żenujące.
 

morphe

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
133
Punkty reakcji
12
Miasto
Łańcut
Mam mały dylemat, może ktoś z was mi pomoże:):
Jakie są szanse zdobycia autografów aktorów, którzy zagrają sztukę w teatrze?
Planuję się wybrać, ale nie orientuję się kompletnie, jak to wygląda.
Jeśli ktoś wie coś na ten temat i mógłby mnie pokierować, to proszę o odpowiedź :)
 

faraon

Stały bywalec
Dołączył
19 Maj 2009
Posty
400
Punkty reakcji
187
Mam mały dylemat, może ktoś z was mi pomoże:):
Jakie są szanse zdobycia autografów aktorów, którzy zagrają sztukę w teatrze?
Planuję się wybrać, ale nie orientuję się kompletnie, jak to wygląda.
Jeśli ktoś wie coś na ten temat i mógłby mnie pokierować, to proszę o odpowiedź :)
Ja piszę do aktorów na adresy Teatrów w których grają i tym sposobem dostaję listy. Najlepiej odpisują aktorzy teatru BAJKA w Warszawie
 

morphe

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2009
Posty
133
Punkty reakcji
12
Miasto
Łańcut
ale chodzi mi o osobiste zdobycie autografów :)
ponieważ aktorzy teatru Kwadrat odwiedzą teatr w moim mieście, zagrają 2 sztuki i zastanawiam się czy mam możliwość jakoś złapać z nimi kontakt, żeby zdobyć autografy, przed sztuką, po, a może pomiędzy jedną a drugą :)
 

Norbert1622

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2010
Posty
126
Punkty reakcji
18
Wiek
32
Miasto
Biała Piska
Myślę że po prostu powinieneś iść za kulisy i poprosić ich o złożeniu Autografów,
powiedzieć kilka miłych słów, a to już od Ciebie zależy czy pójdziesz przed, po czy pomiędzy sztuką:)
Pozdrawiam !!! :)
 

!Marta!

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2009
Posty
102
Punkty reakcji
18
Wiek
28
Ciekawy sposób załagodzenia konfliktu z Forumowiczami. Kasia, czy jak ci tam, dlaczego miałabyś przejąć konto po kimś kto nie zabłysnął na tym Forum ??? Nie łatwiej się zalogować samemu i pracować na swoją opinię??? Na co Ty byś się rzuciła, na te -35 ???Ja nie wierzę w tą zamianę. Klaudyska1996 nie kombinuj bo to żenujące.

Zgadzam się z tobą w 100%. Przecież założenie konta jest całkowicie darmowe. Rzekoma "Kasiu" widać nie wszyscy nabrali się na te twoją historyjkę.
 

Ruda13

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
53
Punkty reakcji
5
Miasto
Opole
Koperta z Twoim adresem bez IRC, bez znaczka, czy inaczej pisząc opłaty pocztowej to SAE, a nie SASE.
Co o tym myślę?
A to, że jest to totalnym chamstwem godnym pogardy.
Jest zwykłym wyzyskiem.

Jeżeli daną osobę byś lubiła to byś wydała fortunę, byle tylko mieć jej autograf.
No chyba, że zbierasz autografy byle mieć i ile mieć i byle to mieć za darmo. :/
Prawdziwy kolekcjoner nigdy nie naraża danej osoby na koszty.
Gdy wysyłasz e-maila, i dostajesz wiadomość o wysłaniu koperty i znaczka ty Ty ją ignorujesz? :/
Rób co chcesz, wysyłaj bez, ale pamiętaj, że to jest moja droga BRAK SZACUNKU.


To była tylko moja sugestia. Bo nieraz widze na blogach właśnie coś takiego. ;)
 

Mank

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
62
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Sorry Ruda, wkurzyłam się.
Oczywiście jeżeli nie masz wystarczająco kasy to wysyłaj bez, ale jest duże ryzyko, że nie otrzymasz odpowiedzi.
A ponadtto pamiętaj, że jeżeli na oficjalnej stronie pisze, żeby wysłać koperte+ znaczek.
To pamiętaj, żeby nie wysyłać e-maila z prośbą.
A tak poza tym to przesadą jest, żeby wysyłać aktorowi jakąś tam kwotę na konto lub w kopercie i do tego dokładać jeszcze znaczek- a takie miałam już propozycje... :/
Albo, że można kupić w FanClubie...
Ja Pani Andrzejewicz nie lubię i nie chcę jej autografu. :)

Klaudyśka Ty to masz wyobraźnie.
 
Do góry