Autografy (e-maile)

MarianLFC

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Iłowo-Osada
Witam wszystkich kolekcjonerów

Jest to mój pierwszy post na tym forum.Zanim założyłem tutaj konto przeglądałem wiele razy ten temat. Zainteresował mnie i postanowiłem zacząć zbierać autografy.
Moim głównym celem będą podpisy sportowców. I w związku z tym mam prośbę czy mógłby mi ktoś pomóc zacząć zbierać autografy gwiazd sportu? Proszę tylko o przekazanie podstaw. Dalej jakoś się rozkręci.Pozdrawiam:)
 

dibaba

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
195
Punkty reakcji
22
Witam wszystkich kolekcjonerów

Jest to mój pierwszy post na tym forum.Zanim założyłem tutaj konto przeglądałem wiele razy ten temat. Zainteresował mnie i postanowiłem zacząć zbierać autografy.
Moim głównym celem będą podpisy sportowców. I w związku z tym mam prośbę czy mógłby mi ktoś pomóc zacząć zbierać autografy gwiazd sportu? Proszę tylko o przekazanie podstaw. Dalej jakoś się rozkręci.Pozdrawiam:)

Sprecyzuj swoje pytanie.
W większości przypadków wysyłasz list i zaadresowaną do siebie kopertę zwrotną z naklejonym znaczkiem na klub, w którym występuje dany sportowiec lub adres prywatny (trudniej jest znaleźć).
To, co masz wysłać, zależy też do kogo zamierzasz napisać. Są takie osoby, do których musisz też wysłać zdjęcie na złożenie autografu, a niektórzy mają karty klubowe/reprezentacyjne. Ogólnie musisz powiedzieć, do kogo chcesz napisać, bo nikt Ci za bardzo nie pomoże jak nie będzie wiedział, w czym ma Ci pomóc.
 

MarianLFC

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Iłowo-Osada
No właśnie chodziło mi o informacje jak zdobyć takie autografy na poprzednich stronach widnieje pełno nazwisk znanych gwiazd.Pomyślałem sobie w jaki sposób ktoś potrafi zdobyć autograf np.Podolski Owen Zigic itd.
 

dibaba

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
195
Punkty reakcji
22
No właśnie chodziło mi o informacje jak zdobyć takie autografy na poprzednich stronach widnieje pełno nazwisk znanych gwiazd.Pomyślałem sobie w jaki sposób ktoś potrafi zdobyć autograf np.Podolski Owen Zigic itd.

Tak jak napisałem, list z prosbą (LOR) + zaadresowana do siebie koperta zwrotna ze znaczkiem (SASE) (najczęściej) na klub zawodnika lub na adres prywatny (na adres prywatny zalecam pisać, gdy autograf jest zdobyć bardzo ciężko i nie mamy innego wyjścia).
 

faraon

Stały bywalec
Dołączył
19 Maj 2009
Posty
400
Punkty reakcji
187
U mnie dzisiaj
Prezydent Chorwacji
Adam Malcher
Piotr Grabarczyk
Bartłomiej Tomczak
Dwóch ostatnich mam też do wymiany.
 

justsmile

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2011
Posty
87
Punkty reakcji
5
Warto pisać do piłkarzy Lecha SASE (np. "Dla Artjomsa Rudnevsa) żeby otrzymać autograf ? Odeśle ?
I jak odsyłają z Legii ? Wszystkie karty ? Ile znaczków ?
 

dibaba

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2010
Posty
195
Punkty reakcji
22
Warto pisać do piłkarzy Lecha SASE (np. "Dla Artjomsa Rudnevsa) żeby otrzymać autograf ? Odeśle ?
I jak odsyłają z Legii ? Wszystkie karty ? Ile znaczków ?

Do Artjomsa śmiało napisz po angielsku, wyślij koniecznie SASE - powinien odpisać za około miesiąc. Niestety, nie wszyscy piłkarze odpowiadają na SASE, np. Manuel Arboleda, co prawda udało mi się zdobyć jego autograf listownie, ale w troszkę inny sposób (nie odpisał on na moje 2 listy,dawałem SASE i zdjęcia do podpisu, pisałem po angielsku).
 

piotrek1710

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2010
Posty
96
Punkty reakcji
1
Witajcie !
U mnie dziś Ivo Josipović (Prezydent Chorwacji)
Pozdro i do boju KOLEJORZ !
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Norbert1622 i piotrek1710 - oficialnie ostrzegam żeby nie było później płaczu, że jeszcze raz zminusijecie nie budzący zastrzeżeń post to Wasze konta zostaną zablokowane.
 

pick45

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
71
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Dziś przyszedł autograf Wielkiego Pisarza Paulo Coelho :)
 

puchciu96

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2010
Posty
70
Punkty reakcji
3
Wiek
27
Miasto
woj. Mazowieckie
Dziś jeden z najlepszych dni, od kiedy zbieram autografy. Mianowicie:
- Maciek Steinhof x 10(!) z czego 2 x ded. oraz przesłał jeszcze 6 zdjęć
- Jonas Andersson i Mads Østberg
- Michael Bleekemolen, Jeroen Bleekemolen i Sebastian Bleekemolen
Pozdrawiam!
 

pick45

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2010
Posty
71
Punkty reakcji
2
Wiek
27
Ma ktoś sprawdzony adres do Cristiano Ronaldo ?
 
Do góry