AUTO MYJNIA?

majorcom

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
234
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
podlasie
Witam, Czy mam szanse na dobre zyski w zbudowaniu i prowadzeniu Auto myjni, mieszkam blisko drogi krajowej i tam chciałbym wybudować auto myjnie samochodów automatyczną, najbliższa automyjnia samochodów jest od tego miejsca co chciałbym wybudować jest 40km, więc pytam czy by się opłacało, tam na tej trasie jest duży ruch samochodów bo to jest jak jechać na mazury Suwałki, i zaraz obok jest miejscowość na około 5 tysięcy mieszkańców, coś z tego by wyszło??
 

Snoop72

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2010
Posty
144
Punkty reakcji
2
Wiek
35
Po pierwsze wkład masz ?

po drugie ile średnio ludzi tam przejeżdża ? jak konkurencja ? jak z twoimi cenami ? Czy mógłbyś się równać z konkurencją ? dałbyś rade mieć niższa bardziej łaskawe ceny ?
 

majorcom

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2010
Posty
234
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Miasto
podlasie
nie mam w okolicy konkurencji najbliższa około 40km, wkład to są do tego kredyty znajomi itp. a jakie ceny to obojętne na razie tak tylko interesuję się czy warto czy by był jakiś z tego zarobek, tam przy trasie około średnio 1,5 samochodów na minute przejeżdża w dzień, a tym bardziej że teraz lato to dużo na jeziora jeździ z całej Polski :), AUTO MYJNIE chciałbym automatyczna wybudować że samochód wyjeżdża zatrzymuję się a szczotki i prysznic sam na czujniki przesuwa się w takim stylu.
 

pit5005

Nowicjusz
Dołączył
17 Czerwiec 2010
Posty
24
Punkty reakcji
0
Dobra, nowa myjnia automatyczna to około 300tyś zł, obieg zamknięty wody to około 100-150 tyś do tego budynek, ktoś kto to będzie doglądał, odpowiednia reklama itp... Koszt takiej inwestycji to około 500 tyś zł, średni koszt mycia auta to 10-15zł, na godzinę umyjesz około 8-10 samochodów, przyjmując że będziesz miał ruch non stop. Ustal sam czy warto... :]
 
K

kinga_sc

Guest
Witam, Czy mam szanse na dobre zyski w zbudowaniu i prowadzeniu Auto myjni, mieszkam blisko drogi krajowej i tam chciałbym wybudować auto myjnie samochodów automatyczną, najbliższa automyjnia samochodów jest od tego miejsca co chciałbym wybudować jest 40km, więc pytam czy by się opłacało, tam na tej trasie jest duży ruch samochodów bo to jest jak jechać na mazury Suwałki, i zaraz obok jest miejscowość na około 5 tysięcy mieszkańców, coś z tego by wyszło??
To ja ci powiem, że pomysł jako pomysł zły nie jest, ale lokalizacja hujova. Może i duży ruch, ale mało kto myje auto w trasie, zauważyłeś dlaczego nie ma na stacjach paliw myjni? Bo im się to nie opłaca.

nie mam w okolicy konkurencji najbliższa około 40km, wkład to są do tego kredyty znajomi itp. a jakie ceny to obojętne na razie tak tylko interesuję się czy warto czy by był jakiś z tego zarobek, tam przy trasie około średnio 1,5 samochodów na minute przejeżdża w dzień, a tym bardziej że teraz lato to dużo na jeziora jeździ z całej Polski :), AUTO MYJNIE chciałbym automatyczna wybudować że samochód wyjeżdża zatrzymuję się a szczotki i prysznic sam na czujniki przesuwa się w takim stylu.
Jak masz dobre zabezpieczenie to na pewno kredyt na pół bańki dostaniesz. Czyli myjnia tylko na osobówki?

Dobra, nowa myjnia automatyczna to około 300tyś zł, obieg zamknięty wody to około 100-150 tyś do tego budynek, ktoś kto to będzie doglądał, odpowiednia reklama itp... Koszt takiej inwestycji to około 500 tyś zł, średni koszt mycia auta to 10-15zł, na godzinę umyjesz około 8-10 samochodów, przyjmując że będziesz miał ruch non stop. Ustal sam czy warto... :]
To u was takie tanie szorowanie? Kurde... czemu ja płacę po 50zł?

A teraz z doświadczenia, zarobek byłnby fajny otworzyć takie cudeńko, ale żeby myło autka duuuuzie... czyli np ciągniki i naczepy, auta ciężarowe i auta dostawcze. Bo o to ciężko. Wiem coś o tym, bo mam firmę transportową, nie dość, że wybór mały to ceny z kosmosu. Np. za mycie i czyszczenie przysłowiowego tira( bez naczepy, czyli tego co ciągnie) 200zł + mycie naczepy ok 150zł. Mycie + czyszczenie auta ciężarowego 150zł. Mycie dostawczego 60zł. Mówię tu o myciu tylko z zewnątrz, a wewnątrz tylko czyszczenie tapicerki, za dodatkowe czyszczenie np. kurnika, czy lulanka w tirach między 150-200zł.

I autek nie czyści się na trasach, bo nie ma na to czasu. Przeważnie przy załadunku, rozładunku, przed wyjazdem w trasę.
 
Do góry