Atlantyda

Mycota

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
85
Punkty reakcji
0
Od dłuższego czasu interesuję się rzeczami związanymi z Atlantydą, powiem szczerze że zaczynam w to... wierzyć, bo co trudnego byłoby w zatopieniu jakiejś Wyspy, ostatnio spytałem się facetki od gegry i odpowiedziała mi, że wiele wysp jest na pograniczu, i większa fala mogłaby je przy topić, można dowiedzieć się też tego, iż była to rozwinięta cywilizacja, a Ci którzy ocaleli, stworzyli Cywilizację Majów.

Czy wy też się tym interesujecie?
Czy w to wierzycie?
No i najważniejsze pytanie... czy był już taki temat :p
 

myszczu007

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
525
Punkty reakcji
0
Myślałem ostatnio nawet o tym ;)
Stwierdziłem, że nie mogę się doczekać na odkrycie dowodów niezaprzeczalnych na istnienie Atlantydy. W jakimś sensie jest to intrygujące.
 

pan.A

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
dla osób wierzących w różne rzeczy: osoba która była w stanie odczytywać informacje zapisane w archiwach Akasha (mam nadzieję iż dobrze napisałem), powiedziała pewnej osobie jej poprzednie wcielenia, jednym z nich było wcielenie mieszkańca Atlantydy;
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Istnienie Atlantydy jest w mojej opinii prawdą. Obecnie przychylam się za najnowszą teorią odnośnie Atlantydy mówiącą, iż Atlantydę stanowiła wyspa Kreta i otaczające je wysepki, ktore zniknęły po wybuchu wulkanu na Santorini.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
mi najbardzie odpowiada opinia ze Atlantyda spoczywa obecniem pod lodem Antarktydy. i w 2012 wszystko sie w tej sprawie (i nie tylko tej :p ) zmieni
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
tak. podobno klimat po 2012 gwaltownie sie zmieni bo ma nastapic przebiegunowanie Ziemi
 

pan.A

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2008
Posty
69
Punkty reakcji
0
jeżeli chodzi o 2012, to nie macie 100% iż to co opisujecie czy też to co opisują inni się spełni, jedni naukowcy twierdzą że klimat się ociepla a inni że się ochładza, jedni twierdzą że 2+2=4 a inni że 2+2=5 (co jest prawdą jeżeli się rozpisze na 10 stron A4 ten wzór...) podobnie rzecz się ma do 2012, jedni uważają jedno a inni drugie, ale proszę, zrozumcie iż wasze spekulacje co do tego nie mają sensu, jedynie czas może pokazać kto będzie górą, sceptycy czy też zwolennicy tego tematu, zobaczycie jeżeli dożyjecie;
pan.A
 

Egzekju

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Tarnobrzeg
Istnienie Atlantydy jest w mojej opinii prawdą. Obecnie przychylam się za najnowszą teorią odnośnie Atlantydy mówiącą, iż Atlantydę stanowiła wyspa Kreta i otaczające je wysepki, ktore zniknęły po wybuchu wulkanu na Santorini.

Ale przecież Platon pisał ze Atlantyda lezy za słupami Heraklesa, czyli za Ciesniną Gibraltarską :mruga:
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Od dłuższego czasu interesuję się rzeczami związanymi z Atlantydą, powiem szczerze że zaczynam w to... wierzyć, bo co trudnego byłoby w zatopieniu jakiejś Wyspy, ostatnio spytałem się facetki od gegry i odpowiedziała mi, że wiele wysp jest na pograniczu, i większa fala mogłaby je przy topić, można dowiedzieć się też tego, iż była to rozwinięta cywilizacja, a Ci którzy ocaleli, stworzyli Cywilizację Majów.

Czy wy też się tym interesujecie?
Czy w to wierzycie?
No i najważniejsze pytanie... czy był już taki temat :p
mówimy tu o wysepce, czy czymś takim jak Irlandia? bo mi się zdaje, że Atlantyda nie była kurduplem na mapie. znajdź sposób na zatopienie Brytanii i wróć.
 

Cescex

@LiveForFood7
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
246
Punkty reakcji
0
mi najbardzie odpowiada opinia ze Atlantyda spoczywa obecniem pod lodem Antarktydy. i w 2012 wszystko sie w tej sprawie (i nie tylko tej jezyk.gif ) zmieni

Z całą pewnością. Będzie koniec świata :), tak samo jak co roku ludzie to niby przewidują. Nie masz żadnego potwierdzenia na temat zmiany klimatu. Oprócz zapisków Majów.


Ale przecież Platon pisał ze Atlantyda lezy za słupami Heraklesa, czyli za Ciesniną Gibraltarską blink.gif

Pisać każdy może :)


mówimy tu o wysepce, czy czymś takim jak Irlandia? bo mi się zdaje, że Atlantyda nie była kurduplem na mapie. znajdź sposób na zatopienie Brytanii i wróć.

A ona w ogóle istniała ?


Nie mamy żadnego potwierdzenia na jej istnienie. Jedynie słowa świadczą o jej istnieniu. No tak, puścimy jakąś plotkę to ludzie zaraz uwierzą. W końcu damy wiarę wszystkiemu.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
Z całą pewnością. Będzie koniec świata , tak samo jak co roku ludzie to niby przewidują. Nie masz żadnego potwierdzenia na temat zmiany klimatu. Oprócz zapisków Majów.
gdybys dokladniej zaglebil sie w temat to nie jest data konca swiata tylko zmian klimatycznych zwiazanych z przebiegunowaniem. i nie dotyczy tylko zapiskow Majow ale chociazby i Egipcjan :p

A ona w ogóle istniała ?
Nie mamy żadnego potwierdzenia na jej istnienie. Jedynie słowa świadczą o jej istnieniu. No tak, puścimy jakąś plotkę to ludzie zaraz uwierzą. W końcu damy wiarę wszystkiemu.
jest wiele przeslanek za tym ze wiele starozytnych cywilazji wywodzi sie z jednego zrodla,maja ze soba wiele wspolnego. dlaczego nie moglaby to byc Atlantyda. Poza tym w ten sam sposob mozesz zaprzeczyc wiarygodnosci wiekszosci dziel starozytnych. Rownie dobrze taka plotka moze byc istnienie Jezusa albo Homera.
 

Cescex

@LiveForFood7
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
246
Punkty reakcji
0
gdybys dokladniej zaglebil sie w temat to nie jest data konca swiata tylko zmian klimatycznych zwiazanych z przebiegunowaniem. i nie dotyczy tylko zapiskow Majow ale chociazby i Egipcjan

No tak jeszcze Egipcjanie, co nie zmienia faktu iż nie ma potwierdzenia.


jest wiele przeslanek za tym ze wiele starozytnych cywilazji wywodzi sie z jednego zrodla,maja ze soba wiele wspolnego. dlaczego nie moglaby to byc Atlantyda. Poza tym w ten sam sposob mozesz zaprzeczyc wiarygodnosci wiekszosci dziel starozytnych.

To masz dowody na ich istnienie ? Czy też twoim dowodem jest legenda.


Rownie dobrze taka plotka moze byc istnienie Jezusa albo Homera.

Ale to temat o Atlantydzie ^^
 

xeo604

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2008
Posty
92
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Śląsk
Cescex miałem napisać to samo ^^ Ja osobiście nie wierzę w to ponieważ jak by mogli się uratować np. jak wyspa była na pełnym morzu??? wszyscy by potoneli więc niemożliwe tak jak napisał autor kilka postów wyżej że to oni byli Majami (nie wiem jak to sie odmienia :D).
 

delin

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
298
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Wodzisław Śląski
A ja słyszałem że Atlantyda jest zatopiona na morzu Czarnym, kiedyś był tam ląd dopóki woda nie przedarła się przez pęknięcie skał w miejscu obecnej cieśniny Bosfor, pod tym morzem zostały odkryte zatopione miasta, przypuszcza się że była to cywilizacja Atlantydy

Wszyscy pierwotni mieszkańcy obu Ameryk mają pewną mutację jednego z genów który świadczy o tym że ich przodkowie przywędrowali z syberii prawdopodobnie przez zamarzniętą cieśninę Beringa
 
Do góry