ASG

Anonim1234

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2008
Posty
13
Punkty reakcji
0
Otóż chciałbym zacząć swoja przygodę z ASG, mam parę pytań:

Jaką broń kupić na początek?(odrazu napiszę że chciałbym strzelać bronią snajperska)

Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe do uprawiania tego sportu?(pytam, ponieważ mam 16 lat :p)

Ogólnie nie miałbym się z kim strzelać, wiec pytam czy łatwo znaleźć jakąś zorganizowana grupę ASG, np. z Poznania

Co powinienem na początek kupić nie licząc broni snajperskiej, maski ochronnej i oczywiście amunicji??



Pozdrawiam.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Otóż chciałbym zacząć swoja przygodę z ASG, mam parę pytań:
Jaką broń kupić na początek?(odrazu napiszę że chciałbym strzelać bronią snajperska)
Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe do uprawiania tego sportu?(pytam, ponieważ mam 16 lat :p)
Ogólnie nie miałbym się z kim strzelać, wiec pytam czy łatwo znaleźć jakąś zorganizowana grupę ASG, np. z Poznania
Co powinienem na początek kupić nie licząc broni snajperskiej, maski ochronnej i oczywiście amunicji??
Pozdrawiam.

Nie jestem w tym "pro", ale o ile wiem:
*Ja kupiłem jedno AK-47 i jedno G36c do zabaw i testów z kumplem, między 100-150zł każdy. Nie porywałbym się od razu na drogie modele.
*Nie sądzę aby było ograniczenie wiekowe, niemniej odradzam "dziecinnych" zabaw gdzieś na podwórku czy ulicy, tak samo jak i strzelania do przechodniów i zwierząt... Same problemy z tego wyjdą
*Najlepiej się bawić gdzieś w opuszczonym terenie (ruiny?) lub lesie (ale wychodząc wypada zebrać trochę kulek z ziemi...)
*Możesz kupić za <50zł tarczę żelową, na którą kulki wlatują i po dłuższej chwili opadają do zbiorniczka; nie wiem jakie masz warunki w domu, ale śmiało można poćwiczyć gdzieś w długim pokoju czy korytarzu. Ale uwaga! Kulki mogą zostawiać małe wgniecenia w meblach lub ścianach, więc wcześniej okryj teren za tarczą jakimś kocem :p
*Tak, jest dużo (?) grup w Polsce
*Broń snajperska? Hmmm... Tak, oczywiście że są, ale w snajpera się raczej nie pobawisz, ponieważ pociskiem jest ważąca ułamek grama kulka... czyli niespecjalnie gwarantuje celność lub moc
*Co trzeba kupić? Broń ASG, najlepiej zasilana akumulatorkiem (ładowanie przez wtyczkę do prądu), z pojemnym magazynkiem + ładownica do kulek (tania, służy do szybkiego wypełniania magazynka kulkami) + kulki :) o ile się nie zniszczy widocznie, osobiście używam tych samych wielokrotnie, ale to chyba nie jest zalecane xD
*Maska ochronna? Eee tam, wystarczą gogle na oczy i nie otwierać buzi pod ostrzałem :D
*Nie jestem profesjonalistą, więc do rozgrywek po prostu ubieram adidaski, byle jakie jeansy, na wierzch bluza z kapturem, gogle i chusta arabska zawiązana "na terrorystę"- i dla efektu, i aby dodatkowo twarz chronić. Choć uderzenia są odczuwalne, to może poza oczami i otwartą jamą ustną nie ma raczej wrażliwych punktów, które trzeba osłaniać szczególnie

Pozdro :)

PS. Wydaje mi się, że strzelanie seriami jest ciekawsze niż zabawa w snajpera :) a jak chcesz strzelać do (martwego! xD) celu, to najlepiej dorośnij i zaopatrz się w wiatrówkę ;)
 

wroobel

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
234
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Otóż chciałbym zacząć swoja przygodę z ASG, mam parę pytań:

Jaką broń kupić na początek?(odrazu napiszę że chciałbym strzelać bronią snajperska)

Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe do uprawiania tego sportu?(pytam, ponieważ mam 16 lat )

Ogólnie nie miałbym się z kim strzelać, wiec pytam czy łatwo znaleźć jakąś zorganizowana grupę ASG, np. z Poznania

Co powinienem na początek kupić nie licząc broni snajperskiej, maski ochronnej i oczywiście amunicji??

Bron snajperska to stosunkowo drogi wydatek, bo oprócz samej broni dochodza koszty jej tuningu i zakupu optyki.

Ogólnie ograniczenia w airsofcie: +18 lub +16 za pisemna zgoda rodziców i rekomendacją kogos "starszego" w środowisku.

Grupy bardzo łatwo znaleźć. www.wmasg.pl to najwiekszy portal airsoftowy w Polsce, tu w dziale "społeczność airsoftowa" mozesz znaleźć zarówno zorganizowane grupy jaki i pojedynczych maniaków.

Kupić: replika, kulki, okulary ( nie zadne maski, psuja klimat) to na poczatek wystarczy. W dalszej kolejnosci : mundur, obuwie wojskowe, reszta oporządzenia o której mozna gadac godzinami.
 

steraf

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2006
Posty
9
Punkty reakcji
0
Pamiętaj o dobrej ochronie oczu. Mój znajomy mało co nie stracił oka przez tandetne gogle.
 

kondzio92

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Jarocin
Otóż chciałbym zacząć swoja przygodę z ASG, mam parę pytań:

Jaką broń kupić na początek?(odrazu napiszę że chciałbym strzelać bronią snajperska)

Czy jest jakieś ograniczenie wiekowe do uprawiania tego sportu?(pytam, ponieważ mam 16 lat :p)

Ogólnie nie miałbym się z kim strzelać, wiec pytam czy łatwo znaleźć jakąś zorganizowana grupę ASG, np. z Poznania

Co powinienem na początek kupić nie licząc broni snajperskiej, maski ochronnej i oczywiście amunicji??



Pozdrawiam.

Noo siemka.

Wiec zaczne od tego:
1. Wiesz gdy ja zaczynałem też miałem dylemat, ale powiem Ci tak ja latałem z shotgunem(spręzyna) i glockiem automat i to dopiero na strzelance podchwyciłem. Popytaj w ekipie w ktorej bedziesz sie strzelał lub wystarczy że się przysłuchasz to się wszystkiego o broniach dowiesz a po za tym to poproś na "chwilkę" broń kumpla przymierz się do niej i napewno wkońcu znajdziesz swoją "wybrankę" xD

2. Jako tako ograniczeń wiekowych nie ma. Ja też mam 16 lat. Jedyne czego nie możesz robić to latać w miejscach publicznych (ogolnie tam gdzie jest dużo ludzi) z gun`em w łapie strzelasz się w miejscach odludnionych widzisz cywila mówisz itp ale to już nie moja działka poczytaj se w necie "Zasady ASG" albo cuś takiego.

3.Tak jak wroobel wspomniał tego jest naprawde dużo zobacz w necie to sie dowiesz (google nie gryzie:)

4.No broń, kulki(odpowiednie do repliki), oksy (maska to bardziej na paintball). A jeżeli chodzi o ubiór to robie mniejwiecej tak ja SunRay :p No chyba że chcesz być Proo no to już musisz poszukać sobie na allegro oprzyrządowania,munduru, itp itd:)

POZDRO
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Kidyś miałem imitację kałacha, ale nie był dobry. Od czasu, kiedy kupiłem wiatrówkę (tańsza, mocniejsza, celniejsza, o większym zasięgu, bez bateryjek i takich tam) zapomniałem o ASG. I bardzo dobrze, bo to jest kiepskie.
To teraz idź postrzelaj się z kumplami :p

Jaki jest podstawowy wydatek na dobry sprzęt do ASG?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Jaki jest podstawowy wydatek na dobry sprzęt do ASG?

Jakiś czas temu kupiłem karabinek G36 firmy Umarex (~140zł) i jest całkiem "spoko" na początek. No wiesz, rozpiętość cenowa sprzętu do ASG jest duża, od kilkudziesięciu złotych do może dwóch tysięcy :) zależy jak bardzo Ci zależy na wszystkich bajerach takich jak broń z metalu, celowniki laserowe, a z budujących klimat rzeczy strój w barwach wojskowych, dobre buty itd :p
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
ze sprężynowowymi od ok 100, z elektrykami od ok 300 (polecam ak47 cymy porządna replika za małe pieniądze). Oczywiście możesz kupić taniej używane jeśli dorwiesz gdzieś
 

wroobel

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
234
Punkty reakcji
2
Wiek
34
www.zbrojownia.com.pl
www.taiwangun.com

tu mozesz dostac repliki średniej klasy

a co do szpeju, to ja mam troche oporzadzenia na sprzedaż, jakby co to gg : 9916536
 

Gilajser

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Ja mam inny dylemat w mojej okolicy raczej nie znajdzie się nikt chętny do strzelania.
Wolą wydać ta kase na fajki i piwo.
Ja załatwiłem sobie mundur strażacki (moro) i mam pistolet sprężynowy z odpustu ;p;p(podobny do MP40)
Puki co strzelam sobie tylko do puszek
 

Bonzo_84

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
A jaki wiek? Jak pełnoletni to zajrzyj na asg.pl i zobacz czy nikogo nie ma w okolicy...
 

Gilajser

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
15 lat ;/
Ale już udało mi sie namówić siostre i sąsiadów.
puki co strzelamy replikami za 20zł...
 

Bonzo_84

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Wstrzymaj się, poczytaj z czym to się je. Przejrzyj podany przeze mnie serwis. Wiek 16 lat przejdzie na upartego ( z zaświadczeniem od opiekunów). Taka moja mała rada...
 

Gilajser

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Narazie sobie postrzelamy w okolicy takimi słabymi.
Jak skoncze 16 lat poszukam teamu w pobliżu i sobie sprawie jakis fajniejszy na 16 urodziny żeby było z czym do ludzi.
 

Ziemson

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Co do AK 47, nie zgodzę się.

Jak już replikę, to za dobrą kasę, ten za 300 zł się mi zniszczył po paru dniach użytkowania...
 

Woluś

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2007
Posty
339
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Zduny
Jeśli chcesz mundur to DPM-a albo brytyjskie ciuszki znajdziesz w lumpeksach :)

A na początek Kałaszek to broń idealna, dość tania i jak na taką cenę to super :)
 

Bonzo_84

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
150
Punkty reakcji
0
Co do ciuchów to w polskich lasach flektarn się świetnie spisuje za 50zł można dorwać komplet z demobilu...
 
Do góry