apokalipsa-zbawieni a Ci drudzy

szpak123

Bywalec
Dołączył
16 Październik 2007
Posty
3 102
Punkty reakcji
43
Wiek
54
Miasto
kędzierzyn
Pytanko ,dzisiaj ludzkość potrafi zrobić własną apokalipsę (broń jądrowa) ,to kto będzie zbawiony z takiej apokalipsy? .
 

marta..

(...)
Dołączył
9 Listopad 2009
Posty
843
Punkty reakcji
71
Miasto
Home is where the heart is.
Niebo, piekło czy czyściec.. wydaje mi się, że podchodzisz do tego za bardzo jak do jakichś namacalnych miejsc, gdzie się trafia. Tu chodzi chyba bardziej o możliwość lub jej brak przebywania i doznawania miłości Boga, co choć trudno to sobie nam niekiedy wyobrazić i uzmysłowić daje prawdziwe szczęście i sens. Piekło jest stanem oddalenia od Boga na zawsze, zaś czyściec jak nazwa wskazuje, duchowym oczyszczeniem z grzechów, po dokonaniu którego człowiek może czuć Bożą miłość. Jak to oczyszczenie się dokonuje też sobie nigdy nie uzmysłowisz.
Po prostu nie możesz sobie tego wyobrazić dokładnie i w sposób „obrazkowy” za życia, nie możesz wiedzieć, gdzie będziesz, co będziesz czuł itd. Ja osobiście wierzę w miłosiernego Boga, wg mnie każdy do końca będzie miał szansę wyzbyć się grzechu, a „piekło” i szatan zostaną zgładzone. Tak ja to rozumiem, ale ze mnie niestabilna emocjonalnie katoliczka. ;) A prawda jest tylko i wyłącznie po stronie śmierci :)
 

Coldiee

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
Calliope a agnostycy co mowia na temat upadlego aniola, szatana jako postaci?

Marta to kim jest szatan w takim razie skoro piekla jako namacalnego miejsca nie ma? szatan nie istnieje czy zyje po prostu na ziemi wsrod nas? a moze jeszcze inna opcja?
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
kim jest szatan

Szatan jest tak materialny jak nasz świat w którym obecnie przebywamy.
Jest wszystkim co nas odciąga od Boga i usiłuje przekonać że istnieje tylko to co widzimy, to co wzbudza nasze pożądanie. (Szpaku wybacz, lecz nasuwasz się na myśl)
"Oddajcie Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie" Mamy wyraźne rozróżnienie, i tylko od nas zależy której drużynie będziemy wierni. "Nie można dwóm panom służyć".
Niebo-coś gdzie może przebywać nasza dusza
Piekło-coś gdzie nic nie przebywa ponieważ w okresie przygotowawczym stwierdziliśmy że istnieje tylko materia i Bóg pozostawił nas w tym przekonaniu po śmierci.

Moim zdaniem:)
 

Coldiee

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
51
Punkty reakcji
0
dzięki bardzo wszystkim za odpowiedzi ;) już się dowiedziałem tego co chciałem ;)
 
Do góry