Aparat Na Zęby

milka15

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Mam takie pytanie czy są jakieś aparaty na zęby które nie trzeba nosić cały czas tylko np. na noc, ile takie coś się nosi i ile kosztuje??
 

karolekka

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
70
Punkty reakcji
0
Są takie aparaty. Ale!!!! Tylko dla dzieci które nie skońcyzły 12lat, moga to zrobić na kasę chorych jak się poczeka, a można zapłacić, nie powiem CI dokładnie ile.
 

siasia_ck

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
1 268
Punkty reakcji
1
Wiek
38
Miasto
Kielce
A czemu chodzi Ci o taki zdejmowany? Przecież taki stały bardzo sexi wygląda. Moja sister w takim śmiga i każdy chłopak mówi, że bardzo ładnie w nim wygląda...
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Ruchomy?
Z tego co pamiętam to 500-700 zł
Ja mam :p tylko z kasy chorych (mi zafundowała 2 razy)
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Serio aż tyle on kosztuje? Ja miałam też fundowany 2 razy, ale mało go nosiłam :p A jak masz taką możliwość finansową, to kup sobie stały! On jest super! :)
 

kasiuniatt

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2005
Posty
396
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Miasto
Rzeszów
aparat wygląda sexi :/ no niewiem... Jak mi go założyli się popłakałam normalnie na ulicy, a przechodnie patrzyli jak na idiotke. Ale teraz go nawet lubię :]

A co do niestałego aparatu to on jest dla dzieci, które nie mają jeszcze wszystkich stałych zębów.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Przeciesz aparat to nie wstyd! Wg mnie stały jest lepszy anieżeli ruchomy a o taki Ci chodzi. Radzę pójść do stomatologa, tam dowiesz się wszystkiego. Teraz aparat można nosić w każdym wieku. Fakt iż jest on widoczny, może być nieprzyjemny, można przez niego seplenić. Ale jeżeli ktoś się śmieje z osoby która nosi aparat to jest najzwyklejszy gówniarz i małolat. Nikt dojrzały i z olejem w głowie nie będzie się z tego powodu śmiać, czy też wytykać palcami. Aparat nosi się w konkretnym celu i jeżeli dba się odpowiednio o higienę jamy ustnej to często taki aparta dodaje uroku.
 

milka15

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2006
Posty
36
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja jak byłam mała (gdzieś 2 klasa posdtawówki) to nosiłam ale musiałam sciagnąć bo pojechałam na długo na jakąś kolonie i się bałam żebym go tam nie zruszyła a potem już nie chciałam tam wracać i teraz załuje :/ . Chociaż nie mam jakiś strasznie krzywych tych zębów ale mogły by być ładniejsze a że teraz ide do nowej szkoł to mi tak głupio jakoś.
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja tez taki mialam kiedys, tylko ze mialam go nosic caly czas a nosilam w nocy bo sie w tym gadac nie dalo a zaplacilam chyba za niego jakies 400 zl ale to danwo bylo :p
 

Ania-kg

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2005
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
phi... czy to ważne :D
ja bede miała w październiku stały.... i place za góre 1500 i za dół też tyle.... troche to jest kasy, ale mysle ze sie opłaca... :) i to czy jest stały czy ruchomy niezalezy od wieku tylko od ułożenia zebów i długosci szczeki :) pozdrawiam :*
 

Madame Ewa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
579
Punkty reakcji
0
Ja miałam ruchomy aparat, ale nic nie dał i niedługo podobno bede miała stały. Tragedia! Będe wyglądać jak idiotka. Mam koleżanki w aparatach stałych i powiedziała bym, że nie wyglądają za ciekawie :mruga:
 

maniś

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja nosze aparat na zęby,ale nie na stałe.Moge go wyciągać kiedy chce.Musze przyznać,że widać dużą poprawę,a aparat wkładam tylko na noc i jest wszystko oki :]
 

Attachments

  • 1290_1_.jpg
    1290_1_.jpg
    12,6 KB · Wyświetleń: 57

maniś

Nowicjusz
Dołączył
26 Sierpień 2006
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mam skończone 14lat,a aparat nosze drugi rok
 

Attachments

  • 1290_1_.jpg
    1290_1_.jpg
    12,6 KB · Wyświetleń: 44

piotrus655

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2006
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
łódź
a moze byc cos takiego ze kce załozyc sobie tylko aparat na gorna szczenke ? da rade tak i ile mniej wiecej to kosztuje ?

sorki wyczytałem wczesniej ile sie ceni.. sporo ale jest efekt :)
 

matusia

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
30
jesli miałabym polecić jakiś aparat to najlepiej stały wtedy ma się super zęby. tam gdzie ja robiłam mój aparat ruchomy kosztował 500 zł, nosze go tylko na noc( najlepsze jest to, że przez pierwszy tydzień wypada z ust). staly kosztuje 1000 zeta na górną szczęka albo na dolną. aparaty stałe sa modne, był taki czas, że prawie wszystkie gwiazdy nosiły aparaty.
 

kicajka

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
11
Punkty reakcji
0
Z tego co wiem to aparat trzeba nosic zarówno na górnej szczęce jak i na dolnej. Przynajmniej tak jest w moim przypadku. Mimo iz mam na dole proste ząbki to musiałam miec aparat i tak i tak załozuny. Ja radziłabym ci załorzyc stały aparat bo wtedy masz 100% szanse, że ząbki beda naprawde proste. A przy ruchomych nie zawsze to dzila, u mnie nie podziałało ;/.
 

Pasiasta

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2006
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Borówiec
Ja chciałabym nosić apart stały, krzywe zęby mam. Ale u mnie problemem jest to że z kasą krucho... NFZ tego nie refunduje, nie??
 
Do góry