ankieta.

kemeseQ

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Mrągowo
Najpierw zwracam uwagę na ogólną prezencję, czyli sylwetkę (szczupła, chuda, gruba), twarz, kolor włosów, oczu, sposób poruszania, uśmiech - logiczne, że to najbardziej rzuca się w oczy, tzw pierwsze wrażenie. Następnie przerzucam uwagę na barwę i modulację głosu, gestykulację. J/reszta - charakter da się poznać dopiero po dłuższym czasie.
Zbyt wiele osób wygląd traktuje jako kryterium samo w sobie przy wyborze partnera. Wpienia mnie, że te osoby najczęściej krzyczą, że wygląd się nie liczy, liczy się charakter :lol:
 

WacekPL

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2007
Posty
464
Punkty reakcji
4
Wiek
36
Miasto
Krakow
hmmm ja krzycze tak:
wyglad to + sylwetka tez.
ale bez charakteru to na co to wszystko??
 

kemeseQ

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
116
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Mrągowo
Sadzisz ze ja tylko krzycze ze wyglad sie nie liczy?
Nie do Ciebie to było. Chodzi mi o tych śmiesznych ludzi (najczęściej puste małolaty), które w kółko powtarzają, że najważniejszy jest charakter, trzeba dobrze człowieka poznać...zgoda, ale czemu do diaska robią zupełnie inaczej, niż mówią, co w konsekwencji powoduje, że bez trudu wyrwie je średniorozgarnięty, ale dość przystojny facet? :lol:
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
a to przepraszam, ale myslalem ze to do mnie bylo :) Zazwyczaj nie wyrwie ale na zabawie sie konczy, bo skoro one sa takie puste latwie i nie rozgarniete, to ten sredniorozgarniety sobie pojdzie poszukac takiej co ma ciekawszy charakter :D
 

sheq

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2007
Posty
318
Punkty reakcji
0
Zbyt wiele osób wygląd traktuje jako kryterium samo w sobie przy wyborze partnera. Wpienia mnie, że te osoby najczęściej krzyczą, że wygląd się nie liczy, liczy się charakter :lol:
to jest niestety przykre... ale powszechne.
 

Rotek

(nie)ciekawy
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
3 004
Punkty reakcji
55
Wiek
33
Miasto
Spod Mostu
Wygląd, wiem że to raczej krzywdzące w niektórych przypadkach. Ale tak to jest już chyba w nas wpisane, że kiedy poznajemy kogoś nowego jest ten moment czegoś w rodzaju taksującego spojrzenia.
 

Parzyk

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Ostrów Wielkopolski
Mam wrażenie że po napisaniu tego posta większość sobie pomyśli że się wymądrzam czy coś takiego ale oki.

Ankieta jest dość kiepsko zrobiona gdyż powinno być zaznaczone w jakim stopniu na wygląd.

Otóż ktoś wyżej napisał że zanim kogoś poznamy widzimy go wcześniej no chyba że jest to np skype bez kamery czy gg.

Wyżej ktoś też napisał że liczą się pierwsze sekundy - pierwsze wrażenie....

Dlaczego powinno być zaznaczone w jakim stopniu.

Otóż są tacy ludzie co patrzą na ogół. Przykładowo chłopak patrzy na dziewczyne i mówi albo jest brzydka albo przeciętna albo fajna. Wynika to z oceny "całego" wyglądu dziewczyny ale

inna osoba oceniająca przyszłego znajomego/znajomą też będzie patrzeć na wgyląd ale np pod względem czystośći, higieny itp

jeszcze inna może oceniać ludzi np po przynależności do grup społecznych. Czyli np wielbiciel czarnej muzyki będzie ubrany na czarno a wielbiciel hip hopu będzie miał odpowiednio luźne spodnie.

Jeśli lubimy jakąś grupę bardziej lub mniej to nasze oceny będą lepsze lub gorsze w stosunku do niej...

Na co ja patrzę. Z elementów wyglądu liczy się dla mnie higiena czystość dbałość o siebie, znaki specjalne np kolczyki w różnych dziwnych miejscach tatuaże łańuszki, sposób ubierania się STYL

Charakter - zachowania w stosunku do innych osób. Sposoby opiniowania, umiejętne szukanie za i przeciw. szybkie rozwiązywanie konfliktów oraz chęci ich rozwiązywania itd

Sylwetka: u panów mi wisi - jest bez znaczenia. U dziewczyn - a mam jakąś swoją wizję ale wpływa w stopniu minimalnym na ocenę osoby wzasadzie zerowym
 

filifionka89

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Londyn
wpierw na wygląd a jak juz mi się spodoba to patrze na charakter
ja tak samo. Bo jak mozna z kims byc, kto wogole nam sie neie podoba i nie pociaga nas z wygladu? to nie przejdzie, facet l=musie miec to cos co nie znaczy ze musi byc przystojny

a charakter najwazniejszy jest ;)
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Wgląd a sylwetka to to samo, nie?
Ja najpierw patrzę właśnie na sylwetkę, na to jak dziewczyna wygląda, a jeśli już mi się spodoba to potem na charakter, który jest nie mniej ważny niż wygląd.
 

Monika vel Desiree

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Zawsze najpierw zwraca się uwagę na wygląd, bo to jest pierwsza rzecz, po której możemy ocenić drugą osobę. Chociażby to czy umie o siebie zadbać.
 

Aprilka

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
364
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Ludzie są raczej wzrokowcami więc dlatego większość (tak jak i ja) zwraca uwagę na wygląd. Wydaje mi sie to normalne. Dopiero przy dalszym poznawaniu dochodzi charakter i zachowanie...
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
sylwetka to nie wchodzi w sklad wygladu ? :)

wiadomo ze jak sie kogos 1 raz widzi to mozna sie zapoznac tylko z wygladem.. zeby poznac charakter potrzeba jest porozmawiac, poznac itd. to dluzszy proces
 
Do góry