Ania Dąbrowska

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
Witam!

Co sądzicie o Ani Dąbrowskiej. Ja jestem facetem, ale uwielbiam jej piosenkli, jej głos. Tworzy muzykę z pogranicza popu, soulu, jazzu i retro. Jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów, prosucentką. Była uczestniczką pierwszej edycji IDOLA obok Eweliny Flinty i Szymona Wydry. Ja osobiście cenię ją za piękny głos i niesamowitą urodę. Jest to artysta, która nie lansuje się na każdym kroku, nie bywa w wielkim-małym świecie polskiego szołbizu. SWoje utwory stylizuje na lata 60-te, w których jest zakochana. Ma na koncie trzy świetne albumy: "Samotność po zmierzchu", "Kilka historii na ten sam temat" i ta najnowsza płyta z 16 czerwca 2008r. "W spodniach czy w sukience". Wiele nagród, w tym 6 Fryderyków, nagrodę Eska Music Awards i kilkakrotnie nominowana do nagrody MTV.
Proszę o Wasze opinie :D
 

Lillian

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2008
Posty
458
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Nie przepadam jakoś za nią, ale niektóre piosenki mogą być ; )
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Jak już wspomniał Orlandoo Ania Dąbrowska była uczestniczką pierwszej edycji Idola i w wielkim finale (w którym było 10 osób) odpadła 3. Teraz robi karierę o wieeeeele większą od zwycięzcy tj. Alicji Janosz. Także lubię jej głos i styl, którego się trzyma. Cenie w niej to, że nie próbuje byc na siłę jakąś plastikową lalką na jeden sezon, tylko jak już coś robi, to porządnie! :)

EDIT:
Słyszeliście, że Ania Dąbrowska jest największym zagrożeniem dla zespołu Feel (za którym nie przepadam :))???
 

Orlandoo

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
ja słyszałem, że jej płyta jest bardziej popularna niż krążek FEELa, za którym ja również nie przepadam. Widziałem w Empiku, że płyta Ani jest na pierwszym miejscu <3 Czy sądzicie, że utwory Ani są uniwersalne, czy skierowane wyłącznie do Pań?
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Wiesz, trudne pytanie zadałeś... Ale wydaje mi się, że jeśliby było skierowane tylko do pań to już na starcie traci połowę fanów (tj. mężczyźni). Jej teksty przynajmniej mają jakiś sens w przeciwieństwie do niektórych dzisiejszych przebojów :)
 

Ja3390

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2008
Posty
443
Punkty reakcji
0
Miasto
Tu i tam :D
Szczególna fanka jej nie jestem ;)
Ale podoba mi sie duzo jej piosenek :D
I teksty, które jak sam napisales tworzy sama :p ;)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Piękny głos
Świetne, utrzymane w dobrym klimacie lat '60 teledyski
Spodobała mi się jej nowa piosenka "Nigdy więcej nie tańcz ze mną"
 

matrioszka

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2008
Posty
177
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Mazury
bardzo ciekawy głos i osobowość. świetna barwa głosu i śpiewa czysto. najlepsza ze wszystkich uczestniczących w Idolu. bardzo ją szanuję i uważam, że ma bardzo wiele do pokazania swoją twórczością. lubię jej piosenki. a najnowsza płyta, trochę w stylu retro, też mi się podoba. oby tak dalej ;)
 

Lusiaaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Szczecin
Według mnie Ania Dąbrowska to profesjonalna i świadoma swoich umiejętności wokalistka ;)
Jej piosenka ' W spodniach czy w sukience ' jest po prostu niesamowicie fatntastyczna ;p ..
 

glicerolek

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
... pojawiła się w końcu osoba na polskim rynku muzycznym, która swoimi utworami, jako tako ratuje poziom tragicznej polskiej piosenki ...


Każda jej piosenka ma w sobie coś elektryzującego, przekazuje coś, daje do myślenia, nie jest specjalnie poetycka, lecz po prostu ludzka - Ania Dąbrowska to nie byle Feel który pogra z 2 sezony góra, ale osobowość i jej muzyka, do której ludzie będą wciąż powracać i która zawsze będzie gdzieś tam obok nas.
 

Psi Anioł

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
GWIAZDY z nieba spadają,
ŻYCZENIA składają,
AUTOGRAFY dają.

Chcesz obdarować bliską Ci osobę oryginalną kartką z życzeniami świątecznymi i noworocznymi z AUTOGRAFEM ANI DĄBROWSKIEJ ?
A może sam pragniesz taką posiadać?

Fundacja Azylu Pod Psim Aniołem wraz z Cartalia.com zaprasza na charytatywną licytację Kart Świątecznych na , która odbywa się na http://www.allegro.pl/item497159145_kartka..._dabrowska.html w dniach 2 – 11 grudnia.

Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Psiego Anioła - skrzywdzonych i porzuconych psów i kotów. Znajdują one schronienie w Azylu pod Psim Aniołem w Falenicy i w domach tymczasowych, są leczone i przekazywane do adopcji.
 

lamussia

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
ziemia
Nie jestem jej wielką fanką, ale ma ambitne piosenki. Stara się przez nie coś przekazac, co w dzisiejszej, polskiej muzyce jest rzadkością. Dobrze, że nie bawi się w żadne show i inne takie.
Szczególnie przypadła mi do gustu jej piosenka ,,Charlie charlie'' ;p
 
Do góry