alkohol na komuni

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
Ale by być godnym tej ofiary muszę grzechy wyznać i wyrazić żal za nie.

Nie wydaje mi sie by ludzie dzielili sie na godnych i niegodnych tej ofiary.
Za wszystkich to za wszystkich.
Poza tym ofiara sie juz dokonala.
Nie widze potrzeby by ofiarowywac kogos co niedziele.
I w dodatku przy dzieciach. :)

Czy korzystając z tego że Chrystus się poświęcił mogę sobie folgować do oporu?

Oczywiscie, ze nie.
Ale temat nie o tym.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nie wydaje mi sie by ludzie dzielili sie na godnych i niegodnych tej ofiary.
Za wszystkich to za wszystkich.
Poza tym ofiara sie juz dokonala.
Nie widze potrzeby by ofiarowywac kogos co niedziele.
I w dodatku przy dzieciach.
Pył, zalatujesz ignorantem...
Kpisz, czy to Twoje zdanie?
Przyjmowanie komunii, to pamiątka.
Faktem jest, że powinna składać się z ciała i krwi,
chleba i wina.
Człowiek nie czuje się godzien przyjęcia symbolu ciała Chrystusa,
kiedy jego dusza jest skażona złem,
kiedy ma swiadomość popełnionych grzechów.
Wierzący chce przyjąć komunię z czystym sercem,
tak, jakby przyjmował do niego samego Jezusa.
Pył...
Czy tak trudno to pojąć..?
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Taak. "i to przy dzieciach". Dzieciom akurat na mszy świętej grozi zgorszenie i szok. Większy od horrowatych filmów, głupawych czasopism, syfu i pijactwa w rodzinnym domu, wpychania głowy do sedesu w szkolnym kiblu.
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Do pierwszej spowiedzi przystępują ośmiolatki - dlatego, ze dziecko w tym wieku już zaczyna sobie zdawać sprawę co jest dobre a co złe. Moralności nie nabywa się z sufitu, moralność kształtuje sie także w procesie wychowania. Przygotowanie do pierwszej spowiedzi może byc elementem wychowania moralnego. Nie chodzi o to, by dziecko pokutowało we włosienicy. Chodzi o to, by przy pomocy rodziców i katechety zdalo sobie sprawę, że okreslone zachowania ranią innych. Bezkrytyczne rozgrzeszanie dzieci ze wszystkiego (to tylko dziecko) także czyni mu krzywdę. Młody rośnie na amoralnego bysia. A dzieci nie są tak głupie i tak nieświadome jak się czasem wydaje.

w 2 klasie podstawówki dziecko ledwo skończyło uczyć się sylab i liczenia do 10, A Ty uważasz że w tym momencie powinno całkowicie zdawać sobie sprawę z tego, czym jest moralność?
Moralnośc - wiki
Rzuć okiem na tabelkę. Pierwsze komunia nie powinna być początkiem wychowania a jego końcem. Też świadomą decyzją, a nie wolą rodziców, bo co dziecko ma do gadania; kazali, to poszło. Dostało rower, komputer i się cieszy. Komunia dla 99% dzieci nic nie znaczy, a przynajmniej nic w sensie duchowym.
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Pytasz, z czego spowiada się dziecko - z grzechów. Wykroczeń przeciwko miłości do Boga i bliźniego. Ośmioletnie dzieci bezlitośnie wyśmiewają, wyzywają swoich rówieśników, wrzeszczą "nienawidzę cię" do swoich matek i plują na nie, gdy nie uda im się wymóc tego, co chcą, dręczą i zabijają zwierzęta, kłamią, zwalając winę na inne dziecko.
I co zmienia komunia?
Poza tym robią to już 6-cio letnie dzieci.
Co przez te dwa lata?

Jest taka że do przyjęcia Chrystusa musimy oczyścić się z grzechów.
A jakim cudem komunia oczyszcza z grzechów?

Nie wiem szczerze mówiac.
Ale jesli jest tak jak mowisz - troche mnie to dziwi.
Chrystus umarl za grzechy, a ty chcesz sie oczyszczac jakos zeby przyjac jego ofiare.
W koncu to ofiara/krew oczyszcza, a nie wyznanie.
Tak mi to wyglada dziwnie troche. Po katolicku.
No i zaczynają się schody.

Najpierw spowiedź święta, czyli oczyszczenie z grzeszków, grzechów a potem Komunia święta
A potem grzechy i komunia, grzechy i komunia..... (około 80 lat życia)..... grzechy i ostatnie namaszczenie.
"Hulaj dusza, piekła nie ma".
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
A potem grzechy i komunia, grzechy i komunia..... (około 80 lat życia)..... grzechy i ostatnie namaszczenie.
"Hulaj dusza, piekła nie ma".
jesteś bez grzechu?
to idz pod kosciol rzucac w wierzących kamieniem..
 

samotnygraczPL

Milczenie jest złotem.
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
602
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Łódź
Armusience chyba chodziło że nikt nie jest bez grzechu , każdy jest grzesznikiem ona, ty, ja i my wszyscy .
ale to nie jest pytanie do mnie skierowane tylko do jej osoby, czekamy aż odpisze ;)
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
Armusience chyba chodziło że nikt nie jest bez grzechu , każdy jest grzesznikiem ona, ty, ja i my wszyscy .
ale to nie jest pytanie do mnie skierowane tylko do jej osoby, czekamy aż odpisze ;)
Ja to rozumiem.
Nie rozumiem wszakże powiązania z moim spostrzeżeniem.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Obywatel MC,

kurde u mnie jakby było bezalkoholowo to goscina nie trwała by dłuzej jak 2 godziny

Świadczy o Twojej rodzinie. Oczywiście źle świadczy.
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
A potem grzechy i komunia, grzechy i komunia..... (około 80 lat życia)..... grzechy i ostatnie namaszczenie.
"Hulaj dusza, piekła nie ma".

tu nie chodzi o popełnianie grzechów bo każdy je popełnia chodzi o to aby się poprawiać i dążyć do tego aby powoli małymi krokami ograniczać się ze swoimi grzechami, w spowiedzi chodzi przede wszystkim o 3 rzeczy: żałowanie swoich czynów, poprawa i ewentualne jeśli to możliwe zadośćuczynienie
 

Jamsen

stojący na straży
Dołączył
30 Wrzesień 2005
Posty
4 662
Punkty reakcji
5
tu nie chodzi o popełnianie grzechów bo każdy je popełnia chodzi o to aby się poprawiać i dążyć do tego aby powoli małymi krokami ograniczać się ze swoimi grzechami, w spowiedzi chodzi przede wszystkim o 3 rzeczy: żałowanie swoich czynów, poprawa i ewentualne jeśli to możliwe zadośćuczynienie
Instytucja spowiedzi i odpuszczania grzechów pozwala na bezkarność, a tym samym trwanie w grzechu.
 

Majordomus

Departament ds. kontroli używania mózgów
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
1 281
Punkty reakcji
11
Wiek
34
Miasto
Łódź
Jeśli podchodzisz do tego tak, Jamsen, to mes felicitations.. Tu chodzi o warunki dobrej spowiedzi, czyli też o żal za grzechy i mocne postanowienie pokuty. Jeśli ludzie do tego podchodzą jak Ty to dlaczego się spowiadają? Na pokaz? Nudzi im się? Myślisz w ogóle?
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Instytucja spowiedzi i odpuszczania grzechów pozwala na bezkarność, a tym samym trwanie w grzechu.

Majordomus Ci odpowiedziała wyżej ja tylko nadmienię, że spowiedź ma na celu przede wszystkim wymiar, że tak to ujmę FORMACYJNY, czyli PRACUJĘ NAD SOBĄ I SWOIMI SŁABOŚCIAMI, dostrzegam swoje wady i grzechy i mocno staram się ich więcej nie popełniać bądź je ograniczać z miłości do Boga i bliźniego
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
Ja to rozumiem.
Nie rozumiem wszakże powiązania z moim spostrzeżeniem.
to że ukazałes życie katolika
A potem grzechy i komunia, grzechy i komunia..... (około 80 lat życia)..... grzechy i ostatnie namaszczenie.
człowiek grzeszy,ale czyz i Ty nie grzeszysz ?
 

nnndmowska

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
73
Punkty reakcji
0
Rodzice przed komunią jakiś tam "dokument", że komunia będzie bez alkoholu :) Myślę, że bez takiej zgody dziecko w Polskim Kosciele byloby odsuniete od komuni :)


A i ddziecku chyba nie byloby milo gdyby pół rodziny się schlało na jego komuni :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Mhm... a w realu wygląda to inaczej. No i powiem szczerze,ze moze się zgubiłam ale nie słyszałam nic o takowym zaświadczeniu o trzeżwości gości komunijnych...
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
64
Miasto
wielkamałopolska
Rodzice przed komunią jakiś tam "dokument", że komunia będzie bez alkoholu :) Myślę, że bez takiej zgody dziecko w Polskim Kosciele byloby odsuniete od komuni :)


A i ddziecku chyba nie byloby milo gdyby pół rodziny się schlało na jego komuni :)
To chyba jakiś parafialny dokument :D
No więc jak nie miło to może i dokument nie wadzi?
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
jakoś papierek tak wazny dla ludzi nie jest
a co to ksiadz bedzie chodzil po domach i sprawdzal kto pije a kto nie ?
 
Do góry