Akcje , Obligacje , Bitcoin....w co swoje pieniądze byś zainwestował?

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Pierwszy ból - giełda coinsmarket chyba padła, a wraz z nią możliwość spieniężenia moich coinów za ponad 1000 dolarów xD Na szczęście to już tylko same procenty z poprzednich inwestycji...

No i jest jeszcze nadzieja, że da się te coiny odzyskać na innej giełdzie, po swapie, jednak mentalnie trzeba się pożegnać z tysiącem baksów ;P
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Oj głowonog, głowonog... Ty i ten Twój świat... Czasami zazdroszczę Ci fantazji, oj zazdroszczę. Z taką bajerą to wstawiał bym okna w Wawie dwa razy drożej... Widzę że żywot sobie zmarnowałem... ehhh...
Nie myślałeś nad tym by iść na księdza???!
Ja wpłaciłem na bitcoiny 60 zeta i tyle 60 zeta widziałem...
Chciałem se zapłacić 2 miesiące za NC+ FULL PAKIETA bo dawali na ENIGMIE2 i zonk... 6 dych było i sie zmyło...
a Ty powiadasz że w tysiącach operujesz...
Mówisz - 1000 dolców znikło a ... te 1000PLN już nie?
Kurfa, za mało wpłaciłem... no ale sąsiad nabrał SKY, POLSZMATA, NC+ i jeszcze BLUEred coś tam... i też go wydymali :)
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
glowonog napisał:
Powiedz, krzysztofie, na jakiej giełdzie, na jakich akcjach, czy obligacjach wyciągniesz taki %? Ja dziś wyciągam tysiąc zł na konto w banku i choćby cena mojej waluty spadła o 90%, to nie tracę NIC, bo wkład własny już leży spokojnie i bezpiecznie w banku ;)
Nie bardzo rozumiem. Jeśli chodzi o akcje to są to akcje spółek dywidendowych. Z obligacji dawno temu miałem Murapol teraz przydzielili mi "aż" siedem obligacji PCC Rokita.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
kszyrztofff napisał:
Nie bardzo rozumiem. Jeśli chodzi o akcje to są to akcje spółek dywidendowych. Z obligacji dawno temu miałem Murapol teraz przydzielili mi "aż" siedem obligacji PCC Rokita
Tłumaczę. wstawiłem 400 zł w btc, moje, 500 zł mojej dziewczyny i 1000 zł w cardano, moje.

Cardano w tydzień urosło po ponad 400%, więc wyciągnąłem na konto w banku 2000 zł ( połowę ), czyli wkład własny + 600 zł, natomiast resztą obracam na giełdzie juz jako samym czystym zyskiem. Nie da się juz zatem stracić.

No, chyba, że przez coinsmarket nie zobaczę juz mojego 1000 dolarów zysku, bo nie mam gdzie spieniężyc mutualcoina obecnie. Zobaczymy, czy giełda odżyje - jeśli tak, to z opuszczona głową sprzedaję niepewnego coina i wchodze w bardziej pewne inwestycje.



_____________________ napisał:
a wpłaciłem na bitcoiny 60 zeta i tyle 60 zeta widziałem...
Nie dziwota. 60 zł to dziś tyle, co opłata za przelanie btc z giełdy na giełde.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja tam wolę poza sezonem szybki handelek tabletami i smartfonami z nudy. Przelecisz po lombardach, nakupujesz czego trzeba i wio na wycieczkę do ukraińców. Biorą wszystko. Bardzo często 100% przebitki
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
glowonog napisał:
Tłumaczę. wstawiłem 400 zł w btc, moje, 500 zł mojej dziewczyny i 1000 zł w cardano, moje.
Ale o co mnie Pytasz nie rozumiem.



glowonog napisał:
Powiedz, krzysztofie, na jakiej giełdzie, na jakich akcjach, czy obligacjach wyciągniesz taki %?
Np PZU które mam po średniej cenie 31,28 zł. np Eurotel średnio 12,85 zł. Przypuszcza sie że dywidenda z Eurotelu będzie powyżej 2 zł za akcje czyli jak dla mnie prawie 20%.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
kszyrztofff napisał:
Np PZU które mam po średniej cenie 31,28 zł. np Eurotel średnio 12,85 zł. Przypuszcza sie że dywidenda z Eurotelu będzie powyżej 2 zł za akcje czyli jak dla mnie prawie 20%.
20, a 400 to lekka różnica, nie?

Przy Litecoin stopa zwrotu w ubiegłym roku wyniosła prawie 5000%


kszyrztofff napisał:
Ale o co mnie Pytasz nie rozumiem.
Za długi post zacytowałeś, źle to odebrałem ;)
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
kszyrztofff napisał:
Oczywiście że lekka. Zakładam że Będziesz ja miał co roku?
Zakładam, że nie, ale wystarczy ją mieć raz na 2 miesiące przez jeden rok, a Ty będziesz odrabiał straty do tych setek % długimi latami, o ile w ogóle odrobisz.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Zwykła korekta.

Dziś też FUD poleciał, za nim panic sell, spoko, Bitcoin jak bitcoin ( traci dominację nad resztą kryptowalut ), ale i tak odbije. Rynek wczoraj osiągną kapitalizację na poziomie 850 mld$, to był rekord, nikt nic nie traci póki co ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Bo nikt nie wypłaca. Zarób tam te 1000USD i spróbuj wykombinować tak by "wylazło" Ci bankomatem ... to zobaczysz MEGA KRACH na rynku :)
Ja w sobotę w lombardzie kupiłem używanego uszkodzonego Alana 87. Do wymiany dławik. Koszt naprawy 5zł. Dziś go pchnąłem po znajomości na szybcika. W suchym 3 paczki. Bitcoiny przy tym siadają.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
_____________________ napisał:
Bo nikt nie wypłaca.
No właśnie wypłacają. Dlatego kapitalizacja rynku w dzień zjechała o 200 mld$. Cóż mam powiedzieć... czas na zakupy.

Choć powód spadków jest trochę inny, nie chce mi się go opisywać, bo nikomu się nie chce tego czytać ;P
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
glowonog napisał:
akładam, że nie, ale wystarczy ją mieć raz na 2 miesiące przez jeden rok, a Ty będziesz odrabiał straty do tych setek % długimi latami, o ile w ogóle odrobisz.
Zatem mam rozumieć że bitcoin będzie drożał w nieskończoność? Natomiast głowonog skończy życie jako bogatszy od Warrena Buffetta ?
Ja tam złośliwy nie jestem i nic przeciw temu nie mam ale ....rozumie głowonog? Kiedy bitcoin "zatonie" PZU wciąż będzie płacić dywidendy a przecież giełda to nie sprint ale na całe życie maraton
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Oglądaliście filmy związane z updakiem Lehman Brothers? Przecież te giełdy to nic innego jak wałki, ludzie. To wszystko jest tylko i wyłącznie po to by dymać się nawzajem.
To taka wielka loteria/gra dla bardzo bardzo bardzo bogatych. Zwykły człowiek tzn. taki który ma mniej jak kilka baniek na koncie które może stracić nie ma co tam szukać.
Mam znajomego bogacza (były marynarz) który zawsze chciał polepszyć los. Nie dość że siedział w jakiejś spółce i ciągle na WGPW to jeszcze dzień w dzień przez 20lat kupowała jego żonka po kilka zdrapek w lotto i słała kilka kuponów.
Jak sobie człowieczek przed 60-tką zliczył ile przetrąbił w te zabawę to mu reszta piór wypadła. Nic nie wygrał, nic nie ugrał a utopił dobrą wille z pełnym i kompletnym wyposażeniem. Pewnie za mało zainwestował...
Zrozumcie, giełda to nie los. W skład giełdy wchodzą kursy walut. To nie jest loteria. To nie jest los! To wszystko jest bardzo dobrze zaplanowana reżyserka. Giełda WIE kto, kiedy i ile ma zarobić lub stracić. To najwieksza ustawka i przekręt tego świata. Nic GIEŁD nie przebije. Powstaje zatem pytanie kto pociąga za sznurki... Tego nigdy się nie dowiemy. Jest to bardziej tajne jak wszystko inne. Giełda to fundament finansowy mocarstw.
Sądzicie że systemy komputerowe są skonstruowane w taki sposób by były w 100% bezpieczne? Sądzicie że autorzy oprogramowania giełdowego nie zostawili tylnych furtek swoim zleceniodawcom? A jeśli zleceniodawca to rząd USA który jest wstanie wysadzic Cię w kosmos w 5 sek. i nikt tym się nawet nie przejmie a wykonawcą sa tacy jak choć by Microsoft???? Naprawdę myślicie że Ci którzy ciągną za sznurki nie znają Waszej sytuacji? Że nie wejdą sobie na dyski do korporacji sprawdzić OFFLINE jakie masz faktycznie możliwości by przytkać lub pociągnąc Cię mocniej na giełdzie? Ludzie! Dajcie spokój. Grają tylko Ci którzy wiedzą że nie będą ograni.
Zobaczcie jaki wał jest z cenami dolara. Dolar wzrósł bo ropa podrożała. Ile tysiecy razy na rynkach był włąśnie taki trik????
No dobra - ropa podrożała ale dlaczego? Dlaczego ropa podrożała w chwili w której koszty uzyskania stoją w miejscu? No co jest????? Nagle 10.000.000 pracowników koncernów wydobywczych dostało podwyżki??
Ludzie mówią że liczy się wszystko inne ale juz nika a nikt nie potrafi sensownie powiedzieć co się liczy!!
Cały schemat działania giełd jest bardzo prosty. Masz wygrać trzy razy i przegrać dwa razy. RAZ musi ci zostac byś mógł grać dalej by odrobić przegrane RAZY. I tak bez końca. Od czasu do czasu rypie się GOŚCIA który wejdzie z wielkimi milionami. Rypie się go po to by mieć z czego zachęcić mniejszych FRAJERÓW.

Powstaje pytanie - gdzie jest opłacalność. Opłacalność jest albowiem nie ma na świecie człowieka (jednostki) która ZJE rocznie kilka milionów ot by dolarów. Nie ma takich ludzi. Na początku jest szał czyli posiadłości, apartamenty, luksusowe auta. Nie kupujesz tego jednak w nieskończoność. Po czasie nasycisz swój żywot. Pozostanie Ci wtedy żywot klasyczny czyli cpanie, dymanie, chlanie i ogólnie przeżycie. Nie jesteś wstanie wydać więcej jak 1.000.000 rocznie.
Jeśli siedzisz na giełdzie z wieloma milionami to i tak na zywot na tym wyciągniesz nawet jeśli będziesz zarabiać trz razy a tracić dwa razy przy czym gdy stracisz już dwa razy i w końcu zarbisz kolejny PIERWSZY raz to w tym momencie inny idzie z torbami. Na tym to polega.

Nie nazywajcie siebie kochani forumowicze graczami! Każdy z Was gdyby jutro stracił na giełdzie ot by 200000zł płakał by do końca zycia. Prawdziwy gracz gdy straci kilka milionów nawet nie zajęknie.
Dlaczego? Bo to nie jego kasa. Nie jego tylko Wasza czyli 1.000.000 innych mniejszych - naiwnych.
Czy to się kiedyś skończy? Nigdy w zyciu! Człowiek genetycznie jest tak chciwy że to wszystko to dopiero początek.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
_____________________ napisał:
Mam znajomego bogacza (były marynarz) który zawsze chciał polepszyć los. Nie dość że siedział w jakiejś spółce i ciągle na WGPW to jeszcze dzień w dzień przez 20lat kupowała jego żonka po kilka zdrapek w lotto i słała kilka kuponów. Jak sobie człowieczek przed 60-tką zliczył ile przetrąbił w te zabawę to mu reszta piór wypadła. Nic nie wygrał, nic nie ugrał a utopił dobrą wille z pełnym i kompletnym wyposażeniem. Pewnie za mało zainwestował...
Głowonog miał rację! I love PiS był tu kiedyś na forum i wtedy tez pisał głupoty. Z ortografii zapadł mi w pamięć jeden jego wpis:
RZADNYCH
A w temacie pytano jakie akcje kupić.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Chcesz powiedzieć że jestem jedynym analfabolem w Polsce? Tak, byłem tu kiedyś ale bardzo krótko i było to tak dawno że nie pamiętam nawet nazwy użytkownika. Było to gdzieś w 2006,2007.
Widzę, szukasz haka i aż tak podupadłeś że RZ się czepiłeś? Miej ty chłopie jakiś poziom, ogarnij się.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
kszyrztofff napisał:
Głowonog miał rację! I love PiS był tu kiedyś na forum i wtedy tez pisał głupoty. Z ortografii zapadł mi w pamięć jeden jego wpis: RZADNYCH
Zazwyczaj wiem, co piszę, a w kwestii rozpoznawania ludzi po ich charakterze się nie mylę, powiedzmy, że to taki " dar ".

Okej, my tu o Vaffie piszemy, ale na rynku kryptowalut wreszcie przyszła korekta z prawdziwego zdarzenia, a nie ta popierdółka, która była wcześniej. Przeceny, Panowie, przeceny. Bessa dla BTC pewnie na poziomie 9 - 8 tysięcy $, a potem strzał w kosmos. Ja osobiście pazerny nie jestem, także czekam na 9 tysięcy, jak nie osiągnie tyle - trudno, odpuszczam, ale jeśli osiągnie - wchodzę jak kuna w agrest ;)
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
A kto to jest ten vaff że aż tak go przypominam? Nie mogę go nigdzie znaleźć na forum. Też pisał RZADEN?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
19 stycznia na giełdę wszedł projekt SingularityNET - polecam się dobrze przyjrzeć, panowie zrobili platformę do komunikacji między AI, a stworzyli go... stwórcy Sophii, pierwszego humanoidalnego robota AI, który dostał obywatelstwo.

Oto nadchodzi nowy projekt, który dziś jest wart ok. 80 centów, a lada moment będzie warty co najmniej 10$.
 
Do góry