Akademia Muzyczna.... Czy To Dla Mnie...

gwiazdeczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
853
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Hej... ostatnio duzo myslalam o studiach... jestem w pierwszej klasie liceum, od poczatku mialam problem z wyborem szkoł sredniej ale ostatecznie znalazłam sie w LO na rofilu ekologicznym, mam rozszerzona biologie i gegre... ale czy musze wyvrac studia ktore sa zwiazane z tymi przedmiotami... Od zawsze interesowałamn sie muzyka, grałam kiedyś na keyboardzie, lubie spiewac, tańczyć i w ogóle lubie wszystko co jest związane z aktorstwem.... i tak myślałam o akademi muzycznej.... np. w poznaniu, jest wydział wokalny czy cos takiego, związany przede wszystkim ze spiewem, aktorstwem, pedagogika... fajnie by było tam studiowac, ale czy to dla mnie... czy moge w ogole starowac na taka akademie, skoro teraz jestem w licku na takim profilu.... aha i jheszcze jedno pytanie mnie nurtuje, czy musiałabym na maturze zdawac jakis konkretny przedmiot... w necie szukałam.... byłam na strobie tej akademi, nic tam takiego nie pisze.... hmmm nie wiem.... no bo o co mam sie meczyc na jakichs studiach, ktore mnie nie interesuja, a muzyka to moje zycie....
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Z twojej wypowiedzi mozna jedno wywnioskować. DZIEWCZYNO IDŹ NA AKADEMIĘ MUZYCZNĄ. Twoje serce się do tego rwie. Jezeli nie wiesz na jakich zasadach rekrutuja na uczelnię to njaprościej jest udać się do niej i zdobyć odpowiednie informacje. Zrób to jeszcze przed przystąpieniem do matury. Powodzenia. :)

Ps: nie wiem czy czasem na stronie internetowej AM nie znajduje sie formularz rekrutacyjny. tam tez mozesz się dowiedziec czego oni od Ciebie będą oczekiwać. Jakie przedmioty itp. Przynajmniej tak jest na UAMie.
 

Mała_Czarna

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem nie masz szans dostac się na Akademię Muyzczną :( Niestety same chęci i talent nie wystarczą. Musiałabys wcześniej skończyc szkołę muzyczną I i II stopnia, czyli muzyczną podstawówkę, gimnazjum i liceum, aby zdobyć dyplom zawodowego muzyka i aby móc kształcić się dalej w tym kierunku na akademii. Studia muz. są po prostu kontynuacją wczesniejszej nauki w kierunku muzycznym.
Co do Twojego drugiego pytania to oprócz zwykłej matury, takiej jak w każdej innej szkole, zdaje się równiez dyplom <w moim przypadku to egzamin z instrumentu głównego, instrumentu dodatkowego, historia muzyki ustna i pisemna> i to kwalifikuje do grona zawodowych muzyków i po jego uzyskaniu można isc na studia.
Oczywiście, jeżeli chcesz możesz jeszcze zacząć nauke w szkole muzycznej, popołudniowej, która działa przy większości szkołach muzycznych.
Pozdrawiam :)
 

morfeusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2005
Posty
441
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Poznań
Moim zdaniem nie masz szans dostac się na Akademię Muyzczną :( Niestety same chęci i talent nie wystarczą. Musiałabys wcześniej skończyc szkołę muzyczną I i II stopnia, czyli muzyczną podstawówkę, gimnazjum i liceum, aby zdobyć dyplom zawodowego muzyka i aby móc kształcić się dalej w tym kierunku na akademii. Studia muz. są po prostu kontynuacją wczesniejszej nauki w kierunku muzycznym.
Co do Twojego drugiego pytania to oprócz zwykłej matury, takiej jak w każdej innej szkole, zdaje się równiez dyplom <w moim przypadku to egzamin z instrumentu głównego, instrumentu dodatkowego, historia muzyki ustna i pisemna> i to kwalifikuje do grona zawodowych muzyków i po jego uzyskaniu można isc na studia.
Oczywiście, jeżeli chcesz możesz jeszcze zacząć nauke w szkole muzycznej, popołudniowej, która działa przy większości szkołach muzycznych.
Pozdrawiam :)
Trudno w to uwierzyć. jacy ludzie potrafia byc bezwzględni w swojej ocenie. Nie zwracaj na to uwagi gwiazdeczko. Kto nie próbuje traci dwa razy. Studia muzyczne są kontynuacją dla każdej nauki. Najlepiej jakbyś Sama się dowiedziała jakie są wymogi i ewentualne szanse. Pozdro. :)
 

Mała_Czarna

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Morfeusz nie bulwersuj sie, wcale nie chciałam pokazać swojej bezwzględności :p
Po prostu siedze w tym od małego dziecka i uwierz że duuużo na ten temat wiem. Sama jestem jedną z głównych zainteresowanych studiami muzycznymi więc jestem na bierząco. Naprawde, niekiedy ludzie po skończeniu szkoły muzycznej nie dostają się na studia muz... ale droga Gwiazdeczko zgodnie z tym co radzi Ci Morfeusz możesz próbować, jasne, tylko nie wiem co wpiszesz w podaniu o przyjecie na uczelnie... przeciez trzeba wpisać nazwisko nauczyciela prowadzącego, szkole jaką się skończyło, konkursy, warsztaty, kursy, wymiany miedzyszkolne i inne tego typu rzeczy. Samo "kocham muzykę" nie wystarczy.
pozdr :)
 

amuzka

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej... ostatnio duzo myslalam o studiach... jestem w pierwszej klasie liceum, od poczatku mialam problem z wyborem szkoł sredniej ale ostatecznie znalazłam sie w LO na rofilu ekologicznym, mam rozszerzona biologie i gegre... ale czy musze wyvrac studia ktore sa zwiazane z tymi przedmiotami... Od zawsze interesowałamn sie muzyka, grałam kiedyś na keyboardzie, lubie spiewac, tańczyć i w ogóle lubie wszystko co jest związane z aktorstwem.... i tak myślałam o akademi muzycznej.... np. w poznaniu, jest wydział wokalny czy cos takiego, związany przede wszystkim ze spiewem, aktorstwem, pedagogika... fajnie by było tam studiowac, ale czy to dla mnie... czy moge w ogole starowac na taka akademie, skoro teraz jestem w licku na takim profilu.... aha i jheszcze jedno pytanie mnie nurtuje, czy musiałabym na maturze zdawac jakis konkretny przedmiot... w necie szukałam.... byłam na strobie tej akademi, nic tam takiego nie pisze.... hmmm nie wiem.... no bo o co mam sie meczyc na jakichs studiach, ktore mnie nie interesuja, a muzyka to moje zycie....

Cześc Gwiazdeczko!

Wiesz, mogę Ci coś doradzić, bo sama studiuję na AM.
Jestem na instrumentalistyce wprawdzie, ale wiem jak wygląda cała sprawa ze studiami.

Otóż... Mała Czarna ma rację, że dostać się jest b. trudno i że trzeba skończyć pierwszy
i drugi stopień szkoły muzycznej.

Ale coś pocieszającego! :) :)
Na wydział wokalny (wokalno- aktorski) nie trzeba kończyć wyżej wymieionych szkół.
Oczywiście skończenie ich sprawę ułatwia, ale nie jest wymagane.
Przyjmują również wybitnie zdolnych- jak to się przywykło mówić- prosto z ulicy ;)
Więc próbowac można. Trzeba sie jednak do takiego egzaminu solidnie przygotować
ponieważ dostanie sie na ten wydział często graniczy z cudem. Chętnych jest zwykle.... oooooo!

Wklejam Ci stronkę, na której znajdziesz wymagania egzaminacyjne.
Zgodnie z Twoimi planami jest to link do poznańskiej AM.
Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.
Warto próbować i studiowac to co sie lubi.
:)

A oto link http://www.amuz.edu.pl/page.php/1/0/show/199/
 

gwiazdeczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
853
Punkty reakcji
0
Wiek
35
wiecie... z jednej strony po przeczytaniu tych postów sie z lekka zdołowałam, ale z drugiej strony... jakos nabrałam wiecej checi :p Jeszcze troche czasu zostało... ostatnio gadałam z moja nauczycielką od chóry o tym pomyśle, powiedziała, ze warto spróbować, jeszcze sie od niej dowiem troche wiecej i zobaczymy jak to bedzie... :D :D spróbowac nie zaszkodzi co nie ;) dzięki Wam :*
 

Mała_Czarna

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jasne Gwiazdeczko, próbuj trzymam kciuki :) :)
Może pomogłyby Ci jakies dodatkowe lekcje u jakiegos profesora?? Mysle że warto, bo pomógłby Ci opanować chociażby podstawy, np. aparat, ćwiczenia na przepone itp.
pozdr :) :*
PS: Amuzyka możesz zdradzi na czym grasz? Ja tez się wybieram na instrumentalistykę, już za rok dyplom, aż mnie ciarki przechodzą :mruga:
 

amuzka

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2006
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej! :)

Jasne Mała Czarna- to żadna tajemnica ;)
Gram na fortepianie i niestety niedługo kończę studia.
Ale można się przeciez uczyc dalej :)

Pozdrawiam serdecznie.
Aha, a Ty no co chcesz zdawać?

:papa:
 

Mała_Czarna

Nowicjusz
Dołączył
9 Styczeń 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
No ja na skrzypeczki... :) Mam takiego stracha :niepewny: Wiem że często trzeba mieć duże chody żeby sie dostać.. jakieś konsultacje z profesorami, najlepiej kunkursy i takie inne. A celuje we Wrocław, Kraków, Poznań <w co wątpie> albo Łódź.
 

gwiazdeczka

Nowicjusz
Dołączył
6 Maj 2005
Posty
853
Punkty reakcji
0
Wiek
35
"Może pomogłyby Ci jakies dodatkowe lekcje u jakiegos profesora?? Mysle że warto, bo pomógłby Ci opanować chociażby podstawy, np. aparat, ćwiczenia na przepone itp."

co wtorek chodze na chór... prowadzi go taka młoda studentka :D właśnie zawsze cwiczymy przepone, dykcje i jeszcze tam różne bajery... moze cos z tego wyjdzie :D
 

ewelajnaa

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
cześć wam :)
ja też mam pytanie . właśnie skończyłam pierwszą klasę liceum ogólnokształcącego chodże tez do szkoły muzycznej II stopnia (I stopień skończyłam 2 lata temu) teraz idę do klasy 5 czyli zostały mi dwa lata do ukończenia liceum i muzycznej. zastanawiam się na akademią muzyczną ale boję sie bo gram na kontrabasie 6 lat ( ćwiczyć tak porządnie zaczęłam w tym roku wczesniej olewałam) nie wiem czy mialabym szanse sie dostać np do wrocławia na instrumentaistykę wie ktoś jak wyglądają egzaminy wstępne ?
:)
 

wmert5

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
cześć wam :)
ja też mam pytanie . właśnie skończyłam pierwszą klasę liceum ogólnokształcącego chodże tez do szkoły muzycznej II stopnia (I stopień skończyłam 2 lata temu) teraz idę do klasy 5 czyli zostały mi dwa lata do ukończenia liceum i muzycznej. zastanawiam się na akademią muzyczną ale boję sie bo gram na kontrabasie 6 lat ( ćwiczyć tak porządnie zaczęłam w tym roku wczesniej olewałam) nie wiem czy mialabym szanse sie dostać np do wrocławia na instrumentaistykę wie ktoś jak wyglądają egzaminy wstępne ?
:)


Nie wiem jak to jest na kontrabasie, ja gram na altówce i na egzaminach wstępnych musiałam zagrać koncert, suite bacha i 2 kaprysy... oprócz tego jest czytanie a vista i clausura- czyli w ciągu pół godziny musisz przygotować zadany przez komisje utwór :) to że akurat grasz 6 lat to nic nie znaczy ... na kontrabas jest zawsze mniej kandydatów i jest troszke łatwiej sie dostać :) jak sie weźmiesz porządnie do roboty to może coś z tego będzie :) pozdrawiam :)
 

Jolcia05

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2010
Posty
223
Punkty reakcji
2
Słyszałam, że bardzo dobry wydział wokalny jest w Katowicach, w ogóle z tego co się orientuje najlepiej jest studiować muzykę w Katowicach, jeżeli czujesz ze to właśnie muzyka jest ci przeznaczona to już dzisiaj musisz zacząć dużo ćwiczyć ponieważ w szkołach muzycznych jest duża konkurencja, ale jak nie spróbujesz to się nie przekonasz :)
 

yelleye

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej!

Mam podobny problem choć nie dotyczący tylko Akademii Muzycznej.

W tym roku kończę szkołę plastyczną (gimnazjum i liceum) Te 6 lat poświęciłam też graniu na gitarze elektrycznej. Na dyplom robię teledysk do własnej kompozycji muzycznej plus plakaty i okładkę, a na temat z polskiego wybrałam rolę muzyki w literaturze i filmie, bo po prostu kocham muzykę i nie potrafię bez niej żyć. Jestem też miłośnikiem filmów.
Jeśli chodzi o muzykę najpierw pobierałam lekcje prywatne, ale później znalazłam prywatną szkołę muzyczną, w której bardzo się rozwinęłam. Jestem w klasie gitary elektrycznej, lekcje raz w tygodniu i nauka techniki w praktyce, przygotowywanie się do wspólnych występów na scenie i występy przed publicznością. W wakacje zaczęłam chodzić na prywatne lekcje śpiewu. Kupiłam syntezator i okazuje się, że szybko wszystko łapię w tych "nowych dziedzinach" muzyki. Mam ponoć dobrą "intuicję muzyczną". Komponuję własną muzykę, coś powiązanego z soundtrackiem, rockiem (czasem trudno zdefiniować)... Sama jestem zaskoczona tym jak szybko mi idzie.
Nie wyobrażam sobie ciągnięcia studiów na ASP lub po prostu studiów z tym związanych. Myślałam już o różnych kierunkach, przede wszystkim o filmie i o muzyce, ale założyłam, że nie mam szansy bez szkoły muzycznej. Problem jest taki, że nie jestem profesjonalistą w pisaniu i czytaniu z nut i nie za bardzo mamy jak robić kształcenia słuchu w ciągu jednej godziny śpiewu, ponieważ trudno jest na to znaleźć czas w moim napiętym tygodniu. W nutach potrafię się odnaleźć jako tako dzięki komponowaniu piosenek i tworzeniu ich. Ogółem pracuję z tabulatorami, ale w połowie opieram się też na słuchu.

Jak pisałam, gram i chcę jeszcze więcej. Pragnę nauczyć się podstaw muzycznych i moim marzeniem jest praca związana z muzyką lub powiązania z filmem. Obserwowałam kierunki reżyseria dźwięku.

Czy ktoś z Was wie może gdzie można się "poduczyć" w rok podstaw żeby później zdawać na taki egzamin lub zna jakieś rozwiązanie mojego problemu? Żałuję, że nie jestem uczniem szkoły muzycznej, między innymi z tego powodu, że na początku kręciła mnie tylko gitara elektryczna. Po drugie nie utrzymałabym szkoły plastycznej i zarazem muzycznej na swojej głowie - jest to bardzo trudne.

Zwracam się do Was, bo po prostu nie mam komu zadać takiego pytania.
 

dzelka95@vp.pl

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej :)

Od września uczę się w SM II stopnia śpiewu klasycznego. Wcześniej śpiewałam, ale tylko rozrywkę. Z klasyką mam do czynienia niedługo, ale czuję, że mogłabym się w tym naprawdę odnaleźć zawodowo, gdyż bardzo odpowiada mi ta forma śpiewania :) . Chcę wiedziec tylko gdzie najlepiej jest studiowac spiew klasyczny? Po jakiej akademii są największe szanse na pracę w operze bądź wyjazdy za granicę? Pytam o akademie w Polsce, ale i nie tylko :)

Pozdrawiam!
 

marek_41

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Możesz się wybrać do muzosfery w Poznaniu :) Szkoła jest nowoczesna, no i prowadzi rockschool, jako jedyna w Wielkopolsce. Po zdobyciu tego dyplomu masz uprawnienia równoznaczne ze skończeniem II stopnia, więc możesz startować na akademię ;-)
 

Gakusen

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2013
Posty
14
Punkty reakcji
1
Najważniejsze, to robić to co się kocha... A Ty kochasz muzykę. Z tego co się orientuję w Akademiach Muzycznych najważniejszy jest egzamin wstępny, który decyduje o przyjęciu. Zdecyduj się najpierw co dokładnie chciałabyś studiować na AM i szlifuj swój talent do egzaminu:).
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
A ja mam pytanie skoro już temat został odkopany i nawet ktoś tu zagląda :) Czy żeby dostać się na AM trzeba potrafić na czymś grać?
 

Max Kwiatkowski

Bywalec
Dołączył
14 Luty 2013
Posty
547
Punkty reakcji
136
Wiek
33
Zależy na jaką. Na historii muzyki pewnie nie, później będziesz musiała coś zaliczać. Ale AM czy UM to nie szkoła muzyczna gdzie będą od podstaw uczyć cię grać na fortepianie, zapomnij.
 
Do góry