adobe photoshop cs3 PL

marcin456

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
34
jak w programie Adobe Photoshop cs3 zrobić przezroczysty obrazek tak aby wyciąć to białe tło z obrazków robiłem kiedyś to w Adobe Photo element 7 w j angielskim a w tym Adobe Photoshop PL nie wiem jak to zrobić pomożecie
 

Kopciuszek

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
221
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Death Land
zaznaczasz biały obszar np. różdżką i używasz gumki tła.

chyba to o to Ci chodzi :niepewny: .
 

marcin456

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
34
no ale jak to potem zapisac bo bo jak wcizne zapisz jako i przelocze na png albo gif to i tak jest to biale tlo
 

Kopciuszek

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2008
Posty
221
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Death Land
to nic, że jest białe. ale jak wkleisz to np. w paincie na ciemny prostokąt, czy coś, to zobaczysz, że nie będzie białego tła :) jego już nie ma, usunąłeś je.
 

marcin456

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2007
Posty
112
Punkty reakcji
0
Wiek
34
zaznaczam to ta różyczka usuwam i zapisuje jako png próbowałem z przelotem i bez przelotu ale gdybym ten zapisany obraz wrzuciłem spowrotem do Adobe w miejscach gdzie nie ma tła powinny być takie szaro białe kwadraciki a ich nie ma
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
A nie lepiej utworzyć nowy dokument z przeźroczystym tłem, zaznaczyć na drugim obrazku różdżka wlasciwy element i... przenieść? :)
 

deeking

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2008
Posty
61
Punkty reakcji
0
jesli chodzi o PS to po wycieciu tla - tak jak juz opisali wyzej koledzy. Plik trzeba zapisac, albo w formacie gif albo png (z wlaczona opcja transparency przy zapisie)- to sa formaty ktore moga zawierac w sobie obszary przezroczyste.
 

Dex188

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2006
Posty
903
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
Warszawa:) okolice
plik --> zapisz dla internetu i urządzeń --> z przeplotem zaznaczasz i zapisz. Tylko po "zapisz dla internetu i urządzeń" klikasz na zakładkę ORYGINALNY
 
Do góry