Aborcja - jesteś "za" czy "przeciw"?

Aborcja jesteś za czy przeciw? uzasadnij...

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

kami__k

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
<<Gło>>
Blancaaa

kami k jezeli nawet doszlo do zaplodnienia i sie wezmie postinor a ona ma bardzo duza dawke hormonow to moze dojsc do poronienia i bardzo czesto tak jest(wiec smialo mozna mowic ze jest to srodek wczesnoporonny)

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem WHO pigułka "po" nie jest środkiem wczesnoporonnym, gdyż nie działa poronnie na już zaistniałe ciąże po implantacji zarodka

Choć uważa się, że Postinor Duo podany w czasie do 72 godzin po stosunku może mieć działanie wczesnoporonne to jednak zastosowany we wczesnej ciąży (w późnej tym bardziej) nie jest lekiem poronnym. Zawarty w nim levonorgestrel należy bowiem do grupy tzw. progestagenów (od greckiego gestos - ciąża) czyli hormonów wspierających ciążę.

Mówi samo za siebie.
 
B

Blancaaa

Guest
nie wklejaj mi regulek bo je bardzo dobrze znam i sie nie sprzeczaj ze mna poniewaz postinor nie jest w mniemaniu spolecznosci wczesnoporona,lecz ja przyjmujac pacjetki po postinorze doszlo do poronienia przez bardzo duza dawke hormonow.wiec jezeli bierzemy postinor i jakims trafem dojdzie do zaplodnienia mozemy spodziewac sie wczesnego poronienia np.bole podbrzusza i bardzo silne krwawienie.tak samo jezeli bierzemy tabletki antykoncepcyjne ktore maja o wiele mniejsza dawke hormonow niz postinor i dojdzie do zaplodnienia musimy niezwlocznie zakonczyc przyjmowanie doustnej antykoncepcji poniewaz dochodzi do poronienia...wiec przekladajac na jezyk ludzki postinor moze spowodowac poronienia i dlatego ginekolodzy (mlodzi) mowia o tabletce po jako srodek wczesnoporonny ze wzgledu na taka mozliwosc przez duza dawke
 

kami__k

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
<<Gło>>
Dziewczyno ja się z Tobą nie sprzeczam tylko wysuwam argumenty na potwierdzenie słuszności tego co mówię (w przeciwieństwie do Ciebie).

Nie jest to temat o Postinorze wiec szkoda więcej się rozwodzić na ten temat.
 
B

Blancaaa

Guest
dziewczyno tylko ze ja mam takze racje...mialam nie jedna dziewczyne z poronieniem po postinorze w gabinecie... :]
 

kami__k

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
<<Gło>>
Ok niech będzie że prawda leży po środku- pasuje?

Ja mam wiedzę z ogólnodostępnych źródeł i obracam się często w towarzystwie ginekologów,
Ty masz doświadczenie z własnego gabinetu
więc każdy ma swoje racje.

OK??

:]
 
B

Blancaaa

Guest
nie tylko z wlasne gabinetu ale takze z wykladow i uniwersytetu :] niech prawda lezy po srodku,nie chce mi sie sprzeczac
 

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Uważam że powinna być zabroniona antykoncepcja!!
O czym Ty dziewczyno piszesz?

Niestety filmik nie chce mi się otworzyć.

Ale ja czegoś nie rozumiem...... Używając np. prezerwatywy kiedy to nie dochodzi do zapłodnienia to o jakim Ty dziecku piszesz?
Chyba Ci się pojęcia pomyliły.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Aborcja to trudny temat...
I prawda jest taka, że aborcja istnieje czy się to komuś podoba czy nie.
Jeśli kobieta jest zdecydowana na usunięcie ciąży to to zrobi i tu żadne nauki moralne ani nawet prawo ją przed tym nie powstrzyma.
Jeśli nie będzie miała możliwości do aborcji w humanitarnych warunkach w sterylnym gabinecie to poroni we własnej łazience po nafaszerowaniu się tabletkami.
I to będzie na tyle.

Aborcja choć nie w tej formie co dziś istniała od zawsze. Tylko my teraz staliśmy się tacy humanitarni, prawi, moralni i etyczni.
Kiedyś jeśli grupa ludzi nie była w stanie pozwolić sobie na kolejną, ze tak powiem "gębę do wykarmienia" to potomstwo swoje porzucali.
Dziś takie coś jest nie do pomyślenia.

Jeśli chodzi o moje zdanie na temat aborcji to trudno mi się wypowiedzieć na ten temat bo ani ja nie jestem w ciąży ani nie muszę decydować czy usunąć ciążę czy nie... Jednak myslę, ze zbytnio pochopnie nie mozna oceniać źle kobiet które decydują sie na ten krok. Jeśli ktoś tak decyduję to widocznie ma ważne powody a ja ich nie neguje...

Kto wie co może nam los zgotować... Dziś możemy byc stanowczymi przeciwnikami aborcji a jutro już możemy sami byc tymi co się jej poddały... Takie jest życie.
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
aborcja zabroniona w naszym kraju...ja nie zgodzilabym sie na usuniecie ciazy ale nie mozna zabronic koietom ktore nie chca dziecka, to ich indywidualna sprawa,kazdy czlowiek odpowiada za swe czyny...gdy zdecydujemy sie na aborcje trzeba pamietac o konsekwencjach(nie bede wymieniala poniewaz w tym temacie zrobiono to nie raz)
 

misiunia2205

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Sandomierz
Oczywiscie ze jestem przeciw jesli to dziewczyan swadomie zrobila i to byla wpadka.
Ale jesli gwalt to nie pozwolmy s\dziewczynie niszczyc zycia i niechaj usunie chodz i tak jestem przeciw ale to juz nie zalezalo od niej
 

Poison_Girl19

Agonia, Cierpienie, Ból, Rozkosz...
Dołączył
23 Lipiec 2008
Posty
1 387
Punkty reakcji
80
Wiek
34
Miasto
z WoW'a ^^
Popieram Aborcje w 100% Aborcja powinna być legalna dla każdej matki,która nie chce urodzić dziecka . Lepiej jakby to zrobiła legalnie niż ma sie chować po kątach i jeszcze zrobić sobie krzywde. Ludzie narzekają ,że nikt nie chce dzieci ,że jest ich pełno w domach dziecka i nikt ich nie chce adoptować. Dlaczego? Może gdyby adopcja nie trwała tyle lat to ludzie chętniej by to robili. Dzieci w domach dziecka od groma bo nie wolno robić aborcji to trafiają do domów dziecka gdzie nie czeka ich nic dobrego.
ZA ABORCJĄ!!
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
moim zdaniem kazda kobieta powinna miec wybor to ona bedzie za to odpowiadala a nie my...ja osobiscie nie popieram aborcji ale to jest moje zdanie...taka decyzja jest indywiduana
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
bartolini177 takie zdjecia osob ktore popieraja aborcje pewnie nie wzruszaja...ja jestem przeciwna ale moze za duzo juz sie takich zdjec naogladalam i nie odrazaja mnie...wiem ze aborcja jest nie etyczna i niemoralan ale kazda kobieta odpowiada za swoje czyny
 

bartolini177

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2008
Posty
186
Punkty reakcji
0
ja z jednej strony rozumiem takie dzieczyny ktore maja po 14 lat i chca sie pozbyc ciazy bo inaczej ich zycie sie zawali, ale wolalbym jednak zeby to dziecko wychowaly...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
ja tez bym wolala aby mlode dziewczyny nie podejmowaly tak wczesnie decyzji o współzyciu a tym bardziej usowaly ciaze...ale nie mamy na to wpływu poniewaz to jest ich indywidualna sprawa
 

aalexz

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
418
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Koszalin
Wiecie co?? ja z jednej strony jestem za a z drugiej przeciw!!
choc aborcja powinna byc legalna bo np. mlode 14 letnie dziewczyny moglyby nie chciec wychowywac tego dziecka moglyby poddac sie aborcji... ale z drugiej strony jakby na to popatrzec gdyby co 2 osoba poddawala sie aborsji bylo by nas 50% mniej!!
 

klaudiakp

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
932
Punkty reakcji
0
ja tez bym wolala aby mlode dziewczyny nie podejmowaly tak wczesnie decyzji o współzyciu a tym bardziej usowaly ciaze...ale nie mamy na to wpływu poniewaz to jest ich indywidualna sprawa
Zbyt mało im się uświadamia że jeszcze za wcześniej.. To też zależy od dojrzałości,poza tym która to dziewczyna która się tym bardziej uczy będzie chciała już dziecko wychowywać ?w szkole powinno być o tym więcej mówione,teraz młode dziewczęta są często bardzo nieodpowiedzialne :(
 
Do góry