Abonament , czy warto płacić

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Podziwiam wiedze Brave'a i Misioor'a. Ja jak widze paragrafy to dostaje mętliku w głowie. Może napiszecie co sądzicie na temat decyzji trybunału konstytucyjnego, który uznał że przez długi czas abonament był pobierany sprzecznie z prawem, ale jednocześnie nie zasądził zwrotu. Mi to sie wydało dziwne, ale jak napisałem specem od prawa nie jestem. Co prawda to było jakiś czas temu, ale może pamiętacie.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Ja wiem jedynie że trybunał przyczepił się do tego że wysokosc abon. ustalała KRRiTV a nie Sejm.Bo jeśli traktujemy abon. jako podatek to jego wysokosc musi okreslac ustawa.
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Ja jestem za zakodowaniem sygnału TVP i PR. Niech płaci kto chce słuchać lub oglądać. TVP prawie w ogóle nie oglądam, co do radia niewyluczone że wówczas płaciłbym za dostęp do Trójki i Polskiego Radia Rzeszów, bo lubię te stacje, ale TVP mogła by dla mnie nie istnieć i nie płakał bym po nich.

Wmawiają nam jakąś misję... Kto widział "Taniec z Gwiazdami" z Dodą i Saletą przekonał się jak ta misja wygląda. Śmiech na sali... Jak chcą nam wcisnąć bajeczkę o misyjności, to niech się najpierw uwiarygodnią wartościową ramówką, ciekawymi programami popularno-naukowymi itp. Może wtedy ludzie im uwierzą. A jak chcą walczyć o oglądalność to niech się skomercjalizują i będzie spokój.


Ministerstwo kultury niech ogłosi przetarg na produkcję i emisję części tych tzw.misyjnych programów. Oglada i słucha je promil abonentów.
 

Mastek

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
302
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Łódź
Sprawa z abonamentem to jakiś absurd! Znam historie, gdzie ludzie płacili od zawsze, jednak raz zdarzyło im się zapomnieć o tej daninie i oczywiście za jakiś czas przyszedł list ponaglający. To chore - dlaczego ponad 50% społeczeństwa może nie płacić tego abonamentu i nic się im nie dzieje, a gdy ktoś raz odpuści, to jest straszony sankcjami?
Mieszkam jeszcze z rodzicami i oni opłacają ten podatek od zawsze, chociaż ostatnio zarzekają się, że od tego miesiąca przestają. Ja natomiast, gdy zamieszkam sam, nie mam zamiaru uiszczać tej opłaty. Mam tylko nadzieję, że rządzący pójdą po rozum do głowy i wprowadzą w życie swoje słowa o likwidacji tego bzdurnego haraczu.

Edit

Kolejny fakt, utwierdzający mnie w przekonaniu, że nie warto płacić...
TVP rezygnuje z praw do transmisji Ekstraklasy
 

nansen

Uciekinier z tego gównianego forum
Dołączył
29 Sierpień 2007
Posty
603
Punkty reakcji
2
Obrońcami abonamentu są pseudotwórcy dla których jest to dojna krowa. inaczej nikt by nie zapłacił im za te glutyObrońcami abonamentu są pseudotwórcy dla których jest to dojna krowa. inaczej nikt by nie zapłacił im za te gluty
 

Toczek

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Koluszki
Jak już pisałem w innym temacie.

Uważam tak. Telewizja i Radio publiczne muszą jak najbardziej istnieć, lecz nie w takiej formie jak teraz. Abonament radiowo-telewizyjny powinien być pobierany odgórnie. Nie oszukujmy się, przecież dom bez telewizora w tych czasach to niemożliwe, a bez radia tym bardziej. Reklamy powinny zniknąć! Przecież to jest państwowa telewizja a nie silnik komercji! A programy typu "Gwiazdy tańczą na lodzie" z chichrającą się Dodą w roli głowniej i jej "Pięknie, super! Brak mi słów!" to powinny być zlikwidowane. Państwowe Radio i Telewizja mają pełnić rolę szerzenia kultury wśród obywateli! Dostarczać im rozrywki i programów naukowych oraz filmów na poziomie! A seriale typu "M jak Miłość" powinny zostać, jeżeli nie będą się odnosić do polityki i innych kontrowersyjnych zagadnień. Bo co mają robić babcie wieczorem? W sumie sam też oglądam te głupoty I jak stwierdził Kaagular, Dobranocka tylko na jedynce jest nadawana. I nie są to bajki gdzie krew leje się strumieniami i jeden tłucze się z drugim tylko "Krecik", "Koziołek Matołek", "Miś Uszatek" i inne bardzo, myślę dobre bajki. Uważam także, iż Telewizja Polska S.A powinna przekształcić się w przedsiębiorstwo państwowe. Kierownik na zasadach konkursu. I jeszcze Dziennik. Teraz oglądając Dziennik, plotą tylko o polityce, to w kraju nic się ciekawszego nie dzieje? A TVP Kultura, Sport to przepraszam, za co są finansowane? Czemu nie ma transmisji naziemnej? Jest jeszcze sprawa powstałej niedawno BiełSatTV. Najpierw zajmijmy się telewizją w Polsce a nie będziemy się wtrącać na Białoruś! Co do Radia? Nie rozumiem, dlaczego gdy runął maszt w Gąbinie nie został odbudowany! Będąc na wczasach w Bułgarii mogłem słuchać polskich audycji. A teraz, co? Nic! Przemyślcie to, co napisałem.
 

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Dostarczać im rozrywki i programów naukowych oraz filmów na poziomie!


Co to znaczy "na poziomie" i kto bedzie ocenial co jest "na poziomie" ??? <_< Bo teraz telewizja ponoć spełnia funkcje szerzenia kultury, i jakoś "Gwiazdy tańczą na lodzie" jest w ramówce. <_<

Bo co mają robić babcie wieczorem?


Gotować, szydełkować, modlić się... <_<


A seriale typu "M jak Miłość" powinny zostać, jeżeli nie będą się odnosić do polityki i innych kontrowersyjnych zagadnień.


Aborcja, eutanazja, zdrady... <_<
 

Toczek

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2007
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Koluszki
Piecia! Nie wiem, ale czytając Twoje wypowiedzi na forum miałem wrażenie, że bardzo stronisz od państwowości i lewicowego poglądu na politykę i państwo. Nie mylę się? Lecz wracając do tematu. Chyba mamy w Naszej Polsce specjalistów od opinii publicznej przez duże "o i p" i oni powinni wiedzieć, co dla społeczeństwa jest "na poziomie". "Gotować, szydełkować, modlić się... " - mówisz. Ale trochę rozrywki im się należy, chociażby takiej. Chyba lepsze to niż słuchanie Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka z Torunia, ale nic nie miałbym do radia, które by szerzyło kulturę katolicką wśród narodu. Co do seriali. Nie każdy musi to oglądać. Ja jestem za Państwowym Radiem i Telewizją. Wolę już to niż prywatną zgniliznę, nie zaprzeczając, iż niektóre programy telewizji prywatnej także zdarza mi się oglądać. Martwi mnie jeszcze jedna sytuacja. Pierwszy Program Polskiego Radia nie dociera na teren całego kraju. Wiem, wiem powiesz pewnie, że to wina samego Radia i po części będziesz miał rację, ale biorąc pod uwagę, iż jest to wina jego zarządu.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Co do seriali. Nie każdy musi to oglądać.
To dlaczego, każdy musi za nie płacić?

Mnie zresztą nie obchodzi czy ta telewizja jest na poziomie czy nie. Gdyby ktoś mi pod domem urządził pokaz fajerwerków, a potem chodził po osiedlu i pobierał opłaty za oglądanie, bo przecież każdy ma okno i mógł oglądać, to nie rozmawiał bym ze złodziejem na temat poziomu pokazu, tylko jak bym wziął kija...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
CYTAT(Toczek @ 26.12.2007, 19:03)
Co do seriali. Nie każdy musi to oglądać.

To dlaczego, każdy musi za nie płacić?

Mnie zresztą nie obchodzi czy ta telewizja jest na poziomie czy nie. Gdyby ktoś mi pod domem urządził pokaz fajerwerków, a potem chodził po osiedlu i pobierał opłaty za oglądanie, bo przecież każdy ma okno i mógł oglądać, to nie rozmawiał bym ze złodziejem na temat poziomu pokazu, tylko jak bym wziął kija...
otoz to
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
A swoją drogą ciekawe jest to, że np. hipotetyczny ktoś mieszkający w Polsce oglądający tylko HBO i dajmy na to TVN musi płacić na TVP choć go nie ogląda, podczas gdy emigranci słuchający Polskiego Radia przez Internet nie płacą ani złotówki.
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
39
Miasto
Polska "b"
Płacisz za posiadanie odbiornika a nie za jego używanie do oglądania państwowej TV/słuchanie państwowego radia.
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Co to znaczy "na poziomie" i kto bedzie ocenial co jest "na poziomie" ??? dry.gif Bo teraz telewizja ponoć spełnia funkcje szerzenia kultury, i jakoś "Gwiazdy tańczą na lodzie" jest w ramówce
No niewiem... tvp czasem zablysnie i pokaze jakis film ciekawy (co zmusza mnie abym raz na ok miesiac tv wlaczyl, nie liczac sportu). Co prawda zawsze pozna noca ale jednak.
Polsatu to nie ogladalem od 2 lat chyba...

Z programem nie jest u nich az tak strasznie. Co innego jesli wezniemy pod uwage wydajnosc... Ile ludzi w tv pracuje?!

Do abonamentu nic nie mam (nawet panstwowego jak by sie uparli!) Codzi jedynie o to zebym nie byl do niego zmuszony i tv nie byla finansowana z innych budzetowych zrodel.

Wtedy przegra w konkurencji z prywatnymi tv i bedzie wszystko normalnie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
A swoją drogą ciekawe jest to, że np. hipotetyczny ktoś mieszkający w Polsce oglądający tylko HBO i dajmy na to TVN musi płacić na TVP choć go nie ogląda, podczas gdy emigranci słuchający Polskiego Radia przez Internet nie płacą ani złotówki.
abonament = podatek od posiadania telwizora = podatek na radiokomitet (tfu teraz to sie nazywa rada.....)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Donald Tusk i PO przeszli doprawdy samych siebie... Oglosili wszem i wobec ze zniosa abonament na TVP i zastapia to finansowaniem z ... budżetu panstwa... Glosza przy tym ze ludzie nie beda juz musiec placic tej daniny...
Nie wiadomo czy śmiac sie czy płakać...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ludek i tak nie rozumie....
bedzie z budzetu zanczy nie beda placic (jak w reklamie pasty do zebow)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zaden polityk nie zgodzi sie na likwidacje tuby propagandowej
paron
telewizji publicznej razem z jej misja..
 

tewiemleczarz

Bywalec
Dołączył
9 Październik 2007
Posty
1 736
Punkty reakcji
36
Wiek
58
Miasto
woj. śląskie
Co z was za patrioci, obłudnicy - skoro nawet tych marnych paru groszy wam żal na POLSKĄ TV i Radio !!!
Każdy prawdziwy Polak - patriota powinien płacić to, co do niego należy, bez mrugnięcia okiem.
Inaczej jest tylko deklaratywnym, obłudnym "patriotą". A może raczej "agentem" ? Ciekawe, w czyim interesie namawiacie do niepłacenia abonamentu na POLSKĄ TV ?
Skandal ! Opamiętajcie się, płaćcie koniecznie, co do grosza !
Może wtedy nie zauważą, że ja nie płacę... :D
 
Do góry