A jednak :)

Status
Zamknięty.

vito corleone

Cyklofrenik
Dołączył
15 Lipiec 2005
Posty
6 834
Punkty reakcji
12
Ciesze sie :D
Tylko ciekawi mnie jak bedzie wygladać budowa tego stadionu, bo to w końcu Polska..
 

Mc_VenTurI

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Miasto
Żywiec.
No tak, powinni więcej stadionów wybudować, w kilku miastach. Tylko skąd na to wziąść pieniądze?, no cóż wkońcu są jakieś powiązania międzynarodowe, można na tym tylko polegać. Bo na razie mamy się czego wstydzić, ale z drugiej strony drugie OLD TRAFFORD tu nie powstanie. :)
 

czubaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2006
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
39
bardzo sie ciesze ze wygralismu to ogromna szansa dla polski mam nadziej ze jej niezmarnujemy super POLSKA GORA a najfajniej ze pokonalismy my pewniakow wlochow :p
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Dla mnie dodatkowo zaj.ebiste jest to, że organizujemy tak wielką imprezę razem z Ukrainą. Zawsze łączyły nas silne historyczne związki, nawet wspólna państwowość, potem to się pochrzaniło, a teraz znów jest coraz lepiej. W maju pewnie znów pojadę do Lwowa, trzeba będzie to oblać z braćmi Słowianami :D
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Tomuś ja też wuef miałam :p.

Ja tam się ciesze. Mało mnie obchodza owe 'realia'. Te realia bowiem moga sie zmieniać. Poza tym co za pięc lat to za pięć lat. Gdyby każdy wyrzucał sobvie, że jest naiwny- bez swojej wiary nie miałby nic. Taka prawda.

Rany... ja będe miała juą 20 lat ! ja nie chce być taka stara ! :p, ale może przynajmniej cos na lifie obejrze.. :p
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Tak, będą grać na lotniskach, bo ani stadionów nie ma, a nawet jeśliby były to nie byłoby jak do nich dojechać.
 

ddevil

pożeracz drożdżówek
Dołączył
23 Październik 2006
Posty
618
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
nie chcesz wiedzieć
tez sie ciesze ze wreszcie mozemy zorganizowac cos wielkiego, ale:
- boje sie ze duza czesc pieniedzy, ktore dostaniemy na budowe stadionow i drog przepadnie (wszyscy wiedza jak to u nas jest)
- UEFA dajac nam organizacje euro pokazala ze toleruje opieszale i niekonsekwentne rozwiazywanie problemu korupcji w polskim zwiazku (we wloszech zalatwili to raz dwa, a u nas nawet zarzad nie podal sie do dymisji)
- po mistrzostwach trzeba bedzie utrzymac te stadiony (a to kosztuje) - no chyba ze chcemy kolejne stadiony X lecia

a, i na koniec "pozytyw" - bedziemy mogli znalezc sobie prace na wakacje (bo wszyscy budowlancy wyjechali za granice wiec brakuje rak do budowy stadionow :D - a stawki beda na pewno dosc wysokie)
 

FreakOnALeash

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
127
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Bakersfield
fajna sprawa

przypomina mi się pewien kawał, żart sprzed paru lat:
"Żeby zagrac na mistrzostwach Europy musielibyśmy chyba je zorganizować" :D :D :D :D :D :D :D :D :D
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Gdyby bać sie tego że większość kasy będzie szła na lewo nie warto byłoby niczego organizować. Stadiony zaorać, a na miejsce dróg posadzić puszczę. Tylko jak poradzimy sobie z organizacją, tak nas potem będą widzieć przez długie lata.

Bracia Ukraińcy postarajmy sie żeby to były najpiękniejsze mistrzostwa. :eek:k:
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
UE dofinansuje część budowy stadionów. Polska nie jest tak biedna-inaczej nie zabierałaby się za te pomysł.
poza tym to szansa dla Polski.
 

pawel16

atrakcyjny gaduła
Dołączył
17 Czerwiec 2006
Posty
1 355
Punkty reakcji
12
Wiek
32
Miasto
Przed komputerem
To supcio, ale jak zobaczyłem tą informację w wiadomościach to na początku nie mogłem uwierzyć. Wydawało mi się zawsze, że to niemożliwe :lol:
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Tylko skąd na to wziąść pieniądze?,
National Stadium (Warszawa) - 1,2 mld zł - budżet państwa, w tym 800 mln zł - Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej.

Olimipic Stadium (Wrocław) - 67 mln zł - budżet miasta oraz 93 mln zł - inne środki publiczne oraz fundusze z Unii Europejskiej.

Stadion Śląski (Chorzów) - 105 mln zł - budżet miasta oraz 85 mln zł - inne środki publiczne.

Football Sadium (Poznań) - 55 mln zł - budżet miasta oraz 95 mln zł - inne środki publiczne (w tym środki Ministerstwa Sportu).

Baltic Arena (Gdańsk) - 105 mln zł - budżet miasta oraz 302 mln zł - inne środki publiczne, a także 250 mln zł - zagwarantowane środki prywatne.

Wisła Kraków Stadium - 42 mln zł - budżet miasta oraz 170 mln zł - inne środki publiczne (w tym środki Ministerstwa Sportu) i fundusze Unii Europejskiej.

Środki finansowe na budowę obiektów już są.
 

Wuyeq

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
818
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
.
to jest przeogromny sukces Polski juz w tym momencie...praktycznie z dzisiejszym dniem na tych mistrzostwach juz zarobiliśmy..(oczywiście odebrac naszą 'pensje' bedziemy mogli za te kilka lat)...

juz pomijając aspekt sportowy (w tym te wspaniałe stadiony..np Baltic Arena..po prostu miodzio) bo to jest milowy krok w rozwoju polskiego sportu..to jest to przede wszystkim ogromny zastrzyk dla gospodarki..promocja kraju..rozwój turystyki..rozwój transportu i wszelakiej infrastruktury..praca dla ludzi..przeciez na te mistrzostwa przyjada setki tysięcy kibiców..nie tylko z Europy..zostawią u nas duze pieniądze..

same powody do optymizmu...czy podołamy..pewnie ze tak..kasa na stadiony jest..wszystko inne sie poprawi..a o atmosfere jestem spokojny...(chyba juz zaczne zbierac kase na bilety :) )..


swoja droga fajnie..ze wraz z wielkmi sukcesami sportowymi idą sukcesy organizacyjne (Liga Światowa, ME w koszykówce..i teraz TO)
 

nestO

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2006
Posty
87
Punkty reakcji
0
Genialnie, pod wszystkimi względami :) Ogromna szansa na rozwój + świetne widowisko sportowe. Teraz będą musieli dotrzymac wszystkich obietnic bo innej opcji nie ma!

Ciekawe kiedy bedzie mozna rezerwowac bilety :D
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
a ja myśle że nie należy przesądzać wszystkiego z góry,dostaliśmy ogromną szansę i powinniśmy to jak najlepiej wykorzystać.skoro władze podjęły się tego teraz powinny się wywiązać jak najlepiej z danych obietnic.

dziś jest wiele osób którzy nie wierzą w sukces tej imprezy ale też było wielu którzy wątpili iż to nam zostanie przyznana organizacja mistrzostw ja też należałam do tych osób a jednak miło się zaskoczyłam mam nadzieję że za 5 lat przeżyje podobnie jakże miłe zaskoczenie.
 

anecik

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
193
Punkty reakcji
0
^^^ No właśnie co będzie jak się nie wyrobimy.Ale byłby wstyd!! Na cały świat!! Mam jednak nadzieję że organizatorzy dadzą radę i Polska się nie skompromituje.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Tak mi przyszło do głowy, że teraz dopiero będą mieli terroryści co u nas wysadzać jak te stadiony powstaną, i kogo - kiedy się z całego świata kibice zlecą. Ale co tam, i tak było warto :p
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
No tak, powinni więcej stadionów wybudować, w kilku miastach. Tylko skąd na to wziąść pieniądze?, no cóż wkońcu są jakieś powiązania międzynarodowe, można na tym tylko polegać. Bo na razie mamy się czego wstydzić, ale z drugiej strony drugie OLD TRAFFORD tu nie powstanie.
coz rzad podniesie podatki i kasa, stadiony to tylko 30% kasy bedziemu placic, kazdy z nas na to

- boje sie ze duza czesc pieniedzy, ktore dostaniemy na budowe stadionow i drog przepadnie (wszyscy wiedza jak to u nas jest)
niestety czesc pojdzie na lewo
a potem sie podniesie koszty o 2 razy - budzet zaplaci - czyli my

- UEFA dajac nam organizacje euro pokazala ze toleruje opieszale i niekonsekwentne rozwiazywanie problemu korupcji w polskim zwiazku (we wloszech zalatwili to raz dwa, a u nas nawet zarzad nie podal sie do dymisji)
uefa jest samo skorumpowane - kontrakty sponsorskie tyle powiem
wloski zwiazek sam sie oczyscil, nasz polski mial z tym problem

- po mistrzostwach trzeba bedzie utrzymac te stadiony (a to kosztuje) - no chyba ze chcemy kolejne stadiony X lecia
to nastepny problem na stadionie 50tysiecznym 20 razy w roku 4 tys kibicow.............. + raz do roku koncert dla 50 tys


Gdyby bać sie tego że większość kasy będzie szła na lewo nie warto byłoby niczego organizować. Stadiony zaorać, a na miejsce dróg posadzić puszczę. Tylko jak poradzimy sobie z organizacją, tak nas potem będą widzieć przez długie lata.
bedzie u nas jak w grecji koszty 2 razy wyzsze od zakladanych i przekrety kilkadziesiat osob dostanie wyroki karne a wiecej bedzie nie do ruszenia
ja chce zeby stadiony itp powstawaly ale niech robia to prywatne osoby jak kicki w kielcach

UE dofinansuje część budowy stadionów. Polska nie jest tak biedna-inaczej nie zabierałaby się za te pomysł.
poza tym to szansa dla Polski.
nie dofinansuje
perspektywa finansowa 2007-2012 nie przeidywala takich celow
oczywscie naciagajac niektore dzialania bedzie sie dalo niewielkie srodki wyrawac - podczepiajac nie pod organizacje mistszostw

Środki finansowe na budowę obiektów już są.
nie ma
to sa zalozenia do budzetow panstwa i miast an lata przyszle
czytaj o tyle podniosa nam podatki

Tak mi przyszło do głowy, że teraz dopiero będą mieli terroryści co u nas wysadzać jak te stadiony powstaną, i kogo - kiedy się z całego świata kibice zlecą. Ale co tam, i tak było warto
ta sam osama przyleci i sie wysadzi w zamachu samobojczym....
 
Status
Zamknięty.
Do góry