A dlaczego nie ?

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
Co mi szkodzi - mam nadzieję, że dowiem się od was np. czy robić tylko zdjęcia do albumu rodzinnego :p

krytykujcie ile wlezie =]





















Troszkę dużo tego wyszło =/ Mam nadzieję, że kilka wam się spodoba ;P



Pozdrawiam
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Niestety zbyt dużo niejasnego artystycznego przekazu.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Zgadzam się: fotografujesz, by fotografować, a nie, by coś przekazać...
Lepiej rób foty do albumu :]
Aczkolwiek te pierwsze kosteczki mi się podobały ^_^
A że się spytam - o co chodziło z tym Pysiem, bo nie załapałam... <_< :rumieniec: :lol:
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
Hehe rzeczywiście fakt w większości całkowicie brak przekazu ;P Może dlatego ,że nie mam pojęcia o fotografowaniu :)
W takim razie poradźcie mi jak mogę fotografować kwiaty i krajoobrazy "z przekazem" ? :>



Hehe rzeczywiście fakt w większości całkowicie brak przekazu ;P Może dlatego ,że nie mam pojęcia o fotografowaniu :)
W takim razie poradźcie mi jak mogę fotografować kwiaty i krajobrazy "z przekazem" ? :>

Zapomniałam odp. na pytanie co do fotki z Pysiem hehe - jest to przedstawienie mojej abstynencji w tamtym dniu ;D Rzeczywiście chyba lepsze miejsce znajdzie w albumie w celu sympatycznych wspomnień w przyszłości ;D
 

yahretzkee

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2007
Posty
589
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Wa-wa
trochę mi to już zaczynało przypominać zdjęcia do albumu roślinnego..
 

Geeky Nerd

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2007
Posty
65
Punkty reakcji
0
Najłatwiejszym sposobem na podniesienie poziomu swojej twórczości jest wybieranie 1 zdjęcia z 1000 ;)

Może nieco smutna perspektywa, ale w niektórych warunkach nawet najlepsi tak robią, bo wiedzą, że pozostałe 999 zdjęć to fotki przeciętne.

Np. wstrząsający temat fotografii wojennej (polecam wszystkim film pt. "War Photographer" http://www.imdb.com/title/tt0309061/, znajdziecie go w sieciach p2p - w sklepach chyba niedostępny, całość jest po angielsku, ale więcej tam przekazu niż tekstów mówionych, więc wystarczy znać angielski na poziomie podstawowym/nawet niższym niż FCE). Wygląda to tak, że fotograf (jeden z najlepszych na świecie swoją drogą) wylatuje do Afryki robić zdjęcia głodującym, czy na pola bitew np. do Kosowa. Jest geniuszem, świetnym technicznie, ma przy sobie zawsze kilka aparatów, same obiektywy kosztują dziesiątki tysięcy złotych i co? I pstryka 5000, 10000 zdjęć. Ile zdjęć z tego pokazuje? Ile uznaje za WARTE pokazania? Kilkanaście, rzadko kilkadziesiąt... Podkreślam, że to najwyższej klasy profesjonalista korzytsający z najlepszego sprzętu.

Dlatego na początek polecam wrzucanie 2-3 zdjęć do oceny, tych, które uznasz za najlepsze. Jeśli takie nie będą to możesz wziąć nasze rady do serca i spróbować zabrać się do tych ujęć inaczej, lub przedstawić inne foty, które uznasz za ciekawe, może akurat będą dobre? :)

Pozdrawiam.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Dlatego też ja jeszcze nic na forum nie umieściłem :D
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
A ja nie uważam, że każde zdjęcie powinno nieść ze sobą przekaz. To nie jest przecież wystawa World Press Foto. Ja jestem entuzjastką ciekawych ujęc - uwieczniania ciekawych momentów i ładnego ujmowania różych przedmiotów na fotografiach.
Rzeczywiście trochę dużo tu flory, ale podobają mi się zdjęcia nr: 3,6,23,24 (<---to wybitnie).
Umiesz robić zdjęcia, nie każde musi być opatrzone maksymą i przesłaniem do narodu IV RP :lol:

Ps. Przepraszam, ale Pysio jest masakrycznie niefotogeniczny :lol:
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
dziękuję bardzo za tą opinię :)
"uwieczniania ciekawych momentów i ładnego ujmowania różych przedmiotów na fotografiach" właśnie o to chyba w tym wszystkim chodzi w moim przypadku :)- gdy widzę coś co chciałabym zapamiętać -robię zdjęcie i tyle ;)
 

Thoush

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Może i to uwieczniasz ale w zły sposób ;) Nieciekawy kadr, i cała oprawa zdjęcia jest do bani. Zdjęcie musi odwzorowywać emocje sytuacji i ma być dobrze uchwycone. Ty pstrykasz żeby popstrykać przykładasz i trzask ;)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Co innego robić zdjęcia, co innego fotografować.
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
Może i to uwieczniasz ale w zły sposób ;) Nieciekawy kadr, i cała oprawa zdjęcia jest do bani. Zdjęcie musi odwzorowywać emocje sytuacji i ma być dobrze uchwycone. Ty pstrykasz żeby popstrykać przykładasz i trzask ;)

I tak niby w każdym zdjęciu jest ??
A np to 3 zdjęcie szyszki- co o nim sadzicie?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Nie koniecznie w każdym, ale zepsutego efektu ogólnego nie uratują w tym przypadku nawet pojedyncze dobre szczegóły, zresztą ten Pysio mnie przeraża.
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Popieram Berialsa :lol: Też się głowiłam nad tym Pysiem. I gdzie tu artyzm? xD
 

zielka

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
838
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.::Dobrze mi tu::.
heheh ok ok pysia już kasuję kompletna pomyłka XD Zresztą poprzebieram trochę w tych fotkach zaraz żeby was nie razić beztalenciem tak bardzo :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Ale buta niepotrzebnie zostawiłaś, i herbatniki i stelaż metalowy.
 
Do góry