2012

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Tak naprawdę najwięcej informacji o zagładzie mieszkańcy Atlantydy (czyli rzekomi przodkowie Majów i Egipcjan) pozostawili dla potomnych w postaci hieroglifów w wielkim labiryncie. Dolna kondygnacja tej budowli była dostępna tylko dla kapłanów. Labirynt jest gdzieś w Egipcie, prawdopodobnie w rejonie piramid, ale zasypany pod ziemią i do tej pory nie odnaleziony.
 
Dołączył
24 Marzec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Białystok
Starożytny kalendarz Majów wskazuje datę 12 grudnia 2012 roku jako datę końca świata i przejścia tego świata w inną płaszczyzne. Wg wielu naukowców możliwe jest w tym okresie przebiegunowanie Ziemi tj. zmiana biegunów magnetycznych. Krótko mówiąc Ziemia stanęlą by na chwilę w miejscu po czym zaczęłaby się kręcić w przeciwną stronę niż dotychczas. Taki stan rzeczy wywołałby katastrofy jakich ludzkość nie pamięta ( poza tymi przedstawicielami naszego gatunku, którzy tą tragedię przeżyli ok 11,5 tyś. lat temu). Wg uczonych tego świata taki stan rzeczy spowodowałby śmierć blisko 70% ludzi. Interesuje mnie co sądzicie o tej teorii i czy mamy się w jakiś sposób przygotować na jej urzeczywistnienie.



Pokaż załącznik: 1268

Ja czytałam na pewnej stronie, że jeśli ma być koniec świata, to w 2116 r., a nie mw 2012. Powód jest taki: w XIII wieku Majów najechały plemiona z Jukatanu i kalendarz Majów nie był przez dłuższy czas używany. Podaję link do artykułu: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Majowie-sie-pomylili-Oto-dokladna-data-konca-swiata,wid,13245642,wiadomosc.html

P.S. Osobiście nie wierzę, że cokolwiek się stanie, tyle już było przepowiedni o końcu świata, a świat istnieje nadal. No, może jakaś nowa era, co najwyżej, kto wie ...
 

bylemjestembede

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2010
Posty
92
Punkty reakcji
4
Ja czytałam na pewnej stronie, że jeśli ma być koniec świata, to w 2116 r., a nie mw 2012. Powód jest taki: w XIII wieku Majów najechały plemiona z Jukatanu i kalendarz Majów nie był przez dłuższy czas używany. Podaję link do artykułu: http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Majowie-sie-pomylili-Oto-dokladna-data-konca-swiata,wid,13245642,wiadomosc.html

P.S. Osobiście nie wierzę, że cokolwiek się stanie, tyle już było przepowiedni o końcu świata, a świat istnieje nadal. No, może jakaś nowa era, co najwyżej, kto wie ...

Anno nikt nie zna dnia i godziny, więc wszyscy mogą mędrkować :]
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
Takie czasy, moda na sensacje z byle czego.

Ostatni koniec świata ponoć ten pastor wymodlił aby został przeniesiony :bag:

Dziś z kamienia wrzuconego do wody robią sensację stulecia :)
 
M

MacaN

Guest
Dwie różne wróżki zapowiedziały mi jednakową datę mojej śmierci.
Przestraszyłam się, spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
na OCENZUROWANO
i otrzymałam znów tę datę! ((
Co mam robić? Wierzyć albo nie? Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

heh, a więc miałem racje że ci 2012 wywróżyła?? ;P a tak apropo 2012 roku i rzekomej zagładzie oto przepowiednia nostradamusa na ten czas..

"Dwadzieścia plus dwa razy sześć będzie świadkiem,
Mądrość z niebios ześle radość planecie.
Znikną choroby, zważy i głód. Rzym uradują ocalone dusze.
Uczeni wyrażą podziw. Astrologia potwierdzona. Nowa era dla nauki."

mi to specjalnie na zapowiedź zagłady nie wygląda.. nie wiem, jak wam ;P
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Dwie różne wróżki zapowiedziały mi jednakową datę mojej śmierci.
Przestraszyłam się, spróbowałam przejść test na przepowiedzenie życia
na OCENZUROWANE
i otrzymałam znów tę datę! ((
Co mam robić? Wierzyć albo nie? Dlaczego wszędzie jest ten sam wynik?

Zapomnieć i nie chodzić do wróżek. Dlaczego jest wszędzie ten sam wynik?

1. To są prawdziwe wróżki, a strona jest magiczna i bóg informatyków podaje wyniki. Więc wtedy umrzesz.

2. Zrozumiesz, że wróżka równa się mistrzyni manipulacji. Z człowieka można czytać jak z książki jak się potrafi. Jesteśmy tak przewidywalni i tak ujawniamy swoje emocje, że umiejętni ludzie potrafią z nami zrobić wszystko.

Co masz zrobić? Odkładaj pieniądze i czekaj na tą datę, nakupuj w cholerę alkoholu i zaproś kumpli. Jeśli przeżyjesz o 12 w nocy zacznij świętować, będziesz miał zarąbistą imprezę :D.
 
M

MacaN

Guest
Zapomnieć i nie chodzić do wróżek. Dlaczego jest wszędzie ten sam wynik?

1. To są prawdziwe wróżki, a strona jest magiczna i bóg informatyków podaje wyniki. Więc wtedy umrzesz.

2. Zrozumiesz, że wróżka równa się mistrzyni manipulacji. Z człowieka można czytać jak z książki jak się potrafi. Jesteśmy tak przewidywalni i tak ujawniamy swoje emocje, że umiejętni ludzie potrafią z nami zrobić wszystko.

Co masz zrobić? Odkładaj pieniądze i czekaj na tą datę, nakupuj w cholerę alkoholu i zaproś kumpli. Jeśli przeżyjesz o 12 w nocy zacznij świętować, będziesz miał zarąbistą imprezę :D.

nie no, proszę cię! przecież ten gościu reklamuje tylko stronę ;P to spamer ;)
 

kamiqii

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
27
Miasto
Wrocław
Ja powiem tak.. przeżyłem bodajże 14 albo 15 końców świata, więc przeżyje przynajmniej jeszcze dwa razy tyle :)
 

25michal6

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Ten "Koniec Świata", to koniec kalendarza majów! W końcu kiedyś ich kalendarz musiał się skończyć, no nie? przecież nie mógłby być nieskończony. Chociaż ta data (mam na myśli rok,- ogólnie 2010 - 2015) to taki przełomowy okres cywilizacji ziemskiej- Nagłe zmiany w aeronautyce(informacje na nasa.gov), technologi, ekologii, eksplorowania układu słonecznego.
 

SirBeton

Ai Serafu
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
484
Punkty reakcji
5
Wiek
29
Miasto
England & Dolny Śląsk
Wy tu mówicie o końcu świata, który ma wiele zakończeń hehe
Istnieje przecież wiele religii, wiele ras ludzi, która każda może mieć po parę różnych zakończeń naszej ery... Nie jesteśmy w stanie tego przewidzieć na dzień dzisiejszy, ale są przepowiednie, które przepowiedział choćby wielki Nostradamus. Koniec kalendarza majów również ma być zakończeniem naszego świata... Lecz to tylko spekulacje, które wzbudzają naszą wyobraźnię i które pewnego dnia staną się realistycznymi wydarzeniami.

Pozdrawiam SirBeton :)
 
Do góry