20 Lat To Za Malo Na Bycie Mama?

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
ja mam 21 i jak dla mnie to dobry wiek, bo dziecko sie odchowa i do tego są zalety, bo dziecko ma młodą mamę :)
Jeżeli nie myśli się już o imprezach i innych takich to czemu by nie.
 

Aleks

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2005
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z lasu
Zanim pomyśli się o dziecku najpierw lepiej pomyśleć o ślubie

Po ślubie wynająć mieszkanie umeblować się itp.
A później myśleć o dziecku

Nie każdego stać żeby robić to odwrotnie...
Mówiłeś mi, że chciałaś dziecko a czy je planowałaś?

Dla mnie wiek nie jest ważny, w którym ma się dziecko tylko warunki czy spełnia się.. Do odchowania
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
moim zdaniem 20 lat to jeszcze troche za wczesnie! najwazniejsze zeby moc zapewnic temu dziecko poczucie bezpieczenstwa itp.! zakoncz nauke znajdz prace odpowiedzialnego faceta miejcie mieszkanie i dopiero wtedy mozna miec dziecko... a w wieku 20 lat raczej jeszcze tego wszytskiego nie masz tak mi sie wydaje (chyba ze nie idziesz na studia i nie zamierzasz tam isc)
 

Arina

...aż w jedną krótką chwilę pojmiesz po co żyjesz!
Dołączył
18 Maj 2005
Posty
3 093
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
z TYCH najlepszych
Ja swoje Dzidzi planowałam za swoim chłopakiem, odłożyliśmy tabletki anty i powiedzieliśmy sobie, że jak będzie to będzie. Bardzo go kocham i marzyłam mieć jego Dzidzie w sobie, później urodzić je, taki Bobas podobny do Niego :) na 2 miesiąc przerwy w tabletkach zaszłam w Ciążę i dopiero wtedy zrozumieliśmy, że najpierw trzeba było pomyśleć o mieszkaniu. Ale mimo wzystko nie żałuję, damy sobie jakoś radę :)
 

Madame Ewa

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2006
Posty
579
Punkty reakcji
0
Ja uważam że 32 lata to jest akurat ten czas. Nie jestem za ciażą w wieku 20 kilku lat. Zdąze skończyć studia, wyszaleć się, znaleść pracę i trochę popracować i oczywiście znaleść tego jedynego ;)
 

kamaa

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2006
Posty
232
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miłości :P
:mruga: ile?

Nie no nie przesadzajmy hehe Moja mama mnie urodzila w wieku 21 lat. Mysle ze 21-23 to dobry okres na rodzenie dzieci ;)
 

Toffee

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta
Hejkcia :D
Juz mam 21 lat albo dopiero=).
Czasami marze o dzidziusiu...ale wiem,ze to odlegla sprawa.
Nie mam pracy,koncze szkole.
Na szczescie znalazlam juz tego jedynego mezczyzne ale to jeszcze za wczesnie.
Trudno powiedziec w takim wieku chcialabym miec dziecko.
Wtedy gdy znajdziemy mieszkanie,wezmiemy slub,wyszalejemy sie i bede czyc,ze pragne dziecka z calych sil...:]] i bede tego pewna w 100 %.
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
ja bym chciala zostac mama juz teraz jak mam skonczone 21 lat :D kocham dzieci i nie wyobrazam sobie zycia bez nich :D
 

agnessa

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Kwestia dojrzałości ;)
Jeśli ktoś ma 20 lat i jest gotowy i odpowiedzialny to czemu by nie.
Czasami jest tak,ze 29 latka nigdy nie będzie taka odpowiedzialna :p
zgadzam sie z asiekwil.taka jest prawda nie jedna nastolatka jest bardziej opiekuńcza matka,niż nawet trzydziesto kilku latka.A w Tobie poprostu odzywa sie instykt macierzyński
 

justysiaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
29
Punkty reakcji
0
witam
ja ci powiem to co mysle szczerze na temat wieku w ciazy moim zdaniem nie gra roli poniewaz znam 16 ktore sa wspanialymi odpowiedzialnymi matkami i to dla niektorych moze byc dziwne ale jesli dziewczyna jest dojrzala psychicznie do macierzynstwa to wiek niegra roli sa tez matki ktor maja po 30 lat i nie sa odpowiedzialne za swoje dzieci bo one same sa jak dzieci ale oczywiscie to tylko niektore przyklady jakie znam kazda z nas dojrzewa indywidualnie do macierzynstwa to nic glupiego ze chciala bys miec dziecko czyli jestes juz swiadoma macierzynstwa dojrzalas juz dotego i ten wiek nic zlego nieoznacza takie jest moje zdanie na ten temat
 

kicia95

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2007
Posty
25
Punkty reakcji
0
Czuje ze odzywa sie cos we mnie...jak bym zaszła w ciaze to napewno byl by to dla mnie szok bo nie mam mieszkania i w ogole ale z drugiej strony bym sie cieszyła.Juz nie moge sie doczekac jak sie ustatkuje,znajde tego jedynego i bedziemy miec dziecko...Czy to dziwne ,ze takie mysli mam w wieku 20 lat?


Moja siorka urodziła siostrzeńca mając prawie 20 lat, ale wiele jej teraz pomaga mama. więc jeśli chcesz mieć w tym wieku dzieci, to musisz mieć wsparcie u rodziny :)
 

666CzaRna666

Nowicjusz
Dołączył
13 Luty 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Piekiełko
Ja miałam 18 lat jak zostałam mamą. Mała nie była planowana ale za to ucieszyliśmy jak się dowiedzieliśmy. Teraz Miska ma 2 latka i poza nią świata nie widzimy. Fakt dużo pomogli rodzice, ale to tak naprawdę my musieliśmy wykazać mega wielką odpowiedzialnością.
Buźka :*
 

potpouria

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
ja mam 18 lat i myśle tak samo... kazdy ma inny poziom rozwoju, wiele dziewczyn w takim wieku mysli o dyskotekach...u mnie jest inaczej bo jestem juz dlugo w zwiazku i mam mieszkanie... tylko czasami trudno podjac decyzje , pozdrawiam
 

Magdasf1

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2007
Posty
149
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies kolo lodzi;)
Ja urodzilam mja corke w wieku 23 lat, nie bylo ani za wczesnie ani za pozno. Dla mnie to jest tak ze kazda dziewczyna (kazdy czlowiek) jest inna i jesli juz podejmuje sie tego ze zaczyna kochac sie ze swoim facetem to musi byc gotowa tez na to by zostac mama bo zawsze to moze sie zdazyc, czasami mlode mamy sa bardziej odpowiedzialne niz kobiety ktore sa juz naprawde dojrzale(fizycznie). Dla mnie taki argument ze najpierw powinno sie do czegos dojsc, miec kariere, jednym slowem dorobic sie czegos nie przemawia, bo w zyciu jest zazwyczaj tak ze ciagle jest nam malo, i chcemy czegos lepszego nowszego itd.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Czuje ze odzywa sie cos we mnie...jak bym zaszła w ciaze to napewno byl by to dla mnie szok bo nie mam mieszkania i w ogole ale z drugiej strony bym sie cieszyła.Juz nie moge sie doczekac jak sie ustatkuje,znajde tego jedynego i bedziemy miec dziecko...Czy to dziwne ,ze takie mysli mam w wieku 20 lat?


Hm..... Lepiej żebyś poczekała, masz czas. :)

moim zdaniem 20 lat to jeszcze troche za wczesnie! najwazniejsze zeby moc zapewnic temu dziecko poczucie bezpieczenstwa itp.! zakoncz nauke znajdz prace odpowiedzialnego faceta miejcie mieszkanie i dopiero wtedy mozna miec dziecko... a w wieku 20 lat raczej jeszcze tego wszytskiego nie masz tak mi sie wydaje (chyba ze nie idziesz na studia i nie zamierzasz tam isc)


Słusznie ! :D
 

Kari334

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
154
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
woj. Łódzkie
wiesz co? ostatnio też myślałam o dziecku... i doszłam do wniosku że mam dość zabawy i wogóle takiego lużnego życia... chce znależś faceta którego będe kochać-oczywiście z wzajemnością...i bardzo chciałabym mieć dziecko jak najszybcie...takie słodkie moje kochane maleństwo które będzie sensem mojego życia i które wypełni je... ja mam 19 lat no prawie 20 ale już na poważnie myśle o dziecku...

mam nadzieje że Ci się uda:)
pozdrawiam
 

Izanami-sama

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2007
Posty
361
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
warszawa
Jakaś dziwna mania planuje, wszystkie lub większość chcą być matkami mając ledwo ponad 20 lat :/
dla mnie to jakiś mały koszmarek...
płacze, nocne wstawanie, pieluchy, karmienie o zgrozo poród czy sama ciąza to horror
mam 21 lat, tego samego faceta od lat kilku, oboje jestesmy na półmetku studiów, zaczynamy pracowac, spedzamy dużo czasu z przyjaciomi, ciagle dzis sięruszamy. Jest tyle rzeczy do zorbienia, zobaczenia jeszcze, zimą góry, latem morze, a i w końcu chodzby mały kawałek Azji zobaczyc :D
Dziecko teraz byłoby olbrzymią przeszkodą. Moja mama miala 29 lat kiedy ja sie urodziłam, ciotka urodziła córeczke mając 32 lata. jesli potomostwo to tylko w granicach 30 :D
 
Do góry