2 lata w plecy co dalej? :(

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
Witam wszystkich!

Nie będe owijać w bawełne, przejde odrazu do rzeczy.

Chodzi o to, że po ukończeniu szkoły gimnazjalnej wyjechałam za granicę. Miałam tam kontynuować naukę, zrobiłam szkołę z językiem(1rok), a następnie "chodziłam" już do zwykłej szkoły(liceum). Niestety nie udało mi się jej ukończyć :( Tak więc wciąż jestem po tej szkole gimnazjalnej, a mam już 18lat i teraz nie wiem co dalej! 2 lata w plecy, załamka, mam zaczynać nową szkołę, ale szczerze to wątpie w to, że mi się uda tym razem ze względu na język.

I jeżeli wróciła bym do Polski jaką szkołe miała bym wybrać? Przewaliłam te 2 lata i jestem w kropce!
Do jakiej się dostane po gimnazjum? Tylko nie chce żadnej zawodówki
Poradźcie mi coś prosze :niepewny:
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Jesteśmy w podobnej sytuacji, z tym, że u mnie problem z ukończeniem szkoły średniej leżał gdzie indziej, nie będziemy się zagłębiać. :)

Proponuje zrobić to co ja, iść do liceum dla dorosłych (polecam COSINUS, sam tam chodzę, szkoła jest bezpłatna.)
 

aga4188

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
WLKP
Tak najlepiej wybrać Liceum ogólnokształcące lub technikum dla dorosłych.
Nie wiem czy zostałabyś przyjeta do szkoły dziennej
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
W większych miastach są szkoły dla dorosłych publiczne, bezpłatne. Czasem - jeśli dyrektor jest sensowny - można się dogadać i zrobić np. 3 lata w dwa. Lekcje w zaocznym liceum odbywają się na zasadzie wykładów i oddawania prac kontrolnych z ważniejszych przedmiotów, a "zaliczasz" w formie egzaminów na każdym semestrze. Jeśli dasz rade i zdasz dwie "sesje" w jednej - jestes semestr wyżej. Rozliczana jesteś semestralnie, nie rocznie, żeby zostać przyjęta wystarczy skończone 17 lat. Zwykle nie ma problemów z przyjęciem podczas trwania semestru, pod warunkiem, że uzupełnisz materiał i oddasz prace. (mam nadzieję, że tak jest nadal, mam informacje sprzed kilku lat z mojego miasta) Kiedyś matury były co pół roku, teraz chyba nie można.
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
Reque, a mógłbyś napisać coś więcej o tej szkole COSINUS? Np.Czy zajęcia odbywają się wieczorami 5dni w tygodniu czy jak? I czy biorą pod uwagę ilość zdobytych punktów z egzaminu gimnazjalnego?
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Reque, a mógłbyś napisać coś więcej o tej szkole COSINUS? Np.Czy zajęcia odbywają się wieczorami 5dni w tygodniu czy jak? I czy biorą pod uwagę ilość zdobytych punktów z egzaminu gimnazjalnego?

Zjazdy są w soboty i niedziele, przeważnie od 10/11 do 17 (bywa tak, że od 8 do 15 np. różnie to jest. :))
Nie biorą pod uwagi zdobytych punktów, składasz tylko świadectwo ukończenia gimnazjum/podstawówki.
Szkoła jest całkowicie bezpłatna, jak kolega wcześniej wspomniał pod koniec semestru odbywają się egzaminy, żeby jednak do nich przystąpić, musisz oddać pracę kontrolną i zaliczyć ją co najmniej na 2 (80%).

Wbrew pozorom nie jest tak strasznie.
Proponuje wrócić do kraju i złożyć podanie nas semestr zimowy (od końca ferii w Twoim województwie)

jak będziesz chciała wiedzieć coś więcej, pytaj.
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
ok, to jest tak, że nauczyciele zadają prace do domu i na każdy zjazd trzeba ją im oddać tak ?

A jeszcze jedno: chciała bym robić "marketing", to jakie to szkoły potrzeba ? Może ktoś wie ?
I czy wogóle mogła bym do takowej pójść, zwarzając na to, że opuściłam już 2 lata w nauce i nie wiadomo jak by to z tym było.. ehh :/
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Niekoniecznie. 2 prace na semestr, z niektórych przedmiotów wcale.
A z tym marketingiem to poczekaj do matury. Tego naucza się raczej na poziomie szkoły wyższej ewentualnie studium policealnego - (technik organizacji reklamy). Oczywiście, że oferuje sie teraz najróżniejsze profile kształcenia, żeby przyciagnąć słuchaczy, ale ja osobiście nie zaufałabym zaocznej szkole średniej, która deklaruje, że zrobi z ciebie porządnego marketingowca, czasami wplata się po prostu w tok kształcenia pare przedmiotów niby to zawodowych, a w efekcie nie masz żadnych uprawnień. W moim mieście swego czasu działało takie liceum i latali potem po okolicy absolwenci z papierami "psychologicznymi" i "społeczno - prawnymi" mocno zdziwieni, że ich świadectwo maturalne to po prostu świadectwo maturalne. Najcześciej występujące specjalności w technikach zaocznych (po gimnazjum, uzupełniających po zawodowkach jest wiecej) to: technik ekonomista, technik administracji, technik prac biurowych, technik handlowiec. Po prostu sprawdź bazę edukacyjną w Twoim mieście. Dwoma latami się nie przejmuj, rynek pracy jest teraz taki, że ludzie w różnym wieku robią sobie dodatkowe dyplomy w różnych szkołach, a ci, ktorzy kiedyś poprzestali na zawodówce nerwowo szukają możliwości zrobienia liceum.
Jak się szybko zdecydujesz, to cię powinni przyjąć jeszcze w tym semestrze, będziesz miala dwa - trzy zjazdy w plecy, do nadrobienia. Chodziłaś przecież za granicą do szkoły, uczyłaś się, będzie ci łatwiej. Możesz sie umówić np., ze zdasz język od razu hurtem (na pewno go znasz w wystarczającym stopniu, przecież chodziłaś za granicą do szkoły), odpadnie ci przedmiot, będzie ci łatwiej.
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
Dzięki Avior za tak wyczerpującą i przydatną informację :eek:k:

W głowie mi sie troche to wszystko pomieszało, bo siedze już długo i ciągle szukam informacji, ale nic nowego nie znalazłam..

Rozumiem, że musze najpierw iść do Zaocznego Technikum np.Ekonomista,Handlowiec tak? (czy po tej szkole zdaje sie mature?) A co dalej ? Studia->Kierunek->Marketing tak?

Sorrki, że tak wypytuje, ale naprawde nie mam sie kogo poradzić..
 

Ula192

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
465
Punkty reakcji
0
Miasto
zdolny śląsk
Jak technikum to matura jest. Nie wiem jak to jest z technikum wieczorowym czy tam zaocznym jak kto woli ale ja chodze do technikum ekonomicznego i trwa 4 lata. Może idz do liceuma a pozniej na studia jeżeli tak chcesz. Bo jesteś 2 lata w plecy jak pójdziesz na technikum które trwa więcej niż liceum to będzie znow więcej czasu.
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
Ula192, ale ty chodzisz do normalnego technikum dziennego, poszłaś zaraz po gimnazjum, a mnie już raczej nie przyjmą od początku(niedługo stuknie mi 19lat). A do takiego technikum normalnego idzie sie za 16 czy to za 17lat.

Ps: Szukałam technikum zaocznego, ale nie ma takowych. Są tylko Licea Ogólnokształcące, a później dopiero moge sobie wybrać Technik Ekonomista. To dało by razem 5 lat nauki. Po skończeniu pewnie i tak wyjechała bym pracować za granicę, bo tam jest moja rodzina.
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Powiedz jakie miasto w Polsce cię interesuje, czasem mam większe szczęście w googlach niż inni, a w pracy mam rejestr szkół wszelkich, to ewentualnie w poniedziałek sprawdzę.
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
No więc najbardziej odpowiadał by mi Rzeszów, Leżajsk, Stalowa Wola, Nisko lub Rudnik nad Sanem. Do tych miast mam najbliżej. Może akurat coś byś znalazła :)
 

Ula192

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
465
Punkty reakcji
0
Miasto
zdolny śląsk
No ale mi chodzi właśnie o to że jeżeli chcesz iść na studia to nie dość że masz tamte lata w plecy to po co szukasz technikum? idz do liceum a później na studia.
a jezeli wracasz za granice pracowac to co Ci po technikum?
 

samiec231

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2009
Posty
7
Punkty reakcji
0
http://fix24.forumotion.net/ SUPER FIX JUZ DZIS!!!!

http://fix24.forumotion.net/ SUPER FIX JUZ DZIS!!!!

http://fix24.forumotion.net/ SUPER FIX JUZ DZIS!!!!
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Rzeczywiście - posucha na tym Podkarpaciu, technika tylko uzupełniające...


http://www.google.pl/url?q=http://www.ko.rzeszow.pl/kategoria.php%3Fidg%3D6%26idp%3D0&ei=R9mjSrvaNI2b_Aal5e2-CQ&sa=X&oi=smap&resnum=1&ct=result&cd=5&usg=AFQjCNHi-x8LeXymCeQG4HZsv68eu0l5sg



Tu jest link na stronę kuratorium rzeszowskiego, są tam adresy szkół ponadgimnazjalnych. Technikum dla Dorosłych Leżajskiego Stowarzyszenia Rozwoju nie ma porządnej strony internetowej, nie mogłam więc sparwdzic, jaką mają ofertę, może akurat?
 

Black Angel

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
675
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
From Fr ;x
To zostało mi w razie czego tylko LO dla dorosłych.. no trudno.
Narazie będe próbować jeszcze tu gdzie jestem za granicą. Jak nie wypali to wtedy zjazd do PL i LO...

W każdym bądź razie dziekuje wszystkim za pomoc :) Przynajmniej mam teraz jakieś rozeznanie :)

Pozdrowionka
 
Do góry