2 kierunki i praca.

M

MagdaPee

Guest
Witam, od dawien dawna, w prawdzie wręcz od zawsze marzyłam o dziennikarstwie i aktorstwie.Chciałabym studiowac te 2 kierunki jednoczesnie.Moje pytanie wiec brzmi ktoren kierunek lepiej studiowac zaocznie, czy może da się 2 kierunki studiowac jednocześnie dziennie, i jak to wygląda? Dodatkowo chciałabym rowniez pracować,zaznaczam od razu, że nie ma tak, iz odpuszcze sobie prace. Można to jakoś wszystko pogodzić ? Znacie może osoby które miały podobny przypadek, jak ja ? Bardzo prosze o udzielenie odpowiedzi, pozdrawiam i zyczę Wesołych Świat :) !
 

sharah150807

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2010
Posty
114
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Kraków, Śląsk
Ja Studiuję dziennikarstwo i zaczynałam prawo, po roku stwierdziłam jednak, że nie jest dla mnie, dużo lepiej czuje właśnie to pierwsze. Jeszcze nie spotkałam się z aktorstwem zaocznym. Ja uważam, że w praktyce (o ile właśnie po to chcesz iść na studia, aby potem to wykonywać) nie do pogodzenia. Albo to albo to. Ale to jest wyłącznie moje zdanie ;)
 

StudiujzKarolem.pl

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Można to pogodzić. Znam jedną osobę, która studiowała 2 kierunki na dwóch różnych uczelniach, średnią ponad 4.2 z każdego kierunku oraz zdobyła w tym czasie finał w konkursie na biznesplany

Po prostu ta osoba dobrze zarządzała swoim czasem.
Ostatnio napisałem poradnik na ten temat, myślę, że ci się przyda.


Karol Kotański​
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Aby jakoś przetrwać na dwóch kierunkach jednocześnie trzeba być wybitną jednostką. Jeśli jednak masz zamiar iść na dzienne, przynajmniej jeden z nich, drugi zaocznie i do tego pracować - nie ma szans.
 

Einherjar

Wyjadacz
Dołączył
15 Grudzień 2011
Posty
3 409
Punkty reakcji
322
Nie masz co robić, to piszesz poradniki na każdy możliwy temat?
 

slavo87

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2011
Posty
111
Punkty reakcji
1
Będzie ciężko, ale dasz radę jeśli wszystko dobrze rozplanujesz. Ps na życie towarzyskie już nie będziesz miał czasu.
 

Domelek89

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2008
Posty
326
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Trójmiasto
Ja uczę się zaocznie w studium oraz również zaocznie studiuje ... Do tego prowadzę agencje reklamową i często dorabiam sobie dodatkowo ;) Do tego mam czas dla kobietki,znajomych i jestem bardzo leniwy :) jak to robię ? wszędzie idę po najmniejszej linii oporu ;) Pamiętaj , że pracodawca będzie miał za przeproszeniem "gdzieś" Twoją średnią a liczyło się będzie dla niego tylko to, że masz tytuł :) Jeśli idziesz na dziennikarstwo pewnie jest to Twoją pasją więc sama nauka będzie sprawiałą przyjemność ;) powodzenia ;)
 

sharah150807

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2010
Posty
114
Punkty reakcji
3
Wiek
33
Miasto
Kraków, Śląsk
Ale może warto pamiętać, że dziennikarstwo (w moim wypadku również było to moim hobby) to również ekonomia, filozofia, ja mialam osiem przedmiotów historycznych, kilka politycznych, prawo itp. Niestety przyjemność uczenia sie niektórych przedmiotów jest znacznie mniejsza ;) heh
 
Do góry