2 dyski za 1 zamachem (SATA i PATA) brak odczytu

balanceman

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Witajcie.
Problem jest dla mnie tak duzu ze nawet mimo mojej żałosnej wiedzy wychodzę z prozba o pomoc na 4um.
Bardzo potrzebuje odzyskać dane i przyjmę każdą krytykę…

Problem dotyczy 2 dyskow:
1. WESTERN DIGITAL WD800JB-00JJCO 80 GB zwany dalej PATA
Posiada 4 partycje mniej więcej po 20-kilka GB w 80% zapełniony

2. Seagate BARRACUDA 7200.7 ST3120827A5 120 GB zwany dalej SATA (MIAŁEM NA MYSI ATA :O )
Partycja 1 szt. 40 gb zajętego miejsca. + Rootkit

Otóż wziąłem dysk PATA z zamiarem przeniesienia danych z dysku SATA na PATA. Dysk SATA był dyskiem głównym z zainstalowanym wind owsem a PATA chciałem podłączyć jako dodatkowy. To raczej juz każdy się domyślił ale dysk SATA był podłączany kablem SATA a Dysk PATA kablem PATA.
Podłączyłem dysk PATA do komputera (zworka, kabel, w BIOS-ie tez ok bo potem sprawdzałem kilkakrotnie) trochę wolniej wykrył urządzenia IDE ale w momencie mrugnął niebieski ekran bledu krytycznego windowa ( BLUE SCREEN ?;>) i komputer się zresetował i tak w kolko. Zabawa kablami, zworką nic nie pomogła to zniesmaczony odłączyłem dysk PATA i zresetowałem. Okazało się ze problem pojawił się na dysku SATA bo po odłączeniu PATA nic się nie zmieniło. Potem jeszcze po włożeniu CD z windowsem program instalacyjny powiedział mi ze jest 1 partycja C: która ma ok. 20 GB oraz „obszar nie podzielony na partycje” 90 GB :O Systemu nie instalowałem i dysk odłączyłem, podłączyłem 3 dysk jako główny, zainstalowałem Windows, podłączyłem dysk SATA. System widzial dysk ale nie było dostępu do niego bo wyskakiwał komunikat ze dysk jest niesformatowany. Wyłączyłem komputer , dysk odłączyłem.
Następnie dysk PATA chciałem z powrotem podłączyć jako pomocniczy dysk w moim komputerze.
System się włączył, nawet CHDSK go przeskanował i kilka błędów usunął ale w „Moim komputerze” to samo: wyskakiwał komunikat ze dysk jest niesformatowany. Wyłączyłem komputer , dysk odłączyłem.

I tak w ciagu 1 wieczoru ma kłopot z 2 dyskami :O

jest ktoś w stanie pomoc ? Bo ja naprawdę nie wiem co mam już myslec
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
po
1- nie pisz mi tu PATA bo myslalem ze to sa jakies nowe dyski a chodzi ci o stary poczciwy ATA?
2- nie wiem jaka chcesz pomoc uzyskac? czy to zeby sie te dyski wzajejmnie widzialy czy odzyskac dane na na nich?
3- to sa dwie rozne technologie- byc moze cos sie posypalo
4- najlepiej jak podlaczysz jeden doprowadzisz go do porzadku a potem drugi
5- jaka plyta głowna? wydaje mi sie ze w biosie zle poustawiales i sie pogryzlo
 

balanceman

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2006
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
po
1- nie pisz mi tu PATA bo myslalem ze to sa jakies nowe dyski a chodzi ci o stary poczciwy ATA?
2- nie wiem jaka chcesz pomoc uzyskac? czy to zeby sie te dyski wzajejmnie widzialy czy odzyskac dane na na nich?
3- to sa dwie rozne technologie- byc moze cos sie posypalo
4- najlepiej jak podlaczysz jeden doprowadzisz go do porzadku a potem drugi
5- jaka plyta głowna? wydaje mi sie ze w biosie zle poustawiales i sie pogryzlo

1. No właśnie miałem na myśli ATA to na czerwono poprawiłem się ;)
2. Chciałbym tylko odzyskać najważniejsze dla mnie dane z tych dyskow:
używałem już Ontarck Easy Recovery tylko ze jeśli chodzi o zdjęcia to cześć jest z Bledem ( plik Się odzyskuje ale nie można go otworzyć) Zrobiłem to podłączając calkiem nowy dysk z systemem + ATA uszkodzony. Program uszkodzeń fizycznych nie wykrył.
5. Plyta niestety nie wiem ( sprawdze i zedytuje) ale w Biosie nic nie ustawiałem bo dyski dobrze podpiąłem i wydawało mi się ze bez problemu będą wykryte ( i tak było tylko co z tego jak cos się syplo ;/ )

Pozdrawim i dziekuje za zainteresownanie
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
jak masz mozliwosc to zrob takie cos mi to pomoglo

dysk ATA co chcesz udzyskac dane + dysk ata jakis nowy lub uzywany i na sprzecie starszym co nie obsluguje SATY - mi to pomoglo normlanie weszlem na dyski tylko ze ja przedtem nie grzebalem w tym

a jak nie masz mozliwosci to z producenta dysków sciagnij programy do naprawiania - wydaje mi sie ze sectory sie posypaly ale to tylko moje domyslenia

tak sproboj

a jak nie chcesz sie bawic w odzyskiwanie danych to - od razu wyzeruj dysk powinnien smigac
 
Do góry