16 lat i pierwszy raz...

Amuśś

Nowicjusz
Dołączył
23 Sierpień 2008
Posty
92
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Wałbrzych
Nie wierzycie to nie wierzcie :) Akuratnie to jest moja koleżanka. Tak eksperyment super z takich rzeczy raczej się nie żartuje ani nie robi eksperymentów i jeszcze na tak młodej dziewczynie.. :/Porazka... Moja przyjaciółka dawna i była dostała miesiączke w wieku 8 lat i co nie możliwe? Mozliwe i to bardzo... :) Więc ludzie nie przesadzajcie :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
co do eksperymentw jak wiesz lekarze dawniej jak i teraz robia eksperymenty i beda robic aby ponawac ludzi ich organizm...no sa przypadki szybszego dojrzewania dziewczynek...a skad ta twoja kolezanka?bo nie slyszalam ze w polsce 9latka zaszla w ciaze a wiesz ze w mediach byloby o tym glosno chyba w polsce najmlodsza matko jest jakas 12 latka,wiec?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
no zajsc a kochac to sie rozni...moze sie kochala ale co z tego jak i rozwinieta fizycznie do koncanie byla i co zawaliscie wspomina swoj "pierwszy raz"
 

Aneciaczek

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja po raz pierwzy zrobiłam to właśnie w wieku 16 lat, lecz podejrzewam, że nie zdecydowałabym się na to gdyby moim partnerem miał być mój rówieśnik bądź osoba rok, dwa starsza, myśle że miałabym wtedy obawy takie jak Ty, typu co jeśli zerwiemy, lub że cały ten sex będzie niewypałem spowodowanym nieudolnośćią dwojga nie doświadczonych ludzi:)
A ponieważ moje cudowne Słoneczko jest starsze ode mnie 6 latek to było to wspaniałe przeżycie:) DLATEGO, jeśli jesteś pewna PARTNERA (wiesz, że nie chodzi mu tylko o to żeby Cie "zaliczyć", wiesz, że będziecie ze sobą dłużej itp.) to myślę, że nie ma powodu do obaw jeśli chodzi o zbyt młody wiek. Chociaż może zdarzyć się tak jak mówisz, że będziesz tego żałować, też miałam takie wątpliwości "przed", ale okazało się (co mnie bardzo zdziwiło) że, nie odczówałam psychicznej różnicy między byciem, a nie byciem dziewicą.Z moim Słoneczkiem jesteśmy razem do dziś i planujemy wspólną przyszłóość:) Moja decyzja o podjęciu współżycia była właściwa, życzę tego i Tobie :)
 

blackcoffee90

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
537
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Hmm. Ja dostałam miesiączkę jak miałam 10,5 lat. Na szczęście było to po pierwszej lekcji o miesiączkowaniu i przynajmniej wiedziałam, co się dzieje. ;)

16 lat i pierwszy raz? Czemu nie? JEDNAK tego trzeba być pewnym, związek musi opierać się na dużym zaufaniu. No ale można też zrobić to raz i pożegnac faceta... Nikt nikomu niczego nie broni, każdy ma swoje życie, ale trzeba ponosić konsekwencje za swoje czyny. Bo co jeśli okaże się, że nie byłaś na to gotowa a chłopaka już nie będzie? Depresja, złe samopoczucie, nienawiść do własnego ciała. To może wydawać się czystą abstrakcją przed pierwszym razem, a potem nagle okazac się rzeczywistością.

Ja postanowałim kochać się z facetem 3 miesiące przed swoimi 18 urodzinami. W tamten dzień nie czułam pragnienia jego ciała. czułam tylko ogromna potrzebą, aby oddać mu siebie z miłości. Znaliśmy się prawie rok i wcześniej był moim przyjacielem, nasza znajomość miała etapy. Gdyby było dziecko to jesteśmy w stanie je wychować, mamy na to warunki materialne i mamy miłość. Aczkolwiek oczywiście nie planuję dzieci przez najbliższe 7 lat, to jednak jestem w stanie ponieść konsekwencje.
 

Happiness

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
84
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
^^Nibylandia^^
Hmm. Ja dostałam miesiączkę jak miałam 10,5 lat. Na szczęście było to po pierwszej lekcji o miesiączkowaniu i przynajmniej wiedziałam, co się dzieje. ;)

16 lat i pierwszy raz? Czemu nie? JEDNAK tego trzeba być pewnym, związek musi opierać się na dużym zaufaniu. No ale można też zrobić to raz i pożegnac faceta... Nikt nikomu niczego nie broni, każdy ma swoje życie, ale trzeba ponosić konsekwencje za swoje czyny. Bo co jeśli okaże się, że nie byłaś na to gotowa a chłopaka już nie będzie? Depresja, złe samopoczucie, nienawiść do własnego ciała. To może wydawać się czystą abstrakcją przed pierwszym razem, a potem nagle okazac się rzeczywistością.

Ja postanowałim kochać się z facetem 3 miesiące przed swoimi 18 urodzinami. W tamten dzień nie czułam pragnienia jego ciała. czułam tylko ogromna potrzebą, aby oddać mu siebie z miłości. Znaliśmy się prawie rok i wcześniej był moim przyjacielem, nasza znajomość miała etapy. Gdyby było dziecko to jesteśmy w stanie je wychować, mamy na to warunki materialne i mamy miłość. Aczkolwiek oczywiście nie planuję dzieci przez najbliższe 7 lat, to jednak jestem w stanie ponieść konsekwencje.


Ja nie wiem co robić..a jaka jest najbezpieczniejsza metoda antykoncepcji??? Hmm tabetek nie chce...
A co z plastarmi w jaki sposób one działają..??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
plastry,zastrzyki dzialaja tak samo jak tabletki jezeli nie chcesz hormonow uzywajcie prezerwatywy lub krazka
 

rastamanka1212

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Ze SnÓw:p
16 lat a potem shizy że sie jest w ciąży ... ne radze naprawde warto poczekać do 18 kiedy w razie czego rodzice już bdą wiedzieć że jest się dorosłym ... bo gdyby się wpadło to ojojoj było by marnie z nimi ... Pozatym to w wieku 16 lat nie jest się w stanie wiedzieć czy naprawdę sie kogoś kocha .. a pozatym to bezsensu było by wpaść, gdy ma się jescze szkołę przyjaciól i imprezy ... Chociaż przyznaję że seks jest przyjemny to naprawde nie przyjemne jest martwienie sie ze moglo sie zajsc w ciaze ;!
 

ciekawaswiata

...my kisses don't lie^^
Dołączył
27 Luty 2008
Posty
1 476
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Polska ;)
16 lat a potem shizy że sie jest w ciąży ... ne radze naprawde warto poczekać do 18 kiedy w razie czego rodzice już bdą wiedzieć że jest się dorosłym ... bo gdyby się wpadło to ojojoj było by marnie z nimi ... Pozatym to w wieku 16 lat nie jest się w stanie wiedzieć czy naprawdę sie kogoś kocha .. a pozatym to bezsensu było by wpaść, gdy ma się jescze szkołę przyjaciól i imprezy ... Chociaż przyznaję że seks jest przyjemny to naprawde nie przyjemne jest martwienie sie ze moglo sie zajsc w ciaze ;!
teraz trochę pojechałaś
w wieku 16 lat tez można wiedzieć ze się kogoś kocha! a poza tym a jak się ma 18 lat to imprezy nadal są a i do szkoły się chodzi no chyba że postanawiasz kończyć edukacje w tym wieku.
 

rastamanka1212

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Ze SnÓw:p
jasne tylko że chyba wtedy wpełni już można wziąć odpowiedzialność za siebie i dziecko nie .. a w wieku 16 lat .. nie sądze
 

frytka

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
przecież 1 raz i to z gumka nie musi oznaczać ciąży!jak Wam peknie sięgniecie po tabletke po. Najlepiej zróbcie to w dni nie płodne dla świętego spokoju.

Kieruj sie tym co czujesz, pamiętaj o zabezpieczeniu, nie możesz miec wątpliwości.
Ale kurcze zawsze się ma strach przed 1 razem. Przed bólem, przed rozstaniem potem itd...
dlatego jeśli to dokładnie przemyślisz... i nie będziesz patrzeć na opinie innych....najważniejsze jest zabezpieczenie i pewność, że już tego chcesz...

ja miałam 15 lat, byłam z chlopakiem dłuuugo, on był starszy, troszke bolało, nie czułam wielkiej ekstazy...ale czego oczekiwać za 1 razem?

16/18/24 w różnym wieku tez sie mozna bać...tez mozna nie byc gotowy...a 18 nie gwarantuje nic poza plastikowym dowodem osobistym. Oczywiscie lepiej później zacząc współżycie ale gadki o "cudownej granicy" nic nie dadzą.
 

rastamanka1212

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2008
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Ze SnÓw:p
.... a jeśli sie stosuje tabletki antykoncepcyjne to czy w jakiś sposob można zajść w ciążę?? czy lepiej jest używać tabletek i gumy razem .. czy lepiej globulki i gumy ??
 

frytka

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
27
Punkty reakcji
0
.... a jeśli sie stosuje tabletki antykoncepcyjne to czy w jakiś sposob można zajść w ciążę?? czy lepiej jest używać tabletek i gumy razem .. czy lepiej globulki i gumy ??


tyle razy juz były te tematy...
jesli nie pominiesz tabletki, nie zwymiotujesz i nie wydalisz w inny spsoob to nie mozna zajsc w ciaze stosujac tabletki. (tak wiem, odezwie sie tysiac głosów-że można jakims cudem. To są minimalne przypadki baaaardzo mało mozliwe). Ale gdyby dopuszczać do siebie AZ tak sporadyczne przypadki to po spłodzeniu wystarczającej liczby dzieci ludzie wogole powinni odmowic sobie seksu.Wyobrażacie to sobie? nie ma co popadać w skrajności)
Globulki nic nie daja. Jesli bedziesz używac gumki i globulek i peknie Wam gumka to i tak "leci sie" po tabsy 72h. Tak samo w przypadku stosowania gumki i tabletek anty. Bezsensu. To tylko moje zdanie.
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
tabletki trzeba brac regularnie wdedy sa bardzo dobra ochrona przed ciaza i nie trzeba dodatkowo wydawac na prezerwatywy. zdecydowanie lepiej uzywac tabletki niz prezerwatywe+globulki ale to jest moje zdanie
 

lolita16

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2007
Posty
272
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
my lovely land ;]
Hmm... w kazdym wieku bd sie tak samo bala, nie ma znaczenia ile lat bd miala , czy 16 czy 20 .

Moim zdanie 18 lat, nie ma tutaj nic do rzeczy, bo przeciez bd sie tak samo czula jakbys miala 16,

co z tego ze bd pelnoletnia, ja nie widze w tym zadnej roznicy .

Wg mnie jesli sie kogos kocha, to mozna to zrobic w kazdym wieku (bez przesady oczywiscie ) :p

Ja jestem od Cb niewiele starsza i zrobilam to majac mniej lat niz Ty (tak nawiasem) :)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
w wieku lat 16 czlowiek nie jest raczej jescze emocjanalnie gotwy na zwiazek i "te sprawy" .. stanowczo za wczesnie.. do tego trzeba dorosnac.. kiedy to sie staje to rzecz wzgledna.. niktorzy nigdy nie dorosna.. sex to zabawa dla ludzi doroslych nie dla dzieci !!! kazdy inne podejscie to patologia

dla mnie to umowne 18 lat to absolutne minimum przyzwoitosci.. aczkolwiek tez nie jest powiedziane

to ze sie z kims jest 6 miesiecy to jescze zaden argument ze trzeba isc do lozka


czy sie kogos kocha czy nie i czy napwqno to jak dla mnie powino zajac duzo wiecej czasu
 
Do góry