13 rad ... W Miłości

Agata166

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Bardzo wyidealizowany przepis na życie, ale lubię takie ;-) Świat byłby nudny gdyby cały czas była sielanka i właśnie dlatego ideały tak bardzo cieszą !!!
 

xxxprzemoxxx123

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
"
A ja sie z tym nie zgodze...po co udawac ze sie jest szczesliwym skoro tak na prawde się nim nie jest?To sie nazywa wtedy noszeniem masek...A jezeli chodzi o usmiech to zgodze sie, mozna sie w nim zakochac :) ?
Wcale że nie jak ktoś od cb odeszedł to gdy sobie wyobrażasz te dobre chwile sam tego niewidzisz ale sie podśmiechujesz wiem ze swojego doświadczenia. :)
 

NoriakiKasai

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
Nie ma czegoś takiego jak np. "101 sposobów na idealną miłość".
Jeżeli przy "zakładaniu związku", już MYŚLIMY o stworzeniu ideału to jesteśmy na straconej pozycji.
Jeżeli przykładowo jestem złym człowiekiem, to nie mogę stać się naglę dobry. (co nie znaczy że dla dziewczyny mam być zły). To jest działanie wbrew sobie, i na dłuższą metę to się nie uda. Ludzie się nigdy nie zmieniają. Ludzie czasami zmieniają poglądy.

Uważam też że partner, musi być uzupełnieniem naszego dotychczasowego życia. A nie całym naszym życiem. Jeżeli podejdziemy do sprawy w nieodpowiedni sposób to prędzej czy później dotknie nas tzw. "syndrom wypalenia", czyli po prostu znudzenie partnerem. Szczególnie tyczy się to kobiet. Bo jeżeli owa pani, odsłoni już przed owym panem wszystkie swoje atuty, to mężczyzna nie będzie miał co "zdobywać". A wiadomo że naturalnym instynktem facetów, jest instynkt odkrywcy.

Zresztą przyświeca mi jedno motto:
"Nie oddawaj duszy, tylko serce.."
 

mychemicalr0mance

Nowicjusz
Dołączył
22 Styczeń 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
31
"Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może sie zakochać w twoim uśmiechu." -genialne.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
To jakieś aforyzmy nie rady, niezbyt błyskotliwe i w większości ocierające się o banał, a 1,2,6 i 8 to nonsensy.
 

magiloginka

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2007
Posty
61
Punkty reakcji
2
Nie trać czasu z kimś kto niema go, aby go spędzać z tobą. - to jest bardzo trafne, a my dziewczyny czesto staramy sie pewnych rzeczy nie zauważać...
 

Bianco

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2010
Posty
7
Punkty reakcji
0
Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja - to nie rada to moj wyrok ....
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Nie kocham cię za to kim jesteś, ale za to jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.
Z tym się nie zgodzę. A co jeśli ukochana osoba źle traktuje innych, mimo że przy nas jest uosobieniem cnót? Jaką mamy gwarancję, że nie będziemy za jakiś czas na miejscu tych osób, kiedy wzajemne oczarowanie minie, a zastąpi je głębsze uczucie?

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.
To się tyczy bardzo wymagających osób, które ubzdurały sobie jakąś tezę na temat miłości, która nie istnieje, bo miłość nie jest uczuciem idealnym - ona również natrafia na przeszkody. Ale jeśli jest dostatecznie silna i prawdziwa, wszystko przetrzyma.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.
Nie wiem czemu, ale to zdanie od zawsze mnie wzrusza, a słony smak w ustach podczas czytania tego, nie jest mi obcy. Może na tym tak ckliwie zakończę.


edycja - literówka :p
 

marchewkowy_swiat

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
Zastanawia mnie jedna z kwestii, które pojawiły się w tych aforyzmach - mianowicie to, że najlepsze rzeczy pojawiają się wtedy, gdy się ich nie spodziewamy. Czy faktycznie? Mit zaskoczenia jest tak silny, że właściwie trudno go jakoś skrytykować. A może to jest tak, że to nasz wybór czy poddajemy się "przeznaczeniu" - czy kieruje nami przeświadczenie o determinizmie - czy sami prowadzimy swoje życie - tak jak chcemy. Zaskoczenie, i to chyba o wiele przyjemniejsze, bo nie niebezpieczne, może pojawić się także wtedy, gdy świadomie prowadzimy życie i panujemy (względnie, bo nigdy nie uda nam się to w stu procentach) nad relacjami z ludźmi.

-------------------------------------------------------------
Miłość to nie przypadek. Skorzystaj z profesjonalnego doboru partnerskiego w MyDwoje.pl
 

asix93

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
"Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło."
Dokładnie tak, wiem coś o tym :)
 

s!d

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2010
Posty
69
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Przed Monitorem
jak najbardziej zgadzam się z tym w 100% na prawdę życiowe :) piękno w prostocie słowa :)
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
Miłość tak jak dobre wino
Uderza do głowy,
Więc kochaj do końca,
A pij do połowy!

:piwko2: :zakochany:
 
Do góry