13 rad ... W Miłości

sedeja

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Nie kocham cię za to kim jesteś, ale za to jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą na dobre i na złe.

Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może sie zakochać w twoim uśmiechu.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

Nie trać czasu z kimś kto niema go, aby go spędzać z tobą.

Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje. Zdobywaj zaufanie ludzi i uważaj na tych, których zaufanie już raz straciłeś.

Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy...




Dodałabym jeszcze to:

Nigdy nie mów mężczyźnie na początku znajomości, że chcesz, aby był Twoim mężem - ucieczka gwarantowana :D
 

balare

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
łódź
ogólnie rady bardzo głębokie i skłaniające do przemyśleń... sedeja ostatnia rada wypas:D
 
Dołączył
14 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kalisz
Najlepsze jest to zdanko "Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy... " akurat nieraz mi się przytrafiło że biegłam przez życie a najlepsze chwile sa rzadko kiedy:)
 

Lolitka22

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wszystkie rady w sprawie miłości są trudne do wprowadzenia w życie bo każdy wymarzony mężczyzna i każda wymarzona kobieta są inne. Ja myśle jednak, że te są raczej dla singli, którzy szukają meżczyzny lub kobiet, miłości swojego życia, a nie dla kogoś kto juz jest w stałym związku. Poza tym jesli faktycznie odczuwa się brak jakiejś osoby, siedziąć obok niej i z myślą, że ona nigdy nie będzie twoja, świadczy raczej o samotności w związku i braku dobrej komunikacji, to wygląda jak toksyczny związek, jak nałóg: im bardziej nie możesz tego mieć tym bardziej chcesz to zdobyć, ale zdaje się, że takim przypadku są powielone schematy, które sprawiaja, że prawdziwe uczucie nie jest wogóle możliwe, bo wybranek lub wybranka jest niezdolny do życia w związku.
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Nie kocham cię za to kim jesteś, ale za to jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może sie zakochać w twoim uśmiechu.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

Ad 1. Bardzo.. prawdziwe.
Ad 2. To, że ktoś nie zasługuje na twoje łzy nie oznacza, że nie możesz przez niego płakać...
conajwyżej nie powinieneś, ale tak podpowiada Ci rozsądek. Serce mowi co innego.
Ad 3. Doświadczyłam tego. Mam zresztą ten cytat w sygnaturce.
Ad 4. To odnosi się trochę do mnie... na ogół jestem bardzo wesołą osobą, chociaż.. ostatnimi czasy sama się nie pznaje. Już nie potrafię uśmiechać się tak jak kiedyś.
Ad 5. Piękne. Bardzo mi się spodobało. Na pytanie " Co Ty w nim widzisz ?" odpowiadam zawsze mniej więcej tak : " Być moze dla innych on jest tylko zwykłym, niewiele znaczacym chłopakiem... dla mnie jest całym światem"
Ad 6. Staram się poki co żyć według tej zasady, choć.. czasem bywa ciężko.
 

albert223

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2009
Posty
273
Punkty reakcji
0
jakieś rady? luuudzie, miłość to kwestia kulturowa jak i w pewnym stopniu instynkt macierzyński
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Eee... chyba bredzisz ;p
jaki instynkt macierzyński ?xD
Chodzi Ci o to, że miłośc to tylko chemia...
zwykły biologiczny odruch prowadzący do reprodukcji ?;p

Można i tak... ale dla mnie miłość to nie tylko pożądanie.. to zdecydowanie coś więcej.
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Nie kocham cię za to kim jesteś, ale za to jaki jesteś, kiedy przebywam z tobą.

Nikt nie zasługuje na twoje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi cię do płaczu.

Jeżeli ktoś nie kocha cię tak jakbyś tego chciał, nie oznacza to, że nie kocha cię on z całego serca i ponad życie.

Prawdziwy przyjaciel jest z tobą na dobre i na złe.

Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby, kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja.

Nigdy nie przestawaj się uśmiechać, nawet jeśli jesteś smutny, ponieważ nigdy nie wiesz, kto może sie zakochać w twoim uśmiechu.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem, ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

Nie trać czasu z kimś kto niema go, aby go spędzać z tobą.

Być może Bóg chciał abyś poznał wielu złych ludzi zanim poznasz tę dobrą, abyś mógł ją rozpoznać kiedy ona się w końcu pojawi.

Nie płacz, że coś się skończyło, tylko uśmiechaj się, że ci się to przytrafiło.

Zawsze znajdzie się ktoś, kto cię skrytykuje. Zdobywaj zaufanie ludzi i uważaj na tych, których zaufanie już raz straciłeś.

Stań się lepszym człowiekiem. I zanim poznasz kogoś upewnij się, że znasz siebie i że nie będziesz chciał być taki jak on chce, ale będziesz sobą.

Nie biegnij za szybko przez życie, bo najlepsze rzeczy zdarzają się nam wtedy, gdy najmniej się ich spodziewamy...


Rade świetne dla szukających jak i dla przyjaciół :)
 

Doroti

Zwykła Wariatka
Dołączył
12 Lipiec 2006
Posty
3 079
Punkty reakcji
18
Wiek
31
Miasto
czy to ważne ?
Miłość dla każdego jest czymś innym..
tego uczucia nie da się zdefiniować.
I nawet nie powinniśmy próbować.

każdy kto choć raz kochał wie co to miłość :)

ale to napewno nie " kwestia kulturowa" ...:p :bag:
 

snake91

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2008
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Bełchatów
Miłość dla każdego jest czymś innym..
tego uczucia nie da się zdefiniować.
I nawet nie powinniśmy próbować.

każdy kto choć raz kochał wie co to miłość :)

ale to napewno nie " kwestia kulturowa" ...:p :bag:


tu sie zgodze...
ale definiowac jednak nalezy
 
Do góry