Opinie na temat nowego systemu MS Windows Vista

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z otchłani...
Ciekaw jestem kto z was używa albo używał już nowego wina :D A może macie zamiar się przeżucić?? Ja raczej tego nie zrobię... odstraszają mnie wymagania...
Minimalne:
  • nowoczesny procesor z zegarem przynajmniej 800 MHz
  • 512 MB pamięci RAM
  • karta graficzna obsługująca DirectX w wersji 9
Optymalne:
  • jeden procesor o zegarze 1 GHz, 32- lub 64-bitowy
  • 1 GB pamięci RAM
  • karta graficzna zdolna obsłużyć Windows Aero Glass
    • obsługująca sterownik WDDM
    • obsługująca sprzętowo PixelShader w wersji 2.0
    • obsługująca 32 bity na piksel
    • posiadająca od 64 MB (dla jednego monitora z mniej niż 1,310,720 pikselami) do 256 MB (dla jednego monitora z ponad 2,304,000 pikselami)
  • 40 GB dysk twardy, z czego 15 GB wolne dla systemu Windows
  • napęd DVD
  • wyjście audio
  • dostęp do Internetu
Pozdrawiam.. :papa:
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
z przesłanek jeszcze sprzed kilku miesięcy miało być dużo dużo gorzej
jak wieści głosiły żeby używać Visty trzeba było mieć kombajn zamiast komputera
natomiast te wymagania są optymalne jak na 21 wiek
ciekawi mnie tylko dlaczego wymaga dostępu do internetu
wkoncu nie każdy kto ma komputer ma też neta, ale to juz napewno da sie jakoś naprawić

puki co jednak, pozostaje przy XP, już sie przyzwyczaiłem, jak Viste zobacze u kogoś i stwierdze ze mi sie naprawde podoba to sie przerzuce

tyle na temat nowego Wina marki mikrosit

koniec
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Ciekaw jestem kto z was używa albo używał już nowego wina
Chyba tylko pirackiego, bo nie ma jeszcze w sprzedaży ;-)

Nie mam zamiaru tego kupować. Nawet "przeciętniakowi" któremu komputer służy do pisania, internetu, muzyki itp. lepiej z Win XP przesiąść się na jakąś prostą dystrybucje linuksa zamiast na Viśtę (jakby już musiał się na coś przesiadać). Zapaleni gracze PC będą musieli przejść na Vistę chociażby dlatego, że będzie wspierać DX 10 :) Ja i tak nie gram na PC (wolę konsolę i wam także polecam :p ) - kolejny argument, że system nie jest mi potrzebny :) Poza tym po co się przejść z dobrego, sprawdzonego systemu ... na niestabilny system, pełen bugów, dziur ... ? :niepewny:
ciekawi mnie tylko dlaczego wymaga dostępu do internetu
Aby Microsoft wysłał Ci "specjalna" łatkę w stylu "Genuine.Advantage" :D :D - "Twój windows jest nielegalny" :D
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Błee żadnego nowego windowsa. Przenoszenie się z 98 na XP to był dla mnie koszmar, a co tu o jakichś Vistach mówić? Tak jak mówił Rainingman - jest jak jest i wystarczy.
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z otchłani...
Dodam jeszcze: DRM - według mnie to jest najgorsze <_<


boshe nawet nie zwróciłem na to uwagi.. przecież to już przesada... Microsoft uważa się za takiego giganta i prawda jest nim w rzeczywistości, ale z pewnością kiedyś ich to zgubi :phi:
 

michaloz

[...]
Dołączył
16 Październik 2006
Posty
1 399
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
ptb.
Nie ma zbyt duzych, spodziewałem sie wiekszych, ale 15 GB :bijeglowe: , chyba sie źle czują, ale może bede mial new kompa to twardziel 160GB albo 250GB, tak wiec problemu by nie było. :p
 

Michas89

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2006
Posty
411
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
z otchłani...
Aaaaa :p Ale i tak, jak ktoś się uprze to ściągnie pirata z neta, a i obejścia zabezpieczeń napewno się znajdą :D
 

Locke

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2006
Posty
1 057
Punkty reakcji
0
Nie mam zamiaru tego kupować. Nawet "przeciętniakowi" któremu komputer służy do pisania, internetu, muzyki itp. lepiej z Win XP przesiąść się na jakąś prostą dystrybucje linuksa zamiast na Viśtę (jakby już musiał się na coś przesiadać). Zapaleni gracze PC będą musieli przejść na Vistę chociażby dlatego, że będzie wspierać DX 10 Ja i tak nie gram na PC (wolę konsolę i wam także polecam ) - kolejny argument, że system nie jest mi potrzebny Poza tym po co się przejść z dobrego, sprawdzonego systemu ... na niestabilny system, pełen bugów, dziur ... ?

właśnie, mam takie same podejście...
co chwila w gazetach piszą, że odkryto nową groźną dziurę w win vista..
a na xp-eku jest spokój...wszystkie poprawki aktualne...
a pozatym niedługo przestaną robić wirusy na winxp tylko będą je robić pod viste, a win vista ma całkowicie zmienioną architekturę systemu dlatego mało nowych wirusów będzie działało na xp
pozatym vista jest za drogi
no i trzeba mieć kozacki komputer...
a w gry to lepiej na konsoli 'pykać'
 

roland4you

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Goworowo
Gdy Pierwszy raz Zobaczyłem Viste u Kumpla to Byłem Pod Wrażeniem Tego Systemu. :mruga: Bo Sami przyznajcie Ze interface Visty jest Super Gorzej z resztą
.Po tygodniu kumpel prosił mnie aby przyjechac i Zainstalowac mu Xp bo Vista Sie mu z:cenzura:ała i uznał ją ja :cenzura:. Ja osobiście jestem zdania ze Microsoftowi Najlepiej wychodzą akcje Charytatywne a nie programy na Pc. :sexy: Po wyglądzie visty wywnioskowałem ze sporo ma ona z "Mac OS X 10" Podobne niektóre efekty i funkcje. W tym problem ze jak by Komputery Apple Nie były takie drogie to Sporo Ludzi by je Miało. Apple Robi najlepsze Komputery. Ja mam PC i CHyba Zostane Przy Windowsie XP albo przeżuce sie na Linux. :lol:
Pozdr... :papa: :eek:k:
 

Ufok

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Linux tez nie jest taki różowy, są problemy ze sterownikami, ze sprzętem i nie zawsze chodazi jak należy, trzeba go umieć zkonfigurować a w większości sytuacji nie obejdzie sie bez znajomosci basha i jego tysięcy komend :), niektóre dystrybucje konfiguruje się tylko pod konsolką :p
To windows nauczył nas tępego klikania, a ciężko potem się przeżucić na jakiś "normalny" system

Vista hmm
Jeden z pierwszych wielkich niewypałów MS. XP miał też duże wymagania w porównaniu z win 2000, ale ludzie jakoś to łyknęli w 4 lata, bo szacuje się, ze tyle ta przesiadka trwała. Ale w Viście to nie przejdzie.Za duże wymagania za mało innowacji, prawie ich nie widać. Ale zdaje się że mają kilka procent rynku w szachu -DX10 .
Nieźle to wymyślili. Ale o ile dobrze pamiętyam to nie zarzucili pracy nad XP SP3
Ja niestety jestem skazany na xpka a to z tego faktu, że linux średnio sobie radzi z emulacją, ale lubie pogrzebać w nim czasami

Pozdrawiam
 

Adatargo

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2007
Posty
110
Punkty reakcji
0
Miasto
Cieszyn
Według mnie niezły ale nie wiem czy wiecie ,że jest już złamany (hakerzy go rozgryźli) <_<
 

trabant_drajwer

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2006
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja mam zamiar przetestowac Viste. Moge miec problem z Aero Glass, ale podoba mi sie dizajn. Mysle ze na P4 3Ghz, 2x512RAM, Radeonie 9000 <lol> jakos pojdzie. Moze te 15gb na dysku to przesada, ale mam dwa dyski, to 330 Gb takze nie problem, ale dla innych - owszem. Mysle ze to jest pierwszy minus.

Dlaczego go przetestuje?
Mam Office'a 2007 Enterprise i jak dla mnie jest cudowny, przejrzysty i taki nowoczesny :p.
Ahoj!
 
Do góry