Milosc

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Czym jest dla Was milosc ? glebokie uczucie czy skomplikowana reakcja chemiczna ? jaka role odgrywa w waszym zyciu ? jaki jest jej sens ?

Czekam na rozwazania w tym temacie...
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
Milością steruje nasze serce i nasz umysł.
To feromony powodują, że ktoś nam się podoba..
Później raczej działają nasze pragnienia i to co nam się podoba.
Czyli charakter, wygląd i całe wnętrze.

Jaką role odgrywa w moim zyciu?
Jest wazna.
Nie tylko taka miedzy partnerami, ale równiez rodzinna.
Ostatnio bardziej zblizylam sie do rodziny po śmierci wujka..
Miłość jednym z uczuć grających ważną rolę w naszym życiu.

Jaki jest jej sens?
Milość nas uszczęśliwia.
To jest jednym z jej celów.
Łączy ludzi i miesza w życiu.
Czasem gorzej czasem lepiej..
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
faithless napisał:
MIłosc jest sensem życia Wesoly

Jedno krótkie zdanie wystarczyło, żeby oddać wszystko o miłości.
Skoro jest sensem tzn, ze jest wszystkim :)
 

munia_z

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
nie z tej ziemi
'czym jest Miłość? Doprawdy nie wiem. Chcę być kochana, Chcę kochać Ciebie. Kiedy jestem z Tobą wiatr użycza mi swoich westchnień. Gdy jestem przy Tobie to czuję, że jestem...'

KORA

:zakochani:
 

nns

.a murderer.
Dołączył
12 Czerwiec 2005
Posty
6 939
Punkty reakcji
1
Wiek
35
munia_z napisał:
'czym jest Miłość? Doprawdy nie wiem. Chcę być kochana, Chcę kochać Ciebie. Kiedy jestem z Tobą wiatr użycza mi swoich westchnień. Gdy jestem przy Tobie to czuję, że jestem...'

śliczne..
 

artystka :)

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2005
Posty
97
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
"Miłość to uczucie wzbogacające człowieka składa sie ona na pełnie ludzkiego życia i szczęscia. Pozwala pokonywać trudności , problemy i sprawia , że jesteśmy silni psychicznie....
..Prawdziwą głęboką miłość trudno sobie wyobrazić - tak jak trudno wyobraźnią objąć wszechświat...Ona jest jak źródło lub studnia z której czerpie się wody , a wody mimo to nie ubywa , ponieważ nie można jej zmierzyć , nie można jej też wyczerpać [...]"
 

Dona21

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
39
[ Dodano: 2005-07-31, 18:02 ]
nns napisał:
faithless napisał:
MIłosc jest sensem życia Wesoly


Skoro jest sensem tzn, ze jest wszystkim :)
Dokładnie tak MIŁOŚĆ jest czymś najpiękniejszym w życiu, dlatego też wszyscy ludzie pragną kochać i być kochanymi :zakochani: :serce:
 

snaut

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
493
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Rozumiem pojęcie miłości podobnie jak Erich Fromm który napisał
"Miłość jest czynnym zainteresowaniem się życiem i rozwojem tego, co kochamy. Jeżeli nie ma tego czynnego zainteresowania, nie ma miłości".
Miłość jest więc pragnieniem szczęścia i rozwoju tegu co kochamy. Oczywiście to co kochamy to nie tylko może być osoba płci przeciwnej. Przedmiotem miłości może być cały świat, własna osoba (przecież chyba każdy pragnie swojego szczęścia i rozwoju), czy też osoba płci przeciwnej, . Dla Mnie miłość jest sensem życia, tylko wtedy gdy jej obiektami jest wszystko co wymieniłem powyżej. Miłość jest umiejętnością, i do tego mam świetny cytat także stworzony przez Fromma
"Jeżeli dany człowiek kocha tylko jedną osobę, a jest obojętny wobec reszty swoich bliźnich, jego miłość nie jest miłością, lecz symbolicznym przywiązaniem albo egotyzmem. A jednak większość ludzi uważa, że miłość to sprawa obiektu, a nie zdolności. Ludzie ci często sądzą, że świadczy to o sile ich miłości, jeżeli nie kochają nikogo poza ukochaną osobą. [...] Nie dostrzega się, że miłość jest działaniem, siłą ducha, dochodzi się do przekonania, że wystarczy jedynie znaleźć właściwy obiekt - a potem wszystko potoczy się już samo. Pogląd taki da się porównać do stanowiska człowieka, który chce malować, ale nie uczy się sztuki malarstwa, tylko twierdzi, że musi poczekać na odpowiedni obiekt, a potem kiedy go już znajdzie, będzie malował znakomicie. Jeżeli naprawdę kocham jakąś osobę, kocham wszystkich, kocham świat, kocham życie. Jeżeli mogę powiedzieć do kogoś: "Kocham cię", muszę także umieć temu komuś powiedzieć: Kocham w tobie wszystkich, przez ciebie kocham świat, kocham też w tobie samego siebie".
Teraz jeszcze chciałbym dodać, że miłość a właściwie jeden z jej składników-pożądanie to nic innego jak szereg reakcji chemicznych. Zostało niedawono dowiedziane, że właśnie dzięki pożądaniu zostaje w naszym ciele produkowana substancja, której działanie zbliżone jest do działania amfetaminy. Ale przecież miłość na co już wcześniej zwróciłem uwagę to nie tylko pożądanie. Cała reszta jest moim zdaniem uwarunkowana czynnikami kulturowymi na co wskazuje fakt że w różnych okresach historycznych miłość rozumiano inaczej. W czasach gdy trudniej było o zaspokojenie podstawowych potrzeb miłość, była sprowadzana do małżeństwa i spłodzenia potomstwa i nie tyle chodziło w niej o rozwój co właśnie o dzieci.W każdym razie uważam że miłość nie jest żadną metafizyczną więzią pomiędzy dwiema osobami.

Pozdrowienia Snaut
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
Dzieki miłosci zyje... Chłopak którego kocham nadał sens calemu mojemu nedznemu zyciu... Milosc jest piekna... To pełne uczucie dla którego codziennie rano chce patrzec na swiat... Chce wstawac z łózka... Zycze kazdemu takiego cudownego uczucia takiego jakie lączy mnie i...
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
a wyobraźcie sobie gdyby nie było tego pieknego uczucia jakim jest miłośc...
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Dzieki miłosci zyje... Chłopak którego kocham nadał sens calemu mojemu nedznemu zyciu... Milosc jest piekna... To pełne uczucie dla którego codziennie rano chce patrzec na swiat... Chce wstawac z łózka... Zycze kazdemu takiego cudownego uczucia takiego jakie lączy mnie i...

...Mnie...Dokładnie tak!Czuję to samo natchnienie,szczęście i sens tak silnie,że nie da się go opisać ludzkimi normami i słowami.Wreszcie jest sens...jesteśmy nim MY!

And nothing else matters...
 

munia_z

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
nie z tej ziemi
to prawda!!! miłość nadaje życiu sens
ja, dopuki nie poznałam mojego chłopaka( to znaczy dopuki nie zostaliśmy parą)
nie widziałam sensu w prawie niczym
moje życie to było jakieś wielkie nieporozumienie, egzystowałam sobie z dnia na dzień, wegetowałam jak jakaś roślinka. dom, szkoła, jacyś znajomi i tyle i ciągła tęsknota do czegoś....
teraz moje życie nabrało barw...sensu...zaczęłam ŻYĆ i to na prawdę !
jest ostatnią osobą, o której myślę przed zaśnięciem, budzę się myśląc o nim
moje życie, mój świat, nawet ja to On!
Wszyscy znajomi mówią mi, że kwitne, że stałam się bardziej wesoła, częściej się uśmiecham... to wszystko dzięki Tobie Kochanie :*
 

Amarak

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2005
Posty
92
Punkty reakcji
0
Miasto
Gliwice
a wyobraźcie sobie gdyby nie było tego pieknego uczucia jakim jest miłośc...

Zyłabym wtedy jak kwiat bez słonca, ryba bez wody, niebo bez gwiazg, człowiek bez powietrza... Poprostu bym umarła...
 

munia_z

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2005
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
nie z tej ziemi
gdyby nie było miłości, gdyby się we mnie nie narodziła byłabym dalej tylko ciałem z połową duszy wewnątrz niego...snującym się cieniem po ziemi, chodziłabym z zamglonym spuszczonym wzrokiem
to by było straszne!!

dobrze, że jest :yahoo:
 

Dona21

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Snaut mam książkę "O sztuce miłości"E.Fromm.
Erich Fromm super opisuje uczucie miłości (właśnie jest to nie tylko miłość do drugiej połówki ale do całego świata, by móc prawdziwie kochać trzeba być otwartym na miłość do tego co nas otacza)
BUZKA :)
 

niva

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
9
Punkty reakcji
0
milosc to cos wyjatkowego co potrafi nas calych wypelnic i trwac w nas wieki jeżeli o nia dbamy...a jezeli chodzi reakcje chemiczne to na poczatku tylko one odgrywaja role..wytwarzamy chormon milosci ktory nie daje nam sie skupic, mysleć ani niczym zajac..a potem ropoczyna sie naprawde milośc ale juz sercem.. :)
 

papillon

guru
Dołączył
5 Lipiec 2005
Posty
2 418
Punkty reakcji
0
Miłość to piękne uczucie,którym obdarzamy się nawzajem.
Bez miłości świat byłby smutny.Smutni ludzie.Smutek wszędzie.
Miłość to dawanie tego co w nas jest najpiękniejsze.
 
Do góry