Sens życia

nmati

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
22
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdańsk
Jaki jest wg was sens życia młodego człowieka w dziejszych czasach? jaki jest wogóle sens życia człowieka? właściwie to powienienem zapytać co może być sensem życia. czy sens życia należy kojarzyć z celami w życiu?
 

aga8811

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2005
Posty
184
Punkty reakcji
0
Miasto
:)
tez sobie czesto zadaje to pytanie - na pewno jest jakis sens zycia ale jaki to ja nie wiem :p ehhhh czasami tak sobie mysle ze te zycie tto do d.... jest nic sie nie uklada ;/
 

Atiras

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
270
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie:
I Służyć Bogu (w miare na razie niewielkich możliwości)
II Pomagać innym
III (aktualnie) Skończyć Liceum i dostać się na studia!
 

Kaczusiaaa

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2005
Posty
437
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
.....
ja chyba nie wiem co mam na pisac na to pyt... sama chciała bym to wiedziec heh moze kiedys przed smiercia to zrozumiem :rotfl:
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Kazdy z nas stawia sobie jakis cel w zyciu i stara sie go osiagnac... sama walka o cos lub kogos jest sensem zycia. Robimy cos dla kogos.. nieraz dla siebie, doswiadczamy, czujemy, przezywamy to wszystko sklada sie na sens naszego osobistego, wlasnego zycia.

Dla mnie osobiscie sens opiera sie na milosci w szeroko pojetym znaczniu... tak to jest z idealistami ;)
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Dla mnie sensem jest branie z życia jak najwięcej pozytywnych wartości,przeżywanie chwili najdoskonalej jak tylko się da czyli słowem chcę z życia wycisnąć jakby esencję,ekstrakt z najpiękniejszych wedłóg mojej ideologii wartości i doświadczen nie krzywdząc przy tym nikogo ani samego siebie,no i oczywiście najbardziej cenię sobie wolność,więzi międzyludzkie i pokój.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Piniondze to tesz nie fszysko ^^ niestety fszysko bez piniendzy to ch... :p
 

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Oczywiście że życie ma sens. Każdy człowiek jest potrzebny i każdy ma do odegrania swoją rolę w społeczeństwie - jeden będzie piekarzem, inny kierowcą autobusu, czy prezesem firmy - wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni.

Po za tym ważne jest aby widzieć cel do jakiego się dąży, mieć marzenia i konsekwentnie je realizować. Moje cele to: skończyć studia, dostać dobrą pracę, znaleźć miłość swojego życia, a po śmierci iść do Nieba.

Pozdrawiam :)
 

Belcikxxl

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Oleśnica
ach to życie...

BlizZ napisał:
Piniondze to tesz nie fszysko ^^ niestety fszysko bez piniendzy to ch... :p
Tu chyba ktoś nie potrafi odróżnić prawdziwego życia, od iluzji, jaką stworzył sam człowiek (dodając anafalbettyzm :dezorientacja: ) Człowiek zwykle dąży do szczęścia i zaspokojenia swoich potrzeb, tak to prawda. A w jaki sposób to osiągnąć? Niejeden by powiedział, że potrzeba pieniędzy by zapewnić sobie byt i szczęście oraz wygodę. A żeby to zdobyć potrzebna jest praca, której obecnie niestety brakuje. I tak oto kółko się zamyka:
praca => wypłata => "szczęście" i tak w kółko...
"Człowiek bywa więźniem bogactwa,
wolność daje mu wolny Duch..." Zastanówcie się nad tym cytatem.

Stokrotka81 napisał:
miłość i przyjaźń JEST SENSEM ŻYCIA

Nie mylcie celu życia z jego sensem. Cel to cel np. dostanie się na studia, to nie jest cel życia, to jest bardziej cel tego, kim chcemy być. Celem może być małżeństwo, albo kapłaństwo.
A sens życia? Człowiek został stworzony do miłości Boga i bliźniego. To jest jedyny i prawdziwy sens życia.


pOzDrO
 

Psychedelic

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2005
Posty
445
Punkty reakcji
0
Celem może być małżeństwo, albo kapłaństwo.
A sens życia? Człowiek został stworzony do miłości Boga i bliźniego. To jest jedyny i prawdziwy sens życia.

Ojj nie zgodzę się.Celem może również być przyjaźń,wolna miłość,praca,ustatkowanie się,zabawa i dąrzenie do szczęścia.
Człowiek nie został stworzony do miłowania twojego boga,przecież ma wolną wolę i może miłować kogo zechce.
I nie. To nie jest jedyny i prawdziwy sens życia.Ja takiego nie mam i chyba nie wmówisz mi,że nie mam sensu życia?
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
O przepraszam szanownego kolegę Belcikaxxl, ja od dawna uważam, "rze analwabeci mószom umżedź ! :rotfl: ", natomiast ten cytat pochodzi oczywiście z filmu "pieniądze to nie wszystko", który pokazuje, że do szczęścia potrzebna jest też praca, żeby człowiek miał poczucie, że jest do czegoś potrzebny i że coś robi - i nie należy tu traktować takiej roboty jak wyścig od wypłaty do wypłaty, bo uczciwa praca, celem zapewnienia dobrobytu sobie i najbliższym, jest moim zdaniem rzeczą bardzo pozytywną - oczywiście bez popadania w wyścig szczurów czy pracoholizm, co niestety w dzisiejszych czasach jest często spotykane.
 

anioł

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
senem w życiu jest miłość i przyjaźń-w tym kryje sie bardzoo wielee ;) Bo bez tego nasze życie było by nie warte..!!Uważam że sens życia można kojarzyć z celami w życiu..moim celem też jest skończenie pomyślnie szkoły :)
 

Piola

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2005
Posty
33
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Moim zdaniem, sensem życia jest nadzieja i szczęście. Bez nich nie warto żyć (czyli życie nie ma sensu).
 

Endrjiu

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
8
Punkty reakcji
0
Dla mnie sensem życia jest kochać, mieć własną rodzinę a przede wszystkim służyc Bogu i bliźniemu. Również jako że jestem człowiekiem, co popełnił sporo błędów, chciałbym, żeby moje dziecko nie popełniało tyle błędów co jego stary :)
 
Do góry