Żylaki

Z

zyla_zbanowany

Guest
Cześć, nie widziałam wątku dotyczącego żylaków w ostatnim czasie, więc otwieram. Z tego co wiem, bardzo wiem blisko połowa Polek ma żylaki, lecz nie zawsze je leczy.

A Wy, jak sobie radzicie sobie z tym problemem? Korzystacie z wsparcia lekarza, czy raczej z domowych sposobów na żylaki?
 

anetadobrowiak

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja byłam u lekarza. Polecił mi rajstopy, albo pończochy. Tylko oczywiście na pytanie, jakie dokładnie, albo jak wybrać dobre, to już nie powiedział... Może więc pójdę do apteki i kupię maść. Koleżanka mówiła, że to pomoże...
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Rozumiem, że chodzi tu o żylaki na nogach? Najlepsza recepta to sporo ruchu (pompa mięśniowa 'przepycha krew'), rajstopy uciskowe na dane miejsce (muszą być nie za ścisłe, nie za luźne :p ), a najskuteczniejszy jest zabieg. Jednak, gdy żylaki są już rozległe można się spokojnie spodziewać nawrotów choroby(lecz w mniejszym stopniu).

Pozdrawiam i życzę zdrowia
 
Z

zyla_zbanowany

Guest
Tak, chodzi o żylaki na nogach.

SzklanaDama, rajstopy właśnie muszą być obcisłe, aby spełniały swoje zadanie. Przez ucisk (szczególnie przy kostce) stymulowane jest krążenie, krew sprawniej płynie w stronę serca, a nogi mniej puchną, żylaki są mniej widoczne.

Co to ruchu masz oczywiście rację.
 

Katarzyna i Jerzy

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
Możemy spróbować;
- zażywamy duże dawki witaminy C z flawonoidami (rutyna),
- zioła; arnika górska, kwiat i liść kasztanowca, ruta zwyczajna, ziele nostrzyka, kora kruszyny, korzeń arcydzięgla, ziele marzanki, kąpiel sosnowa,
- odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, więcej ruchu, spacery, basen, sporty,
- jedz produkty bogate w witaminę C, rutynę; kasze, aronia, soki warzywne, owocowe, witaminę E,
- pij sporo zielonej herbaty,
- unikaj gorących kąpieli, natryski naprzemiennie ciepłe i zimne,
- uwaga na pigułki antykoncepcyjne,
- można stosować delikatne napinania i rozluźniania mięśni łydek, bardzo ostrożne masaże limfatyczne w kierunku serca (przy dużych żylakach wykluczone),
- nie zakładać nogi na nogę, stosujemy dietę lekkostrawną, odchudzającą, przeciw zaparciową,
- można przykładać kompresy z kory dębu,
 

anetadobrowiak

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2013
Posty
36
Punkty reakcji
0
Katarzyna i Jerzy napisał:
Możemy spróbować;
- zażywamy duże dawki witaminy C z flawonoidami (rutyna),
- zioła; arnika górska, kwiat i liść kasztanowca, ruta zwyczajna, ziele nostrzyka, kora kruszyny, korzeń arcydzięgla, ziele marzanki, kąpiel sosnowa,
- odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, więcej ruchu, spacery, basen, sporty,
- jedz produkty bogate w witaminę C, rutynę; kasze, aronia, soki warzywne, owocowe, witaminę E,
- pij sporo zielonej herbaty,
- unikaj gorących kąpieli, natryski naprzemiennie ciepłe i zimne,
- uwaga na pigułki antykoncepcyjne,
- można stosować delikatne napinania i rozluźniania mięśni łydek, bardzo ostrożne masaże limfatyczne w kierunku serca (przy dużych żylakach wykluczone),
- nie zakładać nogi na nogę, stosujemy dietę lekkostrawną, odchudzającą, przeciw zaparciową,
- można przykładać kompresy z kory dębu,
dlaczego trzeba uważać na tabletki antykoncepcyjne?
 
Z

zyla_zbanowany

Guest
anetadobrowiak napisał:
Możemy spróbować;
- zażywamy duże dawki witaminy C z flawonoidami (rutyna),
- zioła; arnika górska, kwiat i liść kasztanowca, ruta zwyczajna, ziele nostrzyka, kora kruszyny, korzeń arcydzięgla, ziele marzanki, kąpiel sosnowa,
- odpoczywaj z nogami uniesionymi do góry, więcej ruchu, spacery, basen, sporty,
- jedz produkty bogate w witaminę C, rutynę; kasze, aronia, soki warzywne, owocowe, witaminę E,
- pij sporo zielonej herbaty,
- unikaj gorących kąpieli, natryski naprzemiennie ciepłe i zimne,
- uwaga na pigułki antykoncepcyjne,
- można stosować delikatne napinania i rozluźniania mięśni łydek, bardzo ostrożne masaże limfatyczne w kierunku serca (przy dużych żylakach wykluczone),
- nie zakładać nogi na nogę, stosujemy dietę lekkostrawną, odchudzającą, przeciw zaparciową,
- można przykładać kompresy z kory dębu,
dlaczego trzeba uważać na tabletki antykoncepcyjne?
Ponieważ zawarte w nich hormony mogą w znaczący sposób przyspieszyć powstawanie żylaków oraz niewydolności żylnej.


Ps. dlatego też kobiety w ciąży mają żylaki. Szczególnie w pierwszym trymestrze to właśnie hormony powodują zmniejszenie się elastyczności żył, a w konsekwencji żylaki.
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja po ciązy też miałam straszne nogi i myslę, że to nie tylko obciążenie genetyczne, ale i hormony własnie spowodowały powiększenie się moich pajączków i żylaków na nogach :/ Rok po porodzie zdecydowałam się na usunięcie ich poprzez skleroterapię. Zabieg nie jest drogi - w luxmedzie zapłaciłam 500zł, ale jak ulga i duuża poprawa. Dla zdrowia warto o to zadbać, bo jak się zaniedba takie sprawy, to może byc tylko gorzej.
 

Derpkia

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ja się jakoś nie potrafię przekonać, no nie wiem, nie pasuje mi grzebanie przy żyłach podczas zabiegu. Natomiast zastanawiam się nad zastosowaniem w pierwszej kolejności kremu VARIVE, o którym tak wiele osób wypowiada się z dobrymi, pozytywnymi opiniami.
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Naaajgorsze co może być. Moja babcia jak i babcia mojej dziewczyny często o tym wspominają. Dyskomfort, ból to tylko dwa z wielu minusów żylaków. I jakby nie patrzeć, żylaczki pojawiają się podczas intensywnych prac, zazwyczaj jak ktoś musi w pracy stać te 8-12h bez przerwy.
 

Hyszky22

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2016
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
44
Miasto
Wrocław
Żadne kremy nie pomagają na żylaki, nie mają prawa pomagać bo nie odbudują zastawek w żyłach a to one są odpowiedzialne za powstawanie żylaków. Nie dajcie się nabrać. Jedyne co pomaga z tanszych opcji to rajstopy uciskowe tylko jakiejs dobrej firmy.
 

NinaKowalska

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
0
Potwierdzam, żadne kremy tutaj nie pomogą. Wiem, bo u mnie problem z żylakami jest rodzinny- babcia i mama stosowały kremy, ale to tylko chwyt marketingowy, który daje złudne nadzieje. U mnie pajączki są póki co małe, ale staram się namówić mamę na skleroterapię albo zabieg metodą VenaSeal w Warszawskim Lux Medzie. Z samym szpitalem mam bardzo dobre doświadczenia- jestem stałym pacjentem z całą rodziną, a takie zabiegi to same zalety. Są mało inwazyjne, praktycznie bezbolesne i wykonywane przez świetnych specjalistów, którzy zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa medycznego.
 

Adrian2

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
U mnie to też rodzinny problem i zamierzam się go pozbyć z użyciem 2 metod: pary wodnej i skleroterapia. Pozwalają one na usunięcie lub zamknięcie żylaków przy pomocy czynnika chemicznego lub termicznego. Myślę, że wybór metody będzie zależał od konkretnego przypadku i zdecydują o tym lekarze. DLa mnie najważniejsze jest to, żeby się ich pozbyć i szybko wrócić do normalnego funkcjonowania.
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
A czy ktoś z Was słyszal może o nowej metodzie VeneSEAL? Chciałam wysłać moja mame na operacje, ale ze względu na problemy z ciśnieniem i inne schorzenia skleroterapie odradzają i proponują Veneseal, tylko czy ktoś może się wypowiedzieć jak to faktycznie wygląda?
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ja działam na razie zapobiegawczo. Moja mama i babcia mają problemy z żylakami na nogach, mama miała nawet wykonywany zabieg, bo groził jej zator. U obu żylaki dały się we znaki w ciąży i po niej. Ja na razie staram się wzmacniać żyły, m.in. rutyną, suplement na krążenie żylne http://humavit.pl/suplementy-diety/21-na-krazenie-zylne.html, maść z kasztana. Do tego ruch, odpoczynek z nogami uniesionymi i bardzo uważam na to jak siedzę (staram się nie zakładać nogi na nogę, kupiłam w IKEI taki podnóżek: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40240989/), nie biorę gorących kąpieli. Czy da to efekty? Prędzej czy później się okaże, ale mam nadzieję, że przynajmniej opóźnię powstawanie żylaków, jeżeli nie mogę im zapobiec ze względu na obciążenie genetyczne..
 

uncle_sailor

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2017
Posty
39
Punkty reakcji
2
u mnie też profilaktyka, biorę od czas co czasu przez kilka tygodni maxi3vena z ruszykiem i hesperydyną, pomaga uszczelić i uelastycznić żyły
 
Do góry