życiowy problem - nie wiem czy warto iść na studia?

B

bajderman

Guest
Żadne studia nie gwarantują pracy - ale już to co macie w głowie na pewno tak. Warto wejść w temat który was interesuje, ale poprzez szkolenia zawodowe. Sama przeszłam przez zawodowe w new nails, nie robiłam studiów, jestem bliska otwarcia własnego salonu, ale mam również staż na etacie. I to jest moim zdaniem aktualnie właściwy kierunek.
 
S

szyszana

Guest
I masz dokładnie rację. Ze studiów masz papier, ale do wykonywania jakiejkolwiek pracy to one na pewno cię nie przygotują.


Swoją droga - z tego co widzę po statystykach to z roku na rok coraz więcej osób rezygnuje ze studiowania, ale w sumie czemu się tutaj dziwić? Tracić kilka lat tylko po to, aby nic z tego nie mieć? Bzdura...
 

Agniesia88

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej naprawdę daje radę! Może wydaje się niepozorna, ale to tylko pozory :) Turystyka prowadzona jest REWELACYJNIE, byłam na licencjacie na innej uczelni i różnica jest kolosalna na rzecz mojej obecnej uczelni ;) I nie czuję się tylko numerkiem, dal mnie to ważne ;)
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
A może dietetyka? Bardzo przyszłościowy temat, jak dla mnie dający szerokie możliwości rozwoju. Jedną ze szkół jaką mogę ci polecić jest Szkoła Mydłowskiego w Warszawie - naprawdę zaawansowany program, który przygotowuje do pracy, później masz możliwość robienia podyplomówki i to już daje pewne perspektywy. Ale oczywiście trzeba potrafić solidnie pracować nad swoim rozwojem - to podstawa.
 

ph5.5

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Gorzöw Wlk
Mam 40 lat. Jestem po szkole zawodowej. Moi Bracia skonczyli studia. Dzisiaj gdy np. ide do Brata na urodziny, widze jakich on ma ciekawych znajomych, wspaniali ludzie, takze po studiach, kazdy umie sie zachowac, cos ciekawego opowiedziec. Jest fajna atmosfera.

Gdy ja robie urodziny, przychodzi tylko paru znajomych, prostych ludzi, takich jak ja. Nikt nic ciekawego nie umie powiedziec opröcz obgadywania lub przeklinania.
Albo jakas banalna rozmowa o autach, albo kot gdzies cos tanio kupil.

Mysle ze warto studiowac, nawet jezeli to niekiedy materialnie Cie nie wzbogaci. Ale wzbogaci Cie inaczej...
 

ph5.5

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Gorzöw Wlk
TomaszTomasz napisał:
Wyższe wykształcenie nie ma nic wspólnego z dobrym wychowaniem.
Wyzsze wyksztalcenie ma jednak duzo wspolnego z "mysleniem".

A za wychowanie moich przyjaciol nie jestem odpowiedzialny
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Skoro zadajesz takie pytania, to oznacza, że nie powinnaś iść na studia z wielu powodów.
Widać ewidentnie, że nie masz konkretnych zainteresowań. Pójście na studia mija się z celem w takim wypadku.
Ludzie wyżej dają ci przykłady - i podoba mi się ten, ze Szkołą Mydłowskiej.
Jeśli ktoś faktycznie wnosi tyle zaangażowania w znalezienie miejsca na studia, to widać, że to jego pasja i faktycznie coś z tego wyciągnie.
A studia dla papierka to dla mnie lata straconego czasu.
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Nienawdzię jak ludzie piszą: "Matura, twoj najważniejszy egzamin i wybór który rzutuję na resztę twojego życia", "Musisz iść na studia". Dramat, jesteś kowalem własnego losu i znam ludzi co po 30-stce stwierdzili, że rzucają swoją pracę, idą na elektryka, uczą się programowania - i w kilka lat się przekwalifikowali i żyli dalej, robiąc przyjemniejszą dla nich pracę i mając lepszą pensję. Po prostu trzeba mieć jaja, żeby podejmować takie decyzje. Jak nic cie na tych studiach nie interesuję - nie idź na nie, to strata czasu. Jak nie masz znajomośći i nie jesteś na tyle dobry, żeby iść na studia po których będziesz mieć pracę - nie idź. Tyle. Pozdrawiam.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Jak już było powiedziane. Radzę po prostu wybierać uczelnie, które mają sens.
Szkoła Mydłowskiej jest miejscem konkretnym, nastawionym na konkretne nauczanie.
Musisz się interesować danym kierunkiem, chcieć się w nim rozwijać i wtedy dopiero twoje nauka będzie miała większy sens.
Powodzenia.
 

andriejzkijowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Decyzja o studiach to raczej kwestia tego, czy chcemy wynieść coś więcej niż możliwość zarobku. W tym sensie warto poznać ludzi i liznąć trochę wiedzy. Myślę że ludzie wykształceni tego nie doceniają bo nie mają porównania jak by to mogło wyglądac bez tego doświadczenia.
 

pawlo90

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2017
Posty
10
Punkty reakcji
1
studia dają znajmosći, z wiedzą i pracą po nich jest juz róznie
 

Alina32

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2017
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się że wszystko w życiu jest potrzebne. Jedni mają szczęście i znajdują po studiach lepszą pracę inni natomiast muszą troszkę poszukać. Akademia Biznesu z tego co się orientuję ma masę szkoleń i kursów w takich dziedzinach co masz większe szanse na pracę. Nawet moja znajoma jakiś czas temu była na szkoleniu z IT i na chwilę obecną zaczepiła się w jakiejś firmie
 
Do góry