życie po książce

BlackMeg

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2008
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Kutno ?
Chciałam tutaj podzielić się z wami moimi uczuciami związanymi z (moim zdaniem) wspaniała książką jaką jest 'Pamiętnik księżniczki'. Możecie uznać że to dla małych dzieci. Jednak jest to książka tak fascynująca, że zawsze po skończeniu jednej z serii popadałam w tzw obłęd. Właśnie skończyłam czytać 10 a zarazem ostatnią część. I powiem wa, że teraz żyję marzeniami, cały czas płacze z nadzieją, że mi też przydarzy się taka piękna historia. Marzę o chłopaku idealnym jak chłopak głównej bohaterki. Moi przyjaciele powoli mają już dosyć. Taki stan psychozy zawsze mnie męczy przez tydzień-dwa po naprawdę mocnej lekturze. Szczerze polecam.
A co z wami się dzieje kidy przeczytacie coś dobrego ???
 

Tiana

Nowicjusz
Dołączył
8 Marzec 2009
Posty
462
Punkty reakcji
0
NIe czytałam tej książki, bo akurat w takich nie gustuję. Ale to fajnie, że ksiażka zrobiła na Tobie aż tak mocne wrażenie i bardzo dobrze, że żyjesz marzeniami, bo one się spełniają. A czy inspiracją do marzeń jest ksiażka, film, czy jakakolwiek historia z życia to wszystko jedno, ważne, żeby marzyć:)

Co do mnie, to raczej nie byłam nigdy pod aż tak wielkim wrażeniem, zeby myśleć o książce wiele dni i wpadać w obłęd. Często czytając identyfikuję się z jakimś bohaterem i trwa to aż do zakończenia czytania danej lektury. Po skończeniu zazwyczaj, gdy bardzo mi się podobała, siegam po coś o podobnej tematyce lub nawet tego samego autora, żeby ten stan przedłużyć następną książką :przewraca:
 

konkul

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wszystko zależy od okoliczności no i od preferencji czytelniczych. Co jednych ziębi to drugich grzeje.
pzdr
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Kiedyś czytałam "Pamiętnik księżniczki", teraz preferuję trochę dojrzalszą literaturę. Książki Johnatana Carrolla sprawiają, że przez jakiś czas wciąż o nich myślę. Są genialnie napisane, świetna fabuła... Polecam przy okazji ;) .
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
czytam książki o narkomanach szczególnie
oraz lubię książki w stylu " mały książe " oraz religijne :p
co się dzieje po przeczytaniu książki? mam wiele mądrych przemyśleń które sama wylewam na papier,staram się patrzeć na życie inaczej,wyciągnąć wnioski z przeczytanej książki i przenosić je na swoje życie osobiste
 

KochamKamila

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
148
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
WrocLove :)
Mną bardzo poruszyła książka "zatrzymajcie świat chcę wysiąść!" . Nie jestem wielką fanką książek, ale osobiście polecam akurat tą :)

Ajj, książka ma coś w sobie, jak horror trzyma w niepewności, aż w pewnym momencie dzieje się coś, o co byśmy nawet nie podejrzewali bohaterów książki.
Gorąco polecam. :)

co się działo ze mną po tej książce?
napewno historia i przeżycia, które towarzyszyły mi podczas czytania, zostały ze mną jeszcze przynajmniej na tydzień. Zawiedziona byłam, że historia się już skończyła. :(

pozdrawiam. :)

;)
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
E tam autorce chodziło o coś całkiem innego :p Coś co u mnie widnieje pod nazwą "Schiz po książkowy" :)
Też tak czasem mam. A raczej miałam. Romansideł nie lubię- nie czytam. Ostatnią książką tego typu był chyba w pewnym stopniu "Wiedźmin", a w daaaawnych, zamierzchłych czasach Potter :D Zbierałam wtedy różne info na jego temat i w ogóle... obłęd! :p
Ale ja mam taki problem, że mam takie schizy nie tylko na punkcie książek :p
 

pebil

Nowicjusz
Dołączył
7 Kwiecień 2009
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
35
ja przeczytalem kiedys slownik... do dzisiaj nie moge sie po tym otrzasnac ;)
wy teraz nie musicie, bo w gadu samo podkresla jak sie zle napisze ;))
 

Psza

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
199
Punkty reakcji
1
Miasto
daleko.
Ja praktycznie po kazdej przeczytaje ksiazce czuję inny klimat ;]
potrafie myslec o ksiazce przez tydzien ;d najfajniejsze jest to, ze traktuje to jakbym byla tzw "widzem" tego co czytalam, jakbym to przezyla i wspomnienia zostaly mi w glowie ;]
Pamiętnik księzniczki nie czytalam, bo uwazam, ze jesli ktos stresci mi juz ksiazke, to nie ma sensu jej czytac i tak wlasnie bylo ;]

Orientuje się z Was ktos morze, kto napisal "ostani wdech" ?
 

keddar

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Marsa
ja mam lat dopiero 19, ale już znalazłem swój ideał książki która pochłoneła mnie bez reszty i wywarła na mnie największy wpływ, mianowicie ojciec chrzestny
 

keddar

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Marsa
ja mam lat dopiero 19, ale już znalazłem swój ideał książki która pochłoneła mnie bez reszty i wywarła na mnie największy wpływ, mianowicie ojciec chrzestny
 
Dołączył
6 Marzec 2009
Posty
77
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
z daleka
też tak czasami mam.Jak ostatnio przeczytałam Martina Edena to nawet łzy mi poleciały,że po tym wszystkim co zrobił aby być z ukochaną, popełnił samobójstwo ;(
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
Racja, że są takie książki do których się tęskni zaraz po skończeniu i dlatego można wracać do nich cały czas. Ja mam tak ze "Światem według Garpa" Johna Irvinga. Za każdym razem jak już ją skończę czytać to jestem przygnębiona, że to już koniec. No i zaczynam od nowa. Podobnie miałam z niesamowitą książką "Samo-loty" Marka Stokowskiego. Nie mogłam się otrząsnąć przez jakiś czas. Polecam te książki.
 
H

Haan

Guest
a ja pozwole sobie nieco zaostrzyc watek - po przeczytaniu ksiazki Wojciecha Tochmana http://selkar.pl/wsciekly_pies_tochman_wojciech_p_68268.html kazda osoba bez wzgledu na poglady weryfikuje swoje dotychczasowe wyobrazenia o gejach, o prostytutkach i ludziach psychicznie chorych...nie zdradze szczeglow bo w nich wszak tkwi szkopul, po prostu polecam
 

Achaja

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Każdy kto tylko lubi czytać ma takie książki do których dość często wraca i za każdym razem przez jakiś czas po ich skończeniu dalej trochę żyje w tym książkowym świecie.
Są takie książki które zmieniaja nam spojżenie na wiele różnych rzeczy i w pewnym stopniu zmieniają w ten sposób nasze życie.

Ja dość często mam tak, że jak kończę jakąś książkę, która bardzo mi się podobała to przez jakiś czas jest mi smutno z tego powodu, bo zdążyłam się w trakcie czytania związać z bohaterami.
 
Do góry