życie i śmierć człowieka a rak

lukaszronaldo

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
jak myślicie czy nowotwór może dotknąć was?

jeśli o mnie chodzi to zawsze uważałem że mnie ani nikogo z mojej rodziny to nie dotyczy...
a jednak! moja chrzestna zachorowała na raka piersi! było z nią bardzo źle...
ale nie poddawała się chorobie i udało się!!! wyzdrowiała i teraz bardziej niż kiedykolwiek cieszy się życiem jest radosna i uśmiechnięta. ta choroba zupełnie zmieniła jej podejście do świata i życia.

a na tej stronie możecie dowiedzieć się więcej o nowotworach, o ich leczeniu profilaktyce i rodzajach
link usunięty - Caleb
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
Dziękuję Łukasz za ten link, strona chociaz mało profesjonalna daje małą nadzieję na wyzdrowienie.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
To bodaj jedna z najgorszych chorob.Kazdy mysli,ze jej to nie dotknie.Niestety kazdego moze to spotkac.Znam mloda osobe,ktorej by do glowy nie przyszlo,ze moze zachorowac,a w dodatku miec raka.Ale dziekowac Bogu juz 4 prawie lata.Jest po chemioterapii,chormonalnych zastrzykach,naswietlaniach.Do tej pory bierze lekarstwa i zastrzyki,a ile przeszla,a z Nia jej najblizsi,tego nie da sie opisac.Nawet najwiekszemu wrogowi nikt tego by nie zyczyl.Wiec tylko trzeba dziekowac Bogu,ze jestemy zdrowi.
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
A ja już od dawna zdaję sobie sprawę, że może mnie to dotknąć, a mam 24 lata, takie geny, wiem, że tego się nie dziedziczy, ale predyspozyje są większe niż u innych. To nie jest tak, że młodzi nie biorą tego pod uwagę.
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Czemu młoda może zachorować? To spotyka tylko starszych, tak mi się wydaje:)
 

Justyśka...

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2011
Posty
140
Punkty reakcji
2
To prawada o tych komórkach, każdy je ma. A żyejemy w takich czasach, że choroby, które kiedyś dotykały tylko starszych teraz mogą dopaść nawet młodych, sama znam osoby młode po 20 parę lat, które miały nowotwory. A czy lekarz powinien podawać datę śmierci?? To chyba zależy od pacjenta, ale nie sądzę, aby lekarz ją znał. Gdybym ja była cięzko chora to nie chciałąbym,ąlby m,nie lekarz oszukiwał i mówił, że wszytko będzie dobrze, gdy sam wie, że to nieprawda. Ale to tylko moja opinia, wiem, że są ludzie, którzy nie chcą znać takiej prawdy.

"Z dniem 27 marca 2011 roku Unia Europejska, w trybie pilnym (przyspieszonym), wprowadziła w życie nowe rozporządzenie dot. dopuszczalnej ilości radioaktywności w pożywieniu /(EU) Nr. 297/2011) /, nagle podwyższając tą granicę …. aż 25-krotnie !

Poprzednia granica była ustalona na 600 bekereli na kilogram pożywienia i była już podwyższona, ze względu na przepisy unijne, nakazujące napromieniowywać każdą transportowaną żywność (w oparciu o niby nieobowiązkowy Codex Alimenatrius). Nowa “bezpieczna granica” to … 12500 bekereli na każdy kilogram pożywienia !!!"

Czy to wyjdzie nam na dobre?? Raczej nie, nie da się ukryć, że już teraz ludzie wcześniej umierają.
 

myaka

kropla rosy która znika wraz ze wschodem słońca
Dołączył
26 Październik 2010
Posty
601
Punkty reakcji
34
Miasto
Bliżej nieba..
Zachorować może każdy. Bez względu na wiek.
Na co dzień mam kontakt z takimi osobami. I młodsi pacjenci i w sile wieku.
Łączy ich jedno: radość życia, nieznikający uśmiech z twarzy, radość z rzeczy małych i patrzenie na świat zupełnie innymi oczyma niżeli my , zdrowi.
Jak to oni mówią, czasami potrzeba cierpienia i choroby aby na życie i drugiego człowieka spojrzeć zupełnie inaczej.
 

monoton

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2011
Posty
259
Punkty reakcji
4
z mojej rodziny tec wujek chorował i zmarł. Słyszałem że to jest dziedziczne. Znaczy się dzieci osób chorych na raka sa bardziej podatni na chorobę.
 

CzarMar

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Mi ktos bardzo bliski choruje na raka. nigdy nie przypuszczalem, ze to dotknie tez nas. To jak los na loterii, niestety tym razem nie wygrywa sie szczescia. ludzie zdrowi! pedzący za swiatem! zatrzymajcie sie, popatrzcie w niebo, odetchnijcie , idzcie z kims na kawe, z kim ciagle nie macie czasu sie spotkac. Jutro mozecie juz nie miec tej szansy...
 

Asiiiula

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
1
Podobno rak jest w każdym z nas i tylko czeka żeby się uaktywnić..

Trudne do przyjęcia do świadomości jest jak ktoś bliski ok 20 lat ma raka, a co dopiero bliska nam osoba mająca zaledwie 2 latka :(
Dlaczego tak jest? Dlaczego taki małe dzieci narażone są na nowotwory, jeśli nikt z rodziny nie był nigdy chory??
Skąd się to bierze w tak młodym organizmie??
 

CzarMar

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ostatnio czytałem sporo o nowotworze krwi. To czy ja będę miał białaczkę, ty, czy jeszcze ktoś inny to czysta loteria.Przyczyna leży w jakiejś mutacji w kwasie nukleinowym. Nie ma odpowiedzi dlaczego ja. Po prostu. Jak to jeden lekarz powiedział: na kogo wypadnie na tego bęc. Szczęście tylko, ze to można w miarę dobrze leczyć...
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Podobno rak jest w każdym z nas i tylko czeka żeby się uaktywnić..

Trudne do przyjęcia do świadomości jest jak ktoś bliski ok 20 lat ma raka, a co dopiero bliska nam osoba mająca zaledwie 2 latka :(
Dlaczego tak jest? Dlaczego taki małe dzieci narażone są na nowotwory, jeśli nikt z rodziny nie był nigdy chory??
Skąd się to bierze w tak młodym organizmie??

Przyczyną występowania nowotworów są mutacje w materiale genetycznym. Niejednokrotnie są to mutacje dziedziczne, częściej są to tzw mutacje spontaniczne. Ryzyko wystąpienia mutacji jest różne dla każdego nowotworu.
Zanieczyszenie środowiska, sztuczna żywności czy niehigieniczny tryb życia, to wszystko są czynniki zwiększające ryzyko zachorowania na raka. Zdecydowana większość z nich jest od nas niezależna. My możemy jedynie starać się więcej spać, odpoczywać, prowadzić zbilansowaną dietę (zawierającą zielone, czerwone warzywa, bogate w antyutleniacze) bez sztucznych konserwantów.
 
M

merkaba12

Guest
Każdy zachoruje kto będzie jadł przetworzone chemicznie jedzenie.

Żeby samochód długo nam służył to ludzie dbają
najlepsze oleje , najlepsza benzyna

i tak samo o ciało trzeba dbać nie tylko na zewnątrz ale i też w środku.

Jesteśmy tym co jemy.

Bóg wymyślił pożywienie a szatan kucharza.
 

studentka-0

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam,

Jestem studentką Pielęgniarstwa na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Przeprowadzam badania, do mojej pracy magisterskiej, na temat profilaktyki nowotworów skóry w Polsce na tle wybranych innych krajów. Chciałabym prosić, przede wszystkim osoby borykające się z tym problemem, o pomoc w wypełnieniu ankiety: http://dermatologia.ankie...orow-skory.html
Ankieta jest anonimowa, a uzyskane dane poufne.

Z góry dziękuję za poświęcony czas! :)
 

lukaszdre

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Serdecznie polecam tą stronę z niej dowiesz się więcej na temat nowotworów oraz znajdziesz przydatne dane osób które mogą pomóc w przypadku wątpliwości na temat nowotworów:

http://[link uznawany za spam, oczekujący na usunięcie - jeśli chcesz przyspieszyć proces - użyj opcji raport].org/medycyna/detail.php?id=43
 

hashika

Nowicjusz
Dołączył
20 Luty 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam:) ja tak wlasnie u siebie sie zaczelam zastanawiac skad te wszystkie bóle, włócze sie kilka lat po roznych lekarzach a ból kosci nie ustepuje.. niedawno moja znajoma, energiczna kobieta dowiedziala sie ze ma raka kosci.. szok i masakra. nie chcialam wyjsc na hipohondryka u lekarzy wiec szukalam na internecie czegos na te tematy. powiedzcie mi na ile mozna wierzyc takim testom??: http://[link uznawany za spam, oczekujący na usunięcie - jeśli chcesz przyspieszyć proces - użyj opcji raport].org/medycyna/detail.php?id=28
nie chce sie niepotrzebnie przejmowac ale bol nie ustepuje nawet kiedy leze. cala miednica. kłucie i dretwienie... pozdrawiam Was serdecznie! i czekam na odpowiedz:)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Witajcie. Rak to niestety choroba dziedziczna i dotyka ostatnio nie tylko starszych,bo nawet i maleńkie dzieci. Ostatnio w TV pokazywali takiego noworodka, którego rak zaatakował jego maleńkie oczka. Trudno to pojąć,ale tak niestety ostatnio się dzieje. Powody i przyczyny są różne,ostatnio jest afera,trąbią o przemysłowej soli,która była sprzedawana jako kuchenna,dodawali ją do mięś i wędlin. A jakie powoduje taka sól spustoszenia w ludzkim organizmie ,każdy wie.WYstarczy spojrzeć na ulice zimą,gdzie taka sól jest sypana przez piaskarki,rdzewieje wszystko,buty się niszczą,a co dopiero organizm.
 
Do góry