zwiazek muzulmaka - niemuzulmanin...

adrian110288

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
heja witam

mam takie zapytanie z ciekawosci do was :)
moja dziewczyna jest muzulmanka i planujemy swoja przyszlosc razem i to bardzo serio. Nurtuje mnie takie pytanie - czy znacie jakies przypadki malzenstw polaka z muzulmanka??? takie malzenstwa zdarzaja sie bardzo rzadko, wiec wyszlo by a to ze bylbym jednym z nielicznych przypadkow :) prosze o powazne odpowiedzi
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Muzułmanką - bo się urodziła w Kraju muzułmańskim, czy dlatego, że praktykuje ta wiarę?
Po drugie gdzie będziecie mieszkać w Polsce czy poza?
Powiem tak:
Wiara muzułmańska jest specyficzna, ale kobietę stawia na drugim planie więc o tyle dobrze dla Ciebie.
Jeśli byłbyś kobietą i chciał wyjść za muzułmanina to nie polecam.
A tak...Szczęścia na nowej drodze życia życzę.
 

adrian110288

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
ja mieszkam w anglii ona jest pakistanka urodzona tutaj wiec tutaj bedziemy mieszkac. Ja juz wiem dzisiaj ze to ona bedzie na pierszym planie lol

a jesli chodzi o malzenstwa z muzulmanami to rowniez nie polecam, wiem jacy oni potrafia byc :/
 

BLyy

Bywalec
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
392
Punkty reakcji
32
ja mieszkam w anglii ona jest pakistanka urodzona tutaj wiec tutaj bedziemy mieszkac. Ja juz wiem dzisiaj ze to ona bedzie na pierszym planie lol

a jesli chodzi o malzenstwa z muzulmanami to rowniez nie polecam, wiem jacy oni potrafia byc :/
Znam muzułmanina Tatara który mieszka w Hiszpanii, a żonę poszukał sobie na Bliskim Wschodzie, jakąś Arabkę. I co mi mówił, że takie małżeństwa wcale nie są takie rzadkie jak się wydaje, tylko się o nich mniej mówi. A już co mówił o tych co mieszkają w Europie, że jest to jeszcze częstsze bo rodzice nawet jak będą radykałami, nie zawsze córkę upilnują. Natomiast w kraju Bliskiego Wschodu, z córką radykała byłoby ciężko, ale jest tam wielu normalnych rodziców, gdzie zaakceptują, czasem powiedzą coś pod nosem ale ogólnie pozwalają. Problem jest taki, że wśród chrześcijan "moherów" jest stosunkowo mało, ale powiedz jakby ci ludzie zareagowali na wieść jakby ich córka wyszła za muzułmanina? To samo z muzułmanami, tylko, że tam "moherków" jest statystycznie więcej, ale wielu muzułmanów nimi nie jest. Naprawde takie małżeństwa wcale nie są rzadkie jak się powszechnie twierdzi. Nasz powszechny pogląd bierze się z tego, że w krajach Bliskiego Wschodu u władzy najczęściej są radykałowie, dlatego nie brałbym tego za odnośnik, bo jednak samo życie zwykłych ludzi rysuje różne scenariusze.

Możesz wejść na forum choćby arabia.pl, tam ten temat jest poruszany. Tylko właśnie na tym forum to w większości konwertyci a tacy są jak radykałowie, powiedzą ci, że niewolno muzułmance i już. Natomiast taka "rodowity" muzułmanin to jak trafisz na normalnego to ci da zezwolenie lub przynajmniej nie będzie zabraniał jak będzie marudził i odradzał (jednak tam na forum takich nie szukaj bo ich jest mało)

Szczerze, bardzo interesuje się islamem i tamtejszą kulturą. Również planuje wziąć sobie Arabkę muzułmankę za żonę, czy sie skończy na planach to tylko czas pokaże czy tutaj mnie jakaś wcześniej nie złapie. I się nie przejmuj, naprawde nie masz czym, takie małżeństwa się zdarzają i to wcale nie są jednostkowe przypadki :eek:k:
 

adrian110288

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
nie ja sie niczym nie przejmuje :) jestem zdecydowany przejsc na islam dla niej, jest to tylko kewstia czasu :) jestem na to bardzo pozytywnie nastawiony !! Dzieki wielkie za odp BLyy - jeszcze bardziej mnie pozytywnie naatawiles :) dzieki ci bardzo
 

BLyy

Bywalec
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
392
Punkty reakcji
32
nie ja sie niczym nie przejmuje :) jestem zdecydowany przejsc na islam dla niej, jest to tylko kewstia czasu :) jestem na to bardzo pozytywnie nastawiony !! Dzieki wielkie za odp BLyy - jeszcze bardziej mnie pozytywnie naatawiles :) dzieki ci bardzo
Jeśli chcesz przejść na islam to nie jesteś takim niemuzułmaninem do końca.
Ja mówiłem o przypadkach o związkach muzułmanki z niemuzułmaninem, gdzie każdy wyznaje własną wiarę, nie zmieniając dla partnerki jej np. muzułmanka=chrześcijanin, muzułmanka=ateista itp. Tak się żenią, mają dzieci i każdy wyznaje własną wiarę. Takich przypadków jest dużo i ciebie bym do nich nie zaliczył skoro chcesz przejść na islam. Mnie sie marzy właśnie muzułmanka, lecz ja dla niej nie zostanę muzułmaninem. Powodzenia w życiu. :)
 

adrian110288

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
oh no tak :/ niejasno sie wyrazilem sorki :) chce to zrobic dlatego tez by ona nie miala zadnych problemow z swoja rodzina tym bardziej ze jej mama juz wie ze corka chce wyjsc za konwertyte :) dzieki za odpowiedzi :p
 

BLyy

Bywalec
Dołączył
18 Styczeń 2010
Posty
392
Punkty reakcji
32
oh no tak :/ niejasno sie wyrazilem sorki :) chce to zrobic dlatego tez by ona nie miala zadnych problemow z swoja rodzina tym bardziej ze jej mama juz wie ze corka chce wyjsc za konwertyte :) dzieki za odpowiedzi :p
Jeśli przejdziesz na islam, nie będziesz nie muzułmaninem, to jest duża różnica, dobrze, że teraz podkreśliłeś :)
A ona twoja dziewczyna coś mówiła byś zmienił wiarę? Porozmawiaj z nią o tym czy tego oczekuje czy nie. Bo też możesz ją obrazić jako muzułmankę, że przejdziesz na islam tylko i wyłącznie dla niej, a nie od siebie. Różni są ludzie, na te tematy lepiej porozmawiaj zanim coś postanowisz. Jeśli jednak nie wymagałaby i nie chciała byś zmieniał wiary tylko z musu by z nią być, to możesz być też niemuzułmaninem z muzułmanką. Pozdro :)
 

adrian110288

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
tak rozmawialismy na ten temat ... ona oczekuje bym zmienil wiare. Kiedy ja poznalem i weszlismy na ten temat ja juz wiedzialem ze zmienie wiare tylko dla niej ale z biegiem czasu, po przeczytaniu kilku ksiazek o islamie, po rozmowach z nia itp. doszedlem do wniosku ze ta religia jest duzo ale to duzo blizsza niz chrzescijanstwo i to teraaz mowie calkiem na powaznie!! Oparte jest to na moim dotychczasowy zyciu, nie bede brnal tutaj w szczegoly ale to co mowie jest jak najbardziej szczere:)
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
ależ interesuje !! do tego stopnia że chcę po prostu poznać go dogłębnie nawet ze strony bibliograficznej ... zadajesz pytania i oczekujesz odpowiedzi tak jak ja wszystko odbywa sie w ramach tematu zatem jest oki natomiast nie jest oki kiedy wykazujesz brak kultury !! :] oczekuje odpowiedzi które mnie interesują jezeli nie jestes na tyle dojrzały i kulturalny aby sobie z tym poradzić nie odpisuj proszę ...
 

adrian110288

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
nie jestem kulturalny w stosunku do ludzi takich jak ty ktorzy robia sobie kpiny i wysmiewajac innych !! temat cie nie dotyczy bo nie sensownego nie jestes w stanie powiedziec w tym temacie!!
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
dziecko gromadzę dane potem będę mógł się wypowiedzieć ... narazie to co piszesz brzmi dość zabawnie zatem staram się wyłapać w tym bredzeniu jakiś sens
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Adrian, ale dlaczego nie chcesz podać tej literatury? Ja tez chętnie to przeczytam i polepszę stan swojej wiedzy na temat islamu.
 

adrian110288

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2010
Posty
10
Punkty reakcji
0
ahh co do ksiazek to bylo kilka tytulow, ksiazki byly po angielsku tytulow nie pamietam szczegolnie!
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
potrafimy czytać po angielsku ... skoro nie pamiętasz luzik lecz wskaż proszę to co na tobie takie wrażenie wywarło że chcesz zostać konwertytą  ?? hmm a takie tytuł może czytałeś : KORAN indifferently czy po angielsku czy w języku ojczystym panny czy swoim ...
 

Cruesader

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2010
Posty
39
Punkty reakcji
2
A może byś tak ty jej zaproponował przyjęcie chrześcijaństwa i doprowadził do jej chrztu?
Niewiem może jesteś ateistą i ci to lata ale jeśli porzucasz Boga wyrzekając się chrześcijaństwa a przyjmując islam robisz wielki błąd , niebede tu teraz straszył piekłem itd. ale będzie to wielką barierą na drodze twojego zbawienia.
Jak jesteś wierzący (katolik) to miej jaja i niwyrzekaj sie wiary :]
 
Do góry