ZUS płatny od każdej umowy, czy tak będzie?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zastanawiam się czy Solidarność, dla której to temat podstawowy, czy też Rząd, który szuka utraconej popularności przeprowadzili analizy na temat: ilu pracowników po oskładkowaniu umów straci te umowy i pójdzie albo w bezrobocie albo w szarą strefę ?
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Szara sterfa jest moim zdaniem lepsza od umowy śmieciowej. Lepiej zarejestrować się w up mieć opłacone ubezpieczenie zarabiać na rękę, odkładać sobie własną emeryturę, niż robić na umowie o dzieło. Jak to się mówiu tonący brzytwy się chwyta, może i ogłosi ale od słów do czynów my najlepiej już wiemy jaka daleka droga. Nigdy nie byłem za PO, a ty polaku jak sobie wybrałeś tak żyj... do emerytury. Pozdrawiam.
 
S

serwor

Guest
zastanawiam się czy Solidarność, dla której to temat podstawowy, czy też Rząd, który szuka utraconej popularności przeprowadzili analizy na temat: ilu pracowników po oskładkowaniu umów straci te umowy i pójdzie albo w bezrobocie albo w szarą strefę ?

Tak jak juz napisal kolega wczesniej, czym gorsza jest szara strefa od umowy smieciowej?
A co do bezrobocia,jesli jakjies firmy padna to bez znaczenia, ktos przejmie ich miejsce i bedzie placil skladki za zatrudnionych, w przyrodzie nic nie ginie.
Nareszcie wszyscy beda placili skladki , nie tylko frajerzy.
Dalsza sytuacja gdy wszyscy korzystaja a tylko nieliczni placa skonczyla by sie Grecja.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Juz sie placi ZUS od kazdej umowy, nie ma znaczenia czy to kontrakt, zlecenie o dzielo itd. A tak jak ja, gdzie pracuje w dwoch instytucjach to musze placic jeden pelny ZUS i dwie skladki zdrowotne!!! Jedna w I firmie, II w drugiej. Bac sie bede, jak w II przyjdzie mi tez placic pelny ZUS.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Juz sie placi ZUS od kazdej umowy, nie ma znaczenia czy to kontrakt, zlecenie o dzielo itd. A tak jak ja, gdzie pracuje w dwoch instytucjach to musze placic jeden pelny ZUS i dwie skladki zdrowotne!!! Jedna w I firmie, II w drugiej. Bac sie bede, jak w II przyjdzie mi tez placic pelny ZUS.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Nie wiem nie trafia do mnie argument Solidarności, która o to walczy ...

Może dlatego że zawsze dogadywałem się z pracodawcą i nie bałem się z nim rozmawiać ...

Dla mnie takie sztuczne regulacje są słabe. Powinno się to wszystko uprościć i obniżyć płatności, żeby pracodawca mógł zatrudnić więcej pracowników i rozwijać biznes dając miejsca pracy. Teraz 1/3 kosztu utrzymania pracownika to opłaty i na miejsce 2 pracowników mogło być trzech :/
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
Moim zdaniem to najlepszym sposobem jest zarabianie najniższej krajowej, a reszta wypłaty w kopertę i pod stołem. Kto mądrzejszy to odłoży na starość, a reszta się sama unicestwi. Gdzieś czytałem, że ci co mają teraz 25 lat to dostaną emerytury w wysokości 49% ostatniej wypłaty, to jest śmiech na sali.
Ciekawi mnie jak to będzie w najbliższych latach. W palnach miałem otworzenie własnej firmy, ale widząc co się wyprawia, po studiach pewnie czmychnę za granicę.
 

masterinho

Nowicjusz
Dołączył
7 Wrzesień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Jestem podobnego zdania co kolega wyżej. I dużo moich znajomych tak ma właśnie rozliczane. Każdy woli zarabiać więcej ''tu i teraz'' niż jałmużne w wieku X lat.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Oczywiscie to wialka z wiatrakami bo szanowny premier zamierza walczyc ze stkutkiem niewydolnej "gospodarki" zamiast z przyczynami -czyli dlaczego pracodawca oplaca sie zatrudniac na umowy smieciowe a dlaczego ludzie sie daja.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko dzięki śmieciowym umowom polskie bezrobocie nie sięga 20 %, nasz "ukochany" Premier na prośbę "propracowniczej" Solidarności zlikwiduje te śmieciowe umowy i ciekawe kto do kogo będzie miał pretensje o gwałtowny wzrost bezrobocia
 

Nikczemnik

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2012
Posty
103
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Pracuje na umowę zlecenie płace składki zabierają mi 1/3 pensji pytam się za co ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
na wszystkie słuszne cele, tych co nie pracują, utrzymanie polityków itp
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Tusk obiecał, że tak nie będzie
To oznacza, że Tusk obiecał!
 

Griffith

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
50
Punkty reakcji
0
Lepiej zarejestrować się w up mieć opłacone ubezpieczenie zarabiać na rękę, odkładać sobie własną emeryturę, niż robić na umowie o dzieło. Jak to się mówiu tonący brzytwy się chwyta, może i ogłosi ale od słów do czynów my najlepiej już wiemy jaka daleka droga.
I okradać współobywateli. Mam nadzieję, że obietnica o odłączeniu ubezpieczenia zdrowotnego od rejestracji w PUP.
Oczywiście, że ozusowienie umów cywilnych nie jest w każdym wypadku dobrym rozwiązaniem. Gdybym miał dwie prace, w tym jedną np. na podstawie umowy zlecenie to wolałbym nie płacić zusów itd.
 

grzechuu1990

kawopijca
Dołączył
30 Wrzesień 2012
Posty
410
Punkty reakcji
117
Wiek
33
Miasto
MałaPolska
I okradać współobywateli. Mam nadzieję, że obietnica o odłączeniu ubezpieczenia zdrowotnego od rejestracji w PUP.
Taaa fajowsko. Jak rząd okrada swoich roboli to wszystko jest ok, a jak człowiek chce w przyzwoitych warunkach żyć na emeryturze to uważasz za okradanie współobywateli? A może boisz się żeby ktoś przypadkiem nie miał lepiej od Ciebie?
 

Griffith

Nowicjusz
Dołączył
21 Październik 2012
Posty
50
Punkty reakcji
0
A może boisz się żeby ktoś przypadkiem nie miał lepiej od Ciebie?
Ja się cieszę jak inni mają lepiej, lecz nie kosztem innych. Rozumiem, ze niektóre rozwiązania systemowe są niefajne, ale nigdy nie pochwalam osób, które pobierają coś od państwa, jeśli w rzeczywistości tego nie potrzebują. Inni pracujący normalnie płacą składkę zdrowotną, a nie żerują na instytucjach publicznych.
 

krzysiek_go

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2009
Posty
129
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja się cieszę jak inni mają lepiej, lecz nie kosztem innych. Rozumiem, ze niektóre rozwiązania systemowe są niefajne, ale nigdy nie pochwalam osób, które pobierają coś od państwa, jeśli w rzeczywistości tego nie potrzebują. Inni pracujący normalnie płacą składkę zdrowotną, a nie żerują na instytucjach publicznych.

Zgadzam się to powoduje że system nie działa jak potrzeba ... swoją drogą powinien być szczelniejszy żeby takie praktyki nie były możliwe :/
 

mimim999

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Premier Tusk powiedział, że umowy śmieciowe nie będą uzusowione, ale ja osobiście jakoś mu nie wierzę. Już tyle razy okłamał Polaków, że nie zdziwię się, że znowu to zrobi.

Takie uzusowienie nic nie da. Po to są te umowy, żeby pracodawca mógł legalnie zatrudniać ludzi i nie musiał każdej dawać umowy o prace. Jak te umowy będą uzusowione to pracodawcy zaczną zwalniać ludzi.
 
Do góry