żurawina na kamicę nerkową

N

natulka123

Guest
Witajcie.
Moja mama ma od wielu lat kamicę nerkową, przeszła 2 operacja usuwania kamienii, ale one ciągle się gromadzą. od czasu do czasu czuje kłucie. Teraz na dodatek stała się strasznie leniwa , a może to wina strachu i nie odwiedza od dawna urologa. nie moge przemowic jej do rozsadku, postaram sie przynajmniej jakos pomoc. słyszałam że żurawina jest doskonała do układu moczowego. czy ktoś z was przy tej dolegliwosci ją brał?
 

ojojoj1234

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Z tego co słyszałam żurawina powoduje, iż mocz ma lekko kwaśny odczyn, co utrudnia powstawanie kamieni nerkowych.
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
Ochronne działanie soku żurawinowego wynika z:
zakwaszaniu moczu,
zawartości w nim kwasu hipuronowego, który ma działanie antybakteryjne,
zawartości składników utrudniających przyleganie bakterii Esherichia coli (E.coli) do ścian układu moczowego.


Ostatnie badania wykazały także, że substancje zawarte w owocach żurawiny:
mają dobroczynne działanie na układ pokarmowy oraz jamę ustną, wspomagają skuteczność leczenia zakażeniem Helicobacter pylori (H. pylori), zapobiegają tworzeniu się kamieni nerkowych, obniżają stężenie cholesterolu LDL a podwyższają HDL,zapobiegają nowotworom, zwalczają wirusa opryszczki (typ HSV-2), przyczyniającego się do powstania opryszczki narządów płciowych,

jak widac troche tego jest :)

zrodlo http://vitalia.pl
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
nawet w medycynie ludowej traktowano zurawine jakos suplement wspomagajacy prace nerek, zreszta taki lek to nic skoro jest smaczny, zresszta ja czesto stosuje ja do mies
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Osobiście stosowałem kuracje oczyszczającą z użyciem żurawiny, i muszę powiedzieć że za pomocą tego naturalnego antybiotyku o niebo lepiej się teraz czuje.
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
w skandynawii, a co to musi byc świeża?? mzoe byc w formie np suszonej, w formie dzemu czy tez jako suplement diety np taki http://gal.com.pl/pl/ulotki-suplementy/55-zurawina-skrzyp-polny.html czy jakikolwiek inny tego teraz jest dopsyc duzo na rynku- w koncu zapanowala moda na zdrowy styl zycia itd
 

owa-ll

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2011
Posty
51
Punkty reakcji
0
jak tez przyjmuje w tej postaci jakiej koleżanka wyzej napisała, czasami jeszcze w płatkach. Gal ma dobre produkty wiec rowniez polecam
żurawina jest bardzo potrzebna tak jak np tran

p.s. świeża żurawina :p
 
N

natulka123

Guest
Kupiłam tę żurawinę w kapsułkach Gala. W aptekach jest. Koszt to 11zl za ponad 40 kapsułek, także się opłaca.
 

blekintooka

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
no umnie jakos podobnie wiec cenowo rzeczywiscie wychodzi ok a zwlaszcze ze oprocz ukladu moczoweggo rownoczesnia wzmacniam sobei wlosy i paznokcie wiec takie dwa w 1:)
 

kitel

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2011
Posty
32
Punkty reakcji
0
Wiek
41
I o to chodzi , byle do przodu :), szkoda tylko że tak mało osób wie o dobrym wpływie żurawiny na nasze życie
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Preparaty żurawinowe w ostatnich latach zrobiły się niesamowicie modne. Nie ma w tym nic zaskakującego, biorąc pod uwagę moc jaką zawierają owoce żurawiny. Żurawina ma działanie przeciwutleniające (antyoksydant) i odkażające. Stąd też wiele osób uważa żurawinę jako remedium na wszystko. Niestety żurawina nie jest „lekiem” na wszystkie choroby nerek.
Żurawina niewątpliwie jest jednak doskonałym suplementem diety w profilaktyce niektórych rodzajów kamicy nerkowej. Wysoka kwasowość owocowego soku prowadzi do zakwaszenia moczu, co z kolei zapobiega powstawaniu kamieni zbudowanych gł. z fosforanu magnezowo-amonowego. Sok nie ustrzeże nas jednak przed kamieniami cystynowymi i szczawianowymi.
 

jovvinka

Nowicjusz
Dołączył
4 Marzec 2009
Posty
55
Punkty reakcji
0
a ja mogę wszystkim polecić skuteczny preparat z żurawiną Prouro - mi bardzo pomógł przy nawracającym zapaleniu pęcherza.
 
Do góry