znacie jakies legalne strony

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
zna ktos jakies legalne strony z mp3?

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
moga byc jakiekolwiek mp3..

to z wp.pl sa legalne...?
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
GOOGLE
Wystarczyło wpisać "mp3 free download" !
OmfG... ;/ Poza tym już ten temat gdzieś był...
No i zgadzam się, że legalnych z dobrymi mp3 nie znajdziesz... raczej nagrania z koncertów i takie tam...
Ściągnij sobie dobry program p2p. Jak coś polecam Aresa ;)
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
GOOGLE
Wystarczyło wpisać "mp3 free download" !
OmfG... ;/ Poza tym już ten temat gdzieś był...
No i zgadzam się, że legalnych z dobrymi mp3 nie znajdziesz... raczej nagrania z koncertów i takie tam...
Ściągnij sobie dobry program p2p. Jak coś polecam Aresa ;)


chodzi mi o legalne, a nie jakie popadnie..wiec free download odpada :mruga:

watpie ze byl taki temat

program p2p jest nielegalny, raczej, wiec nie w temacie sie wypowiadasz

na wp.pl jest pare dobrych, przypadałoby sie jeszcze sth ... :niepewny:
 

Ytr

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
nie możliwe.

wcześnie na to wpadłaś
 

xxxDor

Nowicjusz
Dołączył
14 Czerwiec 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Na wp.pl są - owszem - legalne, ale nieznanych artystów i jakieś takie... nie podobsją mi się. Niewiele jest tam fajnych, ale dla każdego coś innego.

Próbować można ;)
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
http://music.download.com/?tag=tab
http://3mp3.ru/eng/ - tylko trzeba się zalogować
http://audiofind.ru/

zgodnie z prawem po 24godz. trzeba usunac piosenke !!!! :lol:
dopóki nie udostępniamy ich nikomu, możemy ściągać legalnie takie mp3. i nie trzeba ich kasować po 24 godzinach, to bzdura. Z pewnego forum prawnego:

Generalnie muzykę, można legalnie ściagać i przechowywać w granicach dozwolonego użytku osobistego. Nie wolno rozpowszechniać.

Przepis prawny:

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. Przepis ten nie upoważnia do budowania według cudzego utworu architektonicznego i architektoniczno-urbanistycznego.

2. Zakres własnego użytku osobistego obejmuje krąg osób pozostałych w związku osobistym, w szczególności pokrewieństwa, powinowactwa lub stosunku towarzyskiego
Warunek - utwór musi być rozpowszechniony.

a rozpowszechniony znaczy tylko ze jest w sklepach czy w radio.
 

papa8787

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
253
Punkty reakcji
0
dopóki nie udostępniamy ich nikomu, możemy ściągać legalnie takie mp3. i nie trzeba ich kasować po 24 godzinach, to bzdura.
WOW!! Teraz jestem w pozytywnym szoku. Jesli to prawda to mam pytanie:
Czy zgodnie z tym prawem moge sobie sciagac za darmo komercyjne mp3 na kompa, lub na Ipoda i sluchac ich dowolny okres czasu?? Zgodnie z prawem???

To przeciez grzech przeciwko wydawcom plyt !!! :eek:
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
WOW!! Teraz jestem w pozytywnym szoku. Jesli to prawda to mam pytanie:
Czy zgodnie z tym prawem moge sobie sciagac za darmo komercyjne mp3 na kompa, lub na Ipoda i sluchac ich dowolny okres czasu?? Zgodnie z prawem???

To przeciez grzech przeciwko wydawcom plyt !!! :eek:
Możesz. W ogóle w Polsce nie wolno udostępniać. Ściągać wolno. W takiej na przykład Szwecji jest odwrotnie. Wolno udostępniać, ale nie wolno ściągać. A "udostępniać" nie obejmuje na przykład dania utworu jednej osobie czy dwu(a przynajmniej nie jest to oczywiste). Tak więc miłego ściągania(żeby było bez żadnych nieporozumień korzystajcie z takich warezów na przykład).
A i dlaczego grzech? prędzej kupisz jak wcześniej posłuchasz/pograsz/skorzystasz niż bez tego. Po za tym czy to, że czegoś nie ściągniesz oznacza, że to kupisz?

Możecie sprawdzić czy na www.last.fm można coś pościągać(na pewno można posłuchać mnóstwa dobrej muzy).
 

papa8787

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2007
Posty
253
Punkty reakcji
0
Możesz. W ogóle w Polsce nie wolno udostępniać. Ściągać wolno. W takiej na przykład Szwecji jest odwrotnie. Wolno udostępniać, ale nie wolno ściągać. A "udostępniać" nie obejmuje na przykład dania utworu jednej osobie czy dwu(a przynajmniej nie jest to oczywiste). Tak więc miłego ściągania(żeby było bez żadnych nieporozumień korzystajcie z takich warezów na przykład).
A i dlaczego grzech? prędzej kupisz jak wcześniej posłuchasz/pograsz/skorzystasz niż bez tego. Po za tym czy to, że czegoś nie ściągniesz oznacza, że to kupisz?

Możecie sprawdzić czy na www.last.fm można coś pościągać(na pewno można posłuchać mnóstwa dobrej muzy).
to spoko. dzieki za pozytywne informacje, chociaz dalej ciezko w to uwierzyc. :eek:k:
 

Monia ^^

Nowicjusz
Dołączył
18 Wrzesień 2006
Posty
3 426
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Heh... zawsze uważałam polskie prawo za beznadziejne :p Ale to mi się podoba :D :D
 

311bastek311

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2006
Posty
592
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Śląsk
Ja bym się tak nie cieszył. Jak na stronce pisze że po 24 godzinach trzeba usunąć to trzeba.Wszyscy są mądrzy to czasu aż ktoś wpanie.
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
emul strasznie kompa muli... (jak wskazuje nazwa :p )
zreszta i tak szybciej muzyke dostaniez poprzez szukanie.
Legalne mp3 znajdziez tylko daremne albo jakies promocyjne. dla tych co nie szczegolnie musza miec legalne mp3 daje to:
Kod:
intitle:index.of "mp3" +"NAZWA" -htm -html -php -asp "Last Modified"
wklejamy to w googlach, w miejscu nazwa wpisujemy co chcemy znalezc (nigdy cala nazwe.zawsze albo nazwe piosenki albo nazwe zespolu!)
EnJoY :D
 

Carrie

zagubiona w korytarzach czasoprzestrzeni
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
1 293
Punkty reakcji
1
Wiek
36
zna ktos jakies legalne strony z mp3?

z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi

Znam miejsce gdzie można posłuchać ;) www.wrzuta.pl
A sciągnąć da się z tej strony pewnie przy użyciu odpowiedniego programu, tylko, że to wyklucza warunek legalności ;)
 
Do góry