Zmywanie naczyń

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Zgadza się, ponieważ w zimnej wodzie nie myje się naczyń. :)
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ja za to od kiedy mam zmywarkę chętniej gotuję. Bo wtedy nie myślę "nie ugotuję dania na 3 gary, bo je potem będzie trzeba myć". A mój Luby wraca późno to tym bardziej nie umyje.
Katjak - nas jest dwoje :D i zmywarkę puszczam co 2 dni (mamy dużą zmywarkę, 60). Tego jednak się nazbiera, a bo to po śniadaniu naczynia, ja do pracy biorę jedzenie w pudełkach, więc i pudełka do mycia, to garnek czy patelnia, na której ten obiad sobie przygotowałam, potem po kolacji... No i po dwóch dniach trzeba puścić. Nienawidziłam zawsze mycia naczyń, więc dla mnie zmywarka to świetna rzecz. Myć to sobie mogę rzeczy, które nie nadają się do zmywarki - noże, drewniane łyżki, deski... starczy :D
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
aga234 napisał:
Ja za to od kiedy mam zmywarkę chętniej gotuję. Bo wtedy nie myślę "nie ugotuję dania na 3 gary, bo je potem będzie trzeba myć". A mój Luby wraca późno to tym bardziej nie umyje.
Katjak - nas jest dwoje :D i zmywarkę puszczam co 2 dni (mamy dużą zmywarkę, 60). Tego jednak się nazbiera, a bo to po śniadaniu naczynia, ja do pracy biorę jedzenie w pudełkach, więc i pudełka do mycia, to garnek czy patelnia, na której ten obiad sobie przygotowałam, potem po kolacji... No i po dwóch dniach trzeba puścić. Nienawidziłam zawsze mycia naczyń, więc dla mnie zmywarka to świetna rzecz. Myć to sobie mogę rzeczy, które nie nadają się do zmywarki - noże, drewniane łyżki, deski... starczy :D
Akurat noże daje się do zmywarki. A tak na marginesie - najlepiej jest zmywać ręcznie,ponieważ widzimy czy jest dokładnie umyte,a zanim po dwóch osobach zbierze się w zmywarce,pierwsze naczynia zdążą przeschnąć i bywa, że zmywarka nie zmyje.Wiem doskonale,ponieważ moja córka ma zmywarkę,też jest Ich dwoje i np kubki po kawie,czy dalerze z drugiego dania po sosie nie są idealnie czyste. Tak jest z każdym naczyniem. Zmywarka jest dobra,kiedy domowników jest więcej i zmywarka jest włączana każdego dnia.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
katjak napisał:
Akurat noże daje się do zmywarki. A tak na marginesie - najlepiej jest zmywać ręcznie,ponieważ widzimy czy jest dokładnie umyte,a zanim po dwóch osobach zbierze się w zmywarce,pierwsze naczynia zdążą przeschnąć i bywa, że zmywarka nie zmyje.Wiem doskonale,ponieważ moja córka ma zmywarkę,też jest Ich dwoje i np kubki po kawie,czy dalerze z drugiego dania po sosie nie są idealnie czyste. Tak jest z każdym naczyniem. Zmywarka jest dobra,kiedy domowników jest więcej i zmywarka jest włączana każdego dnia.
Noże obiadowe owszem, ale ostrych noży (ja mam z Fiskarsa) nie daję do zmywarki, bo się tępią.
Zmywarkę mam od ponad pół roku, czy jakoś tak. NIE zdażyło mi się ani razu, żeby naczynia były nie domyte, czy z jakimiś resztkami zaschniętymi. Nie wiem czym to jest spowodowane - czy samym sprzętem czy może kapsułkami, w każdym razie nawet jak zdaża mi się puścić zmywarkę raz na 3 dni to naczynia są dalej idealnie czyste. A jak ktoś sądzi, że się nie opłaca - ja nikogo przekonywać nie będę, sama jestem przekonana i też zdania nie zmienię:)
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
aga234 napisał:
Akurat noże daje się do zmywarki. A tak na marginesie - najlepiej jest zmywać ręcznie,ponieważ widzimy czy jest dokładnie umyte,a zanim po dwóch osobach zbierze się w zmywarce,pierwsze naczynia zdążą przeschnąć i bywa, że zmywarka nie zmyje.Wiem doskonale,ponieważ moja córka ma zmywarkę,też jest Ich dwoje i np kubki po kawie,czy dalerze z drugiego dania po sosie nie są idealnie czyste. Tak jest z każdym naczyniem. Zmywarka jest dobra,kiedy domowników jest więcej i zmywarka jest włączana każdego dnia.
Noże obiadowe owszem, ale ostrych noży (ja mam z Fiskarsa) nie daję do zmywarki, bo się tępią.
Zmywarkę mam od ponad pół roku, czy jakoś tak. NIE zdażyło mi się ani razu, żeby naczynia były nie domyte, czy z jakimiś resztkami zaschniętymi. Nie wiem czym to jest spowodowane - czy samym sprzętem czy może kapsułkami, w każdym razie nawet jak zdaża mi się puścić zmywarkę raz na 3 dni to naczynia są dalej idealnie czyste. A jak ktoś sądzi, że się nie opłaca - ja nikogo przekonywać nie będę, sama jestem przekonana i też zdania nie zmienię :)

No widzisz,a moja córka ma zmywarkę kilkanaście lat i jeśli będzie ją włączała co dzień naczynia będą idealnie czyste,ale przy dwóch osobach zmywarka napełnia się raz na dwa dni,chyba,że co 5 minut ktoś pije herbatę lub używa co chwila talerze. Zresztą też nie mam zamiaru nikogo przekonywać .
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Ja w domu zmywarki nie mam, ale jak byliśmy na wakacjach z facetem - czyli było nas dwie osoby - mieliśmy w apartamencie zmywarkę. Napełniała się swoim tempem, włączaliśmy niekoniecznie codziennie i nic nie było potem niedomyte. To rozwiązanie sprawdzało się idealnie i już wiem, że jak będziemy się niedługo przeprowadzać i będziemy mieć możliwość poprzestawiania mebli w kuchni, to zmywarkę na bank wstawimy. Szczególnie, że ja nienawidzę zmywać, a jak się codziennie gotuje, to jednak trochę się brudzi tych talerzy. Sądzę, że to wszystko zależy od tego, jaką się ma zmywarkę i czy dużo w domu się je i gotuje.
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
marseilaa napisał:
Ja w domu zmywarki nie mam, ale jak byliśmy na wakacjach z facetem - czyli było nas dwie osoby - mieliśmy w apartamencie zmywarkę. Napełniała się swoim tempem, włączaliśmy niekoniecznie codziennie i nic nie było potem niedomyte. To rozwiązanie sprawdzało się idealnie i już wiem, że jak będziemy się niedługo przeprowadzać i będziemy mieć możliwość poprzestawiania mebli w kuchni, to zmywarkę na bank wstawimy. Szczególnie, że ja nienawidzę zmywać, a jak się codziennie gotuje, to jednak trochę się brudzi tych talerzy. Sądzę, że to wszystko zależy od tego, jaką się ma zmywarkę i czy dużo w domu się je i gotuje.
Właśnie o tym napisałam wyżej - zależy ile się je i ile w ciągu dnia nabrudzi się naczyń,z tym, że dwie osoby to nie cała wieloosobowa rodzina,wiem jak to wygląda, kiedy w domu są tylko dwie osoby. Zmywarka nigdy nie będzie napełniona w ciągu jednego dnia,a po dwóch dniach nigdy naczynia nie będą idealnie czyste,znam to z praktyki.Zresztą zależy też co kto jada np na obiad na drugie danie,a kubek po herbacie,który przeleży w zmywarce przez dwa dni zawsze będzie miał brązowe smugi. Dlatego też kiedy jestem udzieci zmywam Im ręcznie,bo widzę jak naczynia są czyste.
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
katjak napisał:
Ja w domu zmywarki nie mam, ale jak byliśmy na wakacjach z facetem - czyli było nas dwie osoby - mieliśmy w apartamencie zmywarkę. Napełniała się swoim tempem, włączaliśmy niekoniecznie codziennie i nic nie było potem niedomyte. To rozwiązanie sprawdzało się idealnie i już wiem, że jak będziemy się niedługo przeprowadzać i będziemy mieć możliwość poprzestawiania mebli w kuchni, to zmywarkę na bank wstawimy. Szczególnie, że ja nienawidzę zmywać, a jak się codziennie gotuje, to jednak trochę się brudzi tych talerzy. Sądzę, że to wszystko zależy od tego, jaką się ma zmywarkę i czy dużo w domu się je i gotuje.
Właśnie o tym napisałam wyżej - zależy ile się je i ile w ciągu dnia nabrudzi się naczyń,z tym, że dwie osoby to nie cała wieloosobowa rodzina,wiem jak to wygląda, kiedy w domu są tylko dwie osoby. Zmywarka nigdy nie będzie napełniona w ciągu jednego dnia,a po dwóch dniach nigdy naczynia nie będą idealnie czyste,znam to z praktyki.Zresztą zależy też co kto jada np na obiad na drugie danie,a kubek po herbacie,który przeleży w zmywarce przez dwa dni zawsze będzie miał brązowe smugi. Dlatego też kiedy jestem udzieci zmywam Im ręcznie,bo widzę jak naczynia są czyste.
Ja codziennie gotuję obiado-kolację + obiad do pracy dla 2 osób. Dodaj do tego pojemniki na jedzenie (1 ja i jeden mój Luby) plus garnki z dwóch obiadów, talerze i szklanki i już zmywarka w dużej części zapełniona:D zresztą jest to zmywarka już "na przyszłość". Jak bym kupiła małą, a doszedłby nowy członek rodziny to przecież nie będę zmywarki zmieniać na większą. Od razu wolałam kupić większą:D
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Ja gotuję dla siebie, dla żony, dla matki, dla 2 córek. Dodatkowo wykarmiam jeszcze 4 koty, dwa i pół psa (to znaczy dwa owczarki i pudla). Dodatkowo dwa domy dalej mam żyjących jeszcze dziadków prawie 90+ na dietach zdrowotnych dla których też gotuję. No i przy tym wszystkim prowadzę budowlankę i nie mam zmywarki to znaczy mam, jedna ma 14 lat, druga 16 :) :) :)
 

aga234

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2016
Posty
85
Punkty reakcji
4
Ja swego czasu też byłam zmywarką dla mojej mamy - chyba stąd to moje nielubienie zmywania:D
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
Hyhyhy. Ja odkąd pamiętam nie lubiłam zmywać, chociaż oczywiście pomagałam :D dlatego teraz będę chciała to sobie ułatwić, bo skoro można ułatwiać sobie życie, to czemu tego nie robić? :lol: :ninja:
 

katjak

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
466
Punkty reakcji
8
Wiek
57
Otóż to,ale i tak uważam, że zmywarka jest wtedy potrzebna jeśli jest więcej niż 2 - 3 domowników,lub jeśli ktoś bez przerwy je wyciągając nowe talerze i kubki. :)
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
Też zmywać nie lubię, cieszę się, ze zmywarka robi to za mnie, electrolux mi się sprawdza bardzo dobrze, nawet jak przyjdą gośście to w międzyczasie w pół godzinki mogę ogarnąc całe zmywanie, bo tyle trwa szybki program, a do mojej też da się dużo napakować, ma aż 3 kosze, bo to model z szufldą maxi flex
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
A ja uwielbiam bawić się w ciepłej wodzie. Także zmywanie to sama przyjemność. ❤️
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
A ja uwielbiam bawić się w ciepłej wodzie. Także zmywanie to sama przyjemność. ❤

Do czasu, aż Twoje ręce nie będą wyglądały jak łapy gekona. Gdy serwisowałem automaty do kawy, to głównym elementem serwisu (90% czasu przygotowania takiej maszyny) było właśnie mycie. Można śmiało powiedzieć, że czasami pracowałem na zmywaku (choć myślę, że płacili mi za to lepsze pieniądze). 😂

Do domu jednak chętnie przygarnąłbym zmywarkę (taką, która się nie buntuje).
 

wiki9969

Dzieciak
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
VIP
Dołączył
27 Marzec 2020
Posty
1 100
Punkty reakcji
134
Miasto
Dzielnica Łódzka
Do czasu, aż Twoje ręce nie będą wyglądały jak łapy gekona.
A tym to ja się w ogóle nie przejmuję. Z racji wykonywanego zawodu cały czas mam styczność z środkami nawilżającymi i wodą, także moje dłonie wiele przeszły i są nauczone do dużej styczności z wodą.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Ja podczas remontu kuchni postawiłem na zmywarkę. Nieduza, niedroga, a robotę robi. Nie napaćka się dokoła, trochu tam pogulgocze i gary czyste :D
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Pewnie Cię zaskoczę, bo powiem Ci, ze ja jako facet bardzo lubię zmywać talerze, nie wiem czemu, ale widok czyściutkich talerzy i sztućców wpływa pozytywnie na mnie :D
 
Do góry