zmuszanie do urlopu

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
czy szef ma prawo udzielac urlopu kiedy mu się podoba? u nas w firmie tak to wyglada. co miesiąc czy chcemy czy nie dostajemy jeden lub dwa dni urlopu. i na nic tłumaczenia że zrobiony jest plan urlopów, że w listopadzie jeden dzien urlopu to mi na grzyba, że tak planowałam urlop żeby mieć wolne dni razem z mężem a nie osobno. nawet pozbawił nas dni "na żądanie" wydając nam urlop jak popadnie. nie ma z nim dyskusji bo zasłania się centralą,że ma takie wytyczne. wolno tak? jest bat na takich pracodawców. podobno urlop należy do pracownika.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Ten pracodawca jest sieczkobrzękiem bez krzty oleju we łbie.
Urlop jest okazją do zregenerowania wszystkiego, co jest potrzebne w pracy. To dla pracodawcy korzystne.
Prawo przewiduje, że znaczna część urlopu musi być udzielona łącznie - bez przerwy.
Chyba, że Dygotka ma do wykorzystania zaległy urlop?
 

anjaa

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2010
Posty
80
Punkty reakcji
2
Bardzo dziwna sytuacja... ja sama nie wiem jak rozwiązać, ale jak mam jakieś kwestie prawne, których nie rozumiem, a nie chcę wyjść na głupią to czytam stronę rady pracowników. Tam poszukaj, może coś będzie o szefie przydzielającym jak mu się podoba urlopy... swoją drogą trochę to śmieszne, że on sobie to tak wymyślił, a wszyscy się mu podporządkowali.
 

panna Dygotka

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
43
Punkty reakcji
0
problem w tym że to nie zaległy urlop szef wydaje jak chce tylko tego roczny. już nie mamy sił się z nim kłócić. owszem dostajemy jeden dłuższy urlop ale reszta , czyli w moim przypadku to ok 16 dni jest rozdawana jak popadnie. dzięki anjja za podrzucenie strony. chętnie poczytam.
 
Do góry