Złamano zabezpieczenia uPlay.

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Ubisoft poinformował że kupowanie gier poprzez serwis UPlay zostało czasowo wstrzymane. Ma to związek z atakiem rosyjskiej grupy hakerów na platformę, przez co wszyscy użytkownicy programu mieli dostęp do wszystkich gier z katalogu wydawcy zupełnie za darmo i bez zabezpieczeń. Hakerzy wykorzystali bardzo prostą lukę odkrytą przez polskiego programistę na początku grudnia. Polega ona na podmianie jednego z bajtów w pliku "ownership" na kod gry. Tak zmodyfikowany plik pozwala pobrać praktycznie dowolną grę znajdującą się na serwerach firmy. Francuska korporacja poinformowała że dane użytkowników są bezpieczne, wiadomo natomiast że wyciekła pełna wersja niewydanej jeszcze gry "Far Cry 3: Blood Dragon".

źródło: spidersweb.pl
 

Martusia35

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2013
Posty
10
Punkty reakcji
0
Niestety hakerzy dadzą rade wszystkim zabezpieczeniom, coraz częściej włamują się nawet na małe stronki internetowe i je unieruchamiają, więc co tu mówić o wiekszych serwisach.
 

anna.kotecka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2011
Posty
116
Punkty reakcji
1
Miasto
Wilanowska Ziemia :)
Nie ma zabezpieczeń nie do złamania. mam kont w Citi. Non stop dostaje ostrzezenia o tym czego mam nie robic, bo hakerzy włamia mi sie na konto. Wiele miejsc w sieci jest non stop atakowane niestety.
 
Do góry