Złamana 1/3 zęba..

zabek

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
SzCzĘkA xD
:bag: witam wszystkich forumowiczów:*

Złamałem sobie ok.1/3 zęba (prawa jedynka) poprzez upadek na motorze... Dentysta będzie mi "nadlewał" tego zęba. W związku z tym mam pytanie...czy taki ząb będzie się mocno trzymał jak normalny? czy to jest widoczne? proszę o odpowiedź bo jak narazie to wstyd z takimi zębami gdziekolwiek się pokazać.

P.S. zapomniałem. mam ukruszony też kawałeczek drugiej jedynki:(:( to też będę miał robione i obydwie jedynki piłowane, żeby te zęby były krótsze..
 

Lukaso66

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
31
mojemu kumplowi jak pękła jedynka to dentysta zribił mu tak ze tylko z bliska było widac taka linie :eek:k: łaczacom
 

zabek

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
SzCzĘkA xD
aha...a długo trzyma się ten ząb?? musi jakoś specjalnie uważać przy jedzeniu albo coś? to jest bardzo ważne dla mnie... thx za odpowiedzi ( z góry ).
 

RdK16

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
367
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Na początku będziesz czuł "ciało obce" na tej jedynce. Po około tygodniu/dwóch przejdzie. Wydaje mi się, że bedzie to widoczne ale z bliższej odległości (jednak chyba lepiej niż miec tylko 2/3 zęba, prawda?). Jak długo się trzyma? Hmm... To zależy bardziej od Ciebie i Twojego stylu życia (czy jest extreme, czy bardziej spokojne). No przy jedzeniu raczej nie musisz uważac, ale twardych rzeczy nie radzę tym zębem gryźc :D
 

cybul142

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2007
Posty
164
Punkty reakcji
0
Też mam ułamaną jedynkę, ale jak się dowiedziałem, że po pijaku muszę uważać bo odpadnie to olałem, juz się przezwyczaiłem :D
 

zabek

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
45
Miasto
SzCzĘkA xD
Mój styl życia jest bardziej spokojny :przewraca: Ale jak dostanie się w morde to już lipa :p
Pewnie że lepiej mieć całego zęba chociażby ta 1/3 miała być sztuczna:) Zawsze to 100x lepiej wygląda :D dzięki za rady.. Może ktoś jeszcze ma coś do dodania? czekam na wszelakie opinie :)

Odświeżam temat... :|

Odświeżam temat... :|

F5..
;/
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
:bag: witam wszystkich forumowiczów:*

Złamałem sobie ok.1/3 zęba (prawa jedynka) poprzez upadek na motorze... Dentysta będzie mi "nadlewał" tego zęba. W związku z tym mam pytanie...czy taki ząb będzie się mocno trzymał jak normalny? czy to jest widoczne? proszę o odpowiedź bo jak narazie to wstyd z takimi zębami gdziekolwiek się pokazać.

P.S. zapomniałem. mam ukruszony też kawałeczek drugiej jedynki:( :( to też będę miał robione i obydwie jedynki piłowane, żeby te zęby były krótsze..

ja straciłem identyczny kawałek zęba w głupszy sposób bo poszedłem się nap**alać. w każdym razie kilka dni przyzwyczajenie do nowego zgryzu i jest git. ząb jest słabszy, ale jak dobry dentysta to zrobi ci git. raz mi się złamała ta nadlewka po roku. teraz zrobił mi trochę mocniej i jest git:p
 

Kavc96ddjf1802

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2008
Posty
45
Punkty reakcji
0
Też kiedyś złamałem kawałek dolnego zęba, trochę pochodziłem z takim ubytkiem, ale od razu umówiłem się na wizytę u stomatologa. Uzupełnił ubytek taką masą, która jest naprawdę trwała. To uzupełnienie mam już jakieś 4 lata i nieco zmieniło swoje miejsce, lecz można to poprawić, a same uzupełnienie nadal się trzyma. Co do widoczności, to te uzupełnienia dobiera się pod kolor pozostałych zębów, więc z tym nie powinno być problemu, a samą masę zrównuje się z zębem, tak więc nie ma żadnych wklęsłości, czy wypukłości.
Jeżeli ząb jest ukruszony, to też trzeba go naprawić, gdyż taki mały ubytek szybko może się pogłębić.
Co do jedzenia, stomatolog polecił nie gryźć rzeczy twardych typu - orzechy; ja gryzę normalnie jabłka itp., używając zęba z uzupełnieniem, tylko po prostu bardziej uważałem w pierwszych dniach z nim.
 
Do góry