Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Cześć!

Ostatnio dużo mówi się o zdrowym odżywianiu i byciu fit. Ciągle się przewija temat zdrowych zielonych drinków. Ja postanowiłam, że będę je pić od nowego roku i na razie trwam w swoim postanowieniu(raz lepiej, raz gorzej ;) ).
Macie jakieś ulubione i sprawdzone przepisy na koktajle z warzyw i owoców? Najlepiej z nie za dużej ilości składników?

Mój sprawdzony zawiera:
-2 jabłka
-2 banany
-300ml wody
-garść szpinaku
-łodyga selera naciowego
Wszystko zmiksowane w blenderze.

Różnie go modyfikowałam już. Na przykład dodaję czasami otręby albo zamiast wody jogurt naturalny, zamiast szpinaku sałata. Próbowałam też dorzucać suszone owoce, itp.
Podzielicie się swoimi przepisami? :)
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Szczerze powiem że odżywiam się zdrowo już od bardzo dawna ale jakoś nigdy nie łapałam żadnej zajawki na te zdrowe "napoje" osobiście uważam że lepiej jest ogólnie swoje manu zmienić niż tylko raz czy dwa razy dziennie wypić "zdrowy" koktajl i myśleć że jest się fit. Ale powiem że twój przepis brzmi ciekawie ale nie kreci mnie robienie cukrów z węglami w trakcie moich posiłków :D wolałabym już wypić sobie szejka białkowego który jest dużo zdrowszym rozwiązaniem.
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Nie twierdzę, że jestem fit po wypiciu takiego koktajlu. Raczej ma to na celu "przemycanie" do swojej diety większej ilości warzyw i owoców :)
 

Jacktyl

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2015
Posty
7
Punkty reakcji
0
Jak zobaczyłem nazwę tematu, pomyślałem o absyncie. Chyba nie jestem fit...
 

Amber

zjadłabym coś..
Dołączył
16 Czerwiec 2009
Posty
942
Punkty reakcji
419
Jacktyl napisał:
Jak zobaczyłem nazwę tematu, pomyślałem o absyncie. Chyba nie jestem fit...
Najwyraźniej.



Podaję przepis na koktajl z pietruszki i ogórka. Bardzo prosty do zrobienia, smaczny i zdrowy :)
1 pęczek świeżej natki z pietruszki
1 obrany ogórek
1 jabłko
1 banan
szklanka wody
Ewentualnie robiłam go też z jogurtem naturalnym zamiast wody.
Wszytko zmiksowane w blenderze.
 

jolly78

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2014
Posty
252
Punkty reakcji
5
Raz w tygodniu piję koktajl z natki pietruszki, wody niegazowanej, cytryny i miodu. Zdrowy i orzeźwiający :)
 

sakh

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
To i ja zapodam przepis na Zielony koktajl ;p Znalazłam na stronie Fundacji goodness

Zielony koktajl
1 ½ mleka migdałowego
½ szklanki wody kokosowej (zdrowa żywność)
2 liście jarmużu
½ avocado
½ szklanki pokrojonego mango
Zmiksuj wszystkie składniki razem do otrzymania jednolitej konsystencji. Wodę kokosową można pozyskać również z kokosa. Można zrobić tyle tego koktajlu aby starczyło na 24 godziny.

Smacznego ! :D
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Zielone koktajle są super, uwielbiam to jak dodaja energii. no i w ogole ta myśl, że robię coś dla siebie jak je piję ;) Ale warto je robić na dobrej wodzie mineralnej. Wtedy oprócz witamin z warzyw i owoców, bedziemy miec jesszcze minerały z wody :) ja wybieram Piwniczankę, bo super skład - wysoki poziom magnezu i wapnia ;) Zdrowo!
 

kaja8

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2014
Posty
76
Punkty reakcji
2
Tak, to prawda te zielone koktajle na bazie wody mineralnej są wprost rewelacyjne. Kiedy trafiłam na przepisy na stronie http://piwniczanka.pl/zdrowekoktajle/ przygotowuję je codziennie dla siebie i domowników. Teraz kiedy nasze organizmy potrzebują większej dawki witamin takie koktajle są niezastąpione.
 
Do góry