Zgaga - jak sobie z nią radzić?

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Mam problem. Nie wiem, czy to w wyniku zmiany diety (schudłam w ostatnim czasie dość sporo), czy jest jakiś inny powód, w każdym razie od kilku dni męczy mnie potworna zgaga. Próbowałam już przeróżnych sposobów naturalnych (imbir, mleko, migdały) i nic. W przychodni epidemia grypy i za nic się tam nie dostanę, zresztą to chyba nie najlepszy pomysł pakować się w takie siedlisko bakterii. Może ktoś ma pomysł jak mogę sobie pomóc? Dziś spałam większość nocy na siedząco....
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Zgaga występuje z różnych powodów. Mi się zdarza rzadko, ale swego czasu tez miałem, i wiem że to jest nie przyjemne. Weź sobie bioprazol bio max, on jest bardzo dobry na zgagę.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
nierannyptaszek napisał:
Zgaga występuje z różnych powodów. Mi się zdarza rzadko, ale swego czasu tez miałem, i wiem że to jest nie przyjemne. Weź sobie bioprazol bio max, on jest bardzo dobry na zgagę.
A na receptę czy bez? Bo wolałabym jednak uniknąć pójścia do lekarza.... Piszesz, że miałeś, to znaczy, że nie wróciła po tym leku? Długo brałeś?
 
D

Dobrawa

Guest
Znam ten Bioprazol bio max i faktycznie jest dość skuteczny. Jest bez recepty. Do tego bierzesz tylko jedna tabletke na dobę, więc nie musisz ciągle się martwić czy masz tabletki przy sobie. Ale do lekarza powinnaś pójść. To może być coś więcej niż tylko zgaga skoro jest dla Ciebie aż tak uciążliwe. Z tego co kiedyś mówił mi lekarz najlepiej stosować go jeszcze przez około miesiąc po ustąpieniu problemów, ale w mniejszych dawkach.

bioprazol-bio-max-20mg-14-kapsulek.1.1449224346.jpg
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Dobrawa napisał:
Znam ten Bioprazol bio max i faktycznie jest dość skuteczny. Jest bez recepty. Do tego bierzesz tylko jedna tabletke na dobę, więc nie musisz ciągle się martwić czy masz tabletki przy sobie. Ale do lekarza powinnaś pójść. To może być coś więcej niż tylko zgaga skoro jest dla Ciebie aż tak uciążliwe. Z tego co kiedyś mówił mi lekarz najlepiej stosować go jeszcze przez około miesiąc po ustąpieniu problemów, ale w mniejszych dawkach.

bioprazol-bio-max-20mg-14-kapsulek.1.1449224346.jpg
Dobrawa, dzięki, biorę ten lek już prawie tydzień, zgaga ustąpiła, znowu sypiam na leżąco . Zamierzam wziąć całe opakowanie, potem pewnie jeszcze jedno. Może skończą się epidemie grypy, to pójdę do lekarza i pogadam co dalej, czy jakieś badania, czy zmiana diety. Mam nadzieję, że nie trzeba będzie robić gastroskopii... Może powinnam się już przestać odchudzać? Albo poeksperymentować z wykluczaniem poszczególnych produktów z diety? Najważniejsze, że już jest lepiej :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że jest bez recepty.
Mi po tym zgaga całkiem ustąpiła, po prostu problem znikł. Więc nie sądzę abym musiał iśc na jakieś badania ;)
To bardzo dobrze, że ustąpiło. Cieszę się.
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
Zgaga co prawda przeszła, ale u lekarza kontrolnie byłam. Powiedział, że może mam refluks, ale żeby to zbadać potrzebna byłaby gastroskopia, której z kolei nie ma sensu robić, skoro Bioprazol pomógł. W każdym razie na razie po zgadze śladu nie ma, a ja się dalej spokojnie odchudzam :)
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Mam skłonności do zgagi. Pomogła na pewno zmiana diety. Lekow nie polecam poniewż dzialają jedynie przyczynowo. Wiadomo,ze jak dopadnie Was zgaga to warto jest się czyms takim wspomóc . Nie traktujcie tego jednak jako jedynego sposobu na pozbycie się tej dolegliwości.
Z suplementów bardzo fajny jest Hepa Vitale. Doradzil mi go mój gastrolog. Działa normująco na układ pokarmowy, sprawia,że dolegliwości sa o wiele mniejsze. Mam po nim o wiele mniejszą zgagę
 
Do góry