Zgaduj Zgadula Co Się Zchrzaniło :/

Darkstar

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
319
Punkty reakcji
0
Problem wygląda tak:

Nagle na kompie siadł system. Przestał działać tryb awaryjny, opcja ostatniej działającej konfiguracji,no wszystko. Zwiechy i resety przy próbie zrobienia czegokolwiek. Nawet po formacie dysku komp zawieszał się przy próbie instalacji XP od nowa (przy załączeniu instalatora ) lub w trakcie instalacji w dowolnych losowych momentach. Wyskakuje niebieski ekran gdzie jest za każdym razem: PAGE FAULT IN NO PAGED AREA. Jak dojść do tego co się zchrzaniło? Przypuszczam, że to RAM padł, ale nie mam pewności i jak stwierdzić, że to kość RAMu jest rzeczywiście padnięta?

Sprzęt jest dość stary Duron 750 Mhz i 32MB RAMu, Riva Vanta 16MB

Z góry dziękuję za pomoc:)
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
Dziwie się że winxp w ogóle Ci chodził na 32 mb ramu.
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
A jakie dźwięki pojawiaja sie przy uruchamianiu kompa. Chodzi mi o te piski co sa na poczatku? Poczytaj to. Ale raczej to wadliwy RAM lub niezgodne oprogramowanie. Równie dobrze to moze byc wadliwy inny sprzęt - dysk, złącza PCI. Spróbuj zainstalowac inny system - np. Win 98.
 

Darkstar

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
319
Punkty reakcji
0
Domyślam się, że chodzi Ci o pisk charakterystyczny przy awarii RAMu, jeśli jest np niedościśnięty w złączu. Ale nic takiego się nie dzieje. Twardziela już sprawdziłem na innym kompie i działa. Komp wiesza się i przy próbie instalacji 98 tak samo. :/ To jest jakaś komedia :(
 

YaCeQ

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2005
Posty
1 416
Punkty reakcji
9
Wiek
33
Miasto
Śląsk
0x00000050: PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA
(Click to consult the online Win XP Resource Kit article, or see Windows 2000 Professional Resource Kit, p. 1548.)
Requested data was not in memory. An invalid system memory address was referenced. Defective memory (including main memory, L2 RAM cache, video RAM) or incompatible software (including remote control and antivirus software) might cause this Stop message, as may other hardware problems (e.g., incorrect SCSI termination or a flawed PCI card). Use the General Troubleshooting of STOP Messages checklist above.
Źródło:http://aumha.org/win5/kbestop.htm

Z tego cytatu wynika, że moze to byc wadliwa pamięć RAM lub niekompatybilne oprogramowanie np. antyvirus. Chyba powinienes wymienić RAM.
 

Darkstar

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
319
Punkty reakcji
0
No o to mi właśnie chodziło :) Wielkie dzięki :) Pozdrawiam !!:)
 

Darkstar

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2006
Posty
319
Punkty reakcji
0
Dysk jest w porządku. Sprawdziłem go ze skanem powierzchni włącznie. Normalnie też czyta i kopiuje dane, więc to napewno nie to. To na 95% RAM.

Ok :) Sprawa się wyjaśniła. To RAM padł. Koleżanka dla której reperowałem tego sprzęta ma sąsiada, który miał taką starą pasującą kość:) Po wymianie komp chodzi bez problemu :) Temat można zaknąć.Dzięki za pomoc i pozdrawiam :)
 
Do góry