Zespół jelita drażliwego

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Prędzej czy później na pewno. Na razie brakuje mi czasu, ale mam nadzieję że niedługo wszystko sie uspokoi i będę mogła na spokojnie iść i zadbać o swoje zdrowie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
u mnie, normalnie, jak pojem coś czego nie powinienem (vide pizza) to mam później problemy....
a kawa tylko rozpuszczalna nic mi nie robi, parzona, gotowana, czy z ekspresu strasznie mnie "czołga"
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dlaczego? więcej jest substancji drażniących "podroby" w parzonej (garbników) więc, rozpuszczalna mniej szkodzi
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Hej, ja również cierpie na jelito drażliwe. Brałam różne tabletki, ale je odstawiłam. Skupiłam się raczej na diecie i jeszcze jednej dziwnej praktyce, którą poleciła mi zwykła internistka. Pije szklanke gorącej wody po każdym posiłku. W moim przypadku działa.
 
B

bone1906

Guest
Ja nie jestem pewien czy mam dokładnie zespół jelita drażliwego, ale odczuwam niektóre objawy, w dodatku moja mama ma zdiagnozowane jelito drażliwe, więc obciążenie genetyczne jest. Z problemów jakie u mnie występowały to głównie wzdęcia, czasem biegunki, no i bóle brzucha. Głównie jak zjadłem coś mniej zdrowego, np. w chińczyku na mieście albo w barze mlecznym. Nie ukrywam, że jest to bardzo krępujące i przeszkadza, ostatnio nasiliły mi się te problemy i musiałem czasowo zrezygnować z treningów (połączenie brazylijskiego ju jitsu z zagazowanym brzuchem nie jest zbyt fajne :(
Wiem, że muszę stosować dietę, to pewne, ale czasem te problemy pojawiały się nawet po zdrowych posiłkach. Myślałem też nad suplementacją jakąś, z tym, że nie chcę brać jakichś chemicznych wspomagaczy. Znalazłem przez to preparat Novipaye podobno bardzo pomaga na to schorzenie i pozwala eliminować te dolegliwości. Ktoś to brał? Macie jakieś opinie na ten temat?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
sugerowałbym sprawdzenie czy to nie alergia, to bardzo częsta przyczyna
ten specyfik o ile działa, walczy ze skutkami, przyczyny pozostają nietknięte
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Ech... no właśnie a to już ustaliliśmy kilka postów temu.

Ramonaona ja słyszałam o szklance ciepłej wody, ale rano. Nie wiedziałam że może działać przez cały dzień!
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Ech... no właśnie a to już ustaliliśmy kilka postów temu.

Ramonaona ja słyszałam o szklance ciepłej wody, ale rano. Nie wiedziałam że może działać przez cały dzień!
 
B

bone1906

Guest
No cóż na razie zalecono mi gastroskopię, mam nadzieję, że to nie jest jakiś straszne badanie z rurą wetkniętą Bóg wie gdzie. Co do diety, to powoli to ogarniam, niestety z objawów raczej to wygląda na zespół jelita drażliwego, ale sam się nie będę diagnozował. Tak czy inaczej, to ten preparat chyba sobie kupię, robiłem research w internecie i sporo osób poleca papaję jako rozwiązanie problemu IBS (na zagranicznych forach polecają owoc, no ale wiadomo jak z dostępnością w Polsce). Zobaczymy jakie będą efekty.
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Nie martw się badaniem. W końcu ma ono prowadzić do wyjaśnienia Twoich dolegliwości, a nóż się okaże, ze to nie ZJD :)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
gastroskopia to włożenie rury przez usta do żołądka, jeżeli masz mieć chory żołądek to pomoże w diagnozie (w Polsce gastroskopia jest mocno nadużywana - mamy tych zabiegów najwięcej w Europie, jeżeli jednak to jelita, to pomoże w diagnozie jak umarłemu kadzidło...
 
B

bone1906

Guest
Dobrze, że przez usta :), bałem się, że to drugą stroną. Nic, zrobię to i zobaczymy czy coś wyjdzie. Czytałem też, że niektóre przypadki ZJD mają objawy idiopatyczne i nie da się ich jednoznacznie zdiagnozować. Pożyjemy, zobaczymy.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Przez inny otwór to kolonoskopia również pomocna w diagnozowaniu problemów z układem pokarmowym. Niebawem czeka mnie i to i to badanie, także rozumiem niepokój. teraz szczęśliwie sa placówki w których wykonuje się je w znieczuleniu ogólnym ( mniejszy strach i ból ). Przed badaniem dobrze sobie łyknąć wcześniej espumisan, co by zmniejszyć ilośc pęcherzyków powietrza - na pewno wskazane przed USG ( to tak na przyszłośc ) :)
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
To prawda, też łykałam espumisan przed badaniem. Dzięki temu nie trzeba powtarzać go. Polecam wszystkim tym co nie lubią tego badania ;P
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Wie co nawet nie kwestia lubienia czegoś czy też nie. Byłam na USG brzucha tydzień temu i nie miałam informacji o tym że należałoby łyknąć wcześniej espumisan, stąd w badaniu zamiast opisu jelit mam napisane - liczne pęcherzyki powietrza. zatem to bardziej kwestia czasem nawet kolejnego zapisywania się na badanie i zdobywanie skierowanie na nie co nie zawsze jest łatwe a na pewno czasochlonne.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
u mnie "bąbluje" typowo (np. po strączkowych: uwielbiam fasolę wszystkich typach, poza szparagową, uwielbiam groch, czy soczewicę no i cieciorkę), ale i jak mam atak drożdżaków (co jakiś czas)
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Masz rację Hipcio, dlatego ja się cieszę, że brałam espumisan, bo miałam czytelny opis i nie musialam z nowu stac w kolejce i czekac na wizyte u lekarza.
Brave w sumie nic dziwnego że CIę "bąbluje" po tych potrawach ;)
 
B

bone1906

Guest
Dobra, miałem kolonoskopię jednak niedawno, nie jest to tak nieprzyjemne jak myślałem, w ogóle nie bolało, tylko dyskomfort po zabiegu, bo brzuch napompowany powietrzem. Ale okazało się, że jelita czyste, więc nie jest to choroba Leśniewskiego-Crohma ani nic związanego ze zmianami w samych jelitach. Jedynie zaburzenie perystaltyki. Pytałem się o to Novipaye doktora, powiedział mi, że póki jest to naturalny środek to można bez problemu brać i że powinno pomóc. No nic, cieszę się, że to jednak nie są jakieś zmiany wewnątrz jelit.
 

pisanka

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2013
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Mam zespół jelita drażliwego od kilku lat. Czasami jest to tak uciążliwe, że ciężko jest funkcjonować, ale chyba już się przyzwyczaiłam. Miałam robione wszystkie badania, brałam leki, ale po odstawieniu problem wraca.
 
Do góry