Zespół jelita drażliwego

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
w moim przypadku to alergie stały się przyczyną pierwotną, na testach skórnych nic mi nie wyszło, ale wykazało na czymś co się nazywa Bicom (znam dziesiątki takich przypadków), dostosowałem dietę i jak się pilnuję to mam w miarę spokój
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Hoho to miałeś na prawdę nieciekawie. Mnie na szczęście biegunka nie łapie tak często, próbuję sobie ustalić jakąś granicę po której jak ją przekroczę to pójdę do lekarza. Na razie zmagam się ze wzdęciami i bólami.
Czyli co leczysz sié espumisanem ? Czy sa jakies inne srodki, bo rozumiem, ze zespol jelita drazliwego rozmoznany ?

na testach skórnych nic mi nie wyszło, ale wykazało na czymś co się nazywa Bicom (znam dziesiątki takich przypadków)

a cóz to ?
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Hipcio, na razie nie poszłam do lekarza, bo nie chcę wyjść na hipochondryczkę.... Chwilowo nic na to nie biorę, espumisan jest dobry na wzdęcia że o niego zapytałaś?
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Chwilowo nic na to nie biorę, espumisan jest dobry na wzdęcia że o niego zapytałaś?
Tak to najbardziej znany i sprawdzony wydaje mis ie srodek dostepny w aptekach na wzdecia. Tyle tylko ze rodzajów paré.


Brave - dzieki, poczytam.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jeżeli wzdęcia wynikają np. z nietolerancji na metabolity dosyć powszechnych drożdżaków Candida to niewiele to da... (w przypadku kobiet gdy "flaczki żyją własnym życiem", a w pochwie objawiają się grzybice to niemalże gwarancja posiadania jakiegoś szczepu Candida i przy okazji nietolerancja na metabolity)
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Brave, a bardziej po polsku:p czy odsyłasz do wujka google.
Hipcio dzięki za poleceniu leku, ale co masz na myśli mówiąc o tych rodzajach?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Candida
jest taki "zwierz" drożdżak (grzyb z tej samej rodziny co drożdże) - mnóstwo osób jest nim zarażonych
u części z nich występuje nietolerancja na produkty przemiany materii tego grzyba (metabolity) - ja na przykład tak mam
odczulam się na tym BICOM-ie, nie mam przekonania co do skuteczności odczulania (chociaż diagnostyka to mistrzostwo świata)
metoda nieco "magiczna", ale jak działa to nie zawracam sobie gitary motywowaniem takim bądź innym
np. odczulałem się na drożdże normalne i po odczuleniu, brzuch nie bolał mnie po spożyciu pieczywa na drożdżach czy np. piwa
(chociaż nie czułem, abym był odczulony w 100% - delikatne dolegliwości pozostały - delikatne)

co do espumisanu - to zabawa ze skutkami, a nie przyczynami, ja się w końcu rozejrzałem za przyczynami (u mnie szukanie zaczęło się po wykryciu astmy - jej przyczyn - swoją drogą żyłem z astmą wiele lat, nie zdając sobie sprawy z tego, że to astma, bo dolegliwości były niewielkie - mam olbrzymią objętość płuc - 2 razy większą niż normalny zdrowy facet - dlatego nie miałem poważnych duszności - bo duża rezerwa)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha a ja myślałem że tylko do kobiet mówi się że mają czym oddychać
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Jak widać to nie tylko :D
Fakt warto zwrócić uwagę na przyczyny, tylko wiesz czasem to już nie ma się siły i takie ciągłe obserwowanie siebie przestaje być zabawne i staje się wręcz obsesją jak nie hipochondrią.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dlatego sugeruję spróbować z tym BICOM-em, jak się okaże trafiony, to ciągłe obserwacje będą niepotrzebne (chociaż zacznie się wytrwałe czytanie etykiet dosłownie wszystkiego)
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
To ja chyba wolę raz a porządnie poobserwować po czym mam napięty brzuch, po jakich potrawach ojawia mi się bulgotanie w brzuchu etc etc

Hipcio dzięki za poleceniu leku, ale co masz na myśli mówiąc o tych rodzajach?
Ze masz różnorodność wyboru co do formy w jakiej chcesz go zazywać. Mam uraz do łykania tabletek, chociaż akurat apsułki espumisanu są niewielkie i łatwe do połknięcia. Natomiast ja wybrałam proszek w saszetkach.
 

wilq2

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
W-wa
Również cierpię na tę przypadłość. U mnie przyczyną jest rozrost Candidy wyżej wspomnianej. W takiej sytuacji należy ograniczyć spożywanie cukrów, alkoholi. Po 3 piwach na drugi dzień mam niezłą jazdę w brzuchu ;D Jednak przez ostatni rok objawy znacząco ustąpiły. Ustąpienia objawów doszukuję się w miodzie Manuka, który kiedyś stosowałem. Nie chciałbym żeby zabrzmiało to jak reklama, ale po dwóch słoikach naprawdę czułem się znacznie lepiej. Teraz go już nie stosuję a objawy się nie nasilają.
Jedynym lekiem który aktualnie przyjmuje jest Debridat.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
to wszystko jest "walka" ze skutkami
porozglądajcie się za przyczynami (u mnie również metabolity Candida jest jedną z przyczyn)
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Nie no to, ja zrobię tak, zacznę obserwować po czym jest źle i jak bardzo, w między czasie wypróbuję espumisan, a jak on nie pomoże to pójdę do lekarza. Nie chce lecieć teraz żeby nie dowiedzieć się, że panikuję i mogłabym np. zadbać o dietę. Po prostu nie chce być odesłana z kwitkiem...
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dlatego proponowałem Bicom, tutaj masz bez lekarza, szybko i na temat - nikt nie weźmie cię za chodzącą histerię
a espumizan usuwa mniej lub bardziej udolnie skutki
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
dlatego proponowałem Bicom, tutaj masz bez lekarza, szybko i na temat - nikt nie weźmie cię za chodzącą histerię
a espumizan usuwa mniej lub bardziej udolnie skutki

Brave jesteś jak widzę ekspertem w tym temacie... ja najpierw trafiłam na ten artykuł -> http://www.espumisan.com.pl/pytania-i-odpowiedzi/wzdecia-jako-objaw-zespolu-jelita-nadwrażliwego potem poczytałam nieco na forach... okazuje się, że te objawy nie są swoiste dla ZDJ... niestety te objawy są wspólne dla wielu schorzeń. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę, że jedynie konsultacja (i to często nie jedna a kilka) da dopiero odpowiedź co nam dolega. Niestety po lekturze artykułów czy forów internetowych można się czymś zasugerować i błędnie lekarza naprowadzić :(
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
ekspertem nie jestem, jestem jedynie oczytany oraz jestem pacjentem...
doradzałem jedynie Bicom, jako badanie szybkie i nieinwazyjne i nie najdroższe przecież (u nas 120 zł. na 200 alergenów)
 

Maria Gracka

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2012
Posty
47
Punkty reakcji
0
Hej, od 3.11 sporo zadwobserwowałam :) po pierwsze masakra jeśli chodzi o kawę w dużych ilościach powoduje mega problemy z perystaltyką, po drugie ograniczyłam tłuste żarcie, po trzecie espumisam mi pomaga. Generalnie biorę go albo przed jedzeniem, albo po, ale jak już idę gdzieś do restauracji to zabieram obowiązkowo do torebki. Na razie większych i innych problemów nie zauważyłam, więc dobrze że nie pobiegłam z tym do lekarza :) Powiedzcie a jak tam u Was jak zdrowie?
 

Bańka

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2007
Posty
368
Punkty reakcji
0
Majq ale wybierasz się tak czy inaczej do lekarza jak rozumiem? Chyba nie warto odkładać tego na później?
 
Do góry