Zdjęcia Policji?

bananas

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2006
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska ;)
Dwumetrowy :cenzura: wchodzi w :cenzura:e policjantom!!! B) Mamy tradycje :cenzura:ac policje!!! <_<
 

michau

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2006
Posty
428
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
jesteś ?
Dwumetrowy :cenzura: wchodzi w :cenzura:e policjantom!!! B) Mamy tradycje :cenzura:ac policje!!! <_<
ty juz chyba nie masz czego sluchac??52D(T)Ebiec <lol>

a co do glownego tematu, to bylem na meczu Wisla-Celtic i przed meczem ja i moi kumple robilismy sobie fotki z panami policjantami w ich duzych samochodach zwanych "Sukami", niestety fotek nie mam ;/ :phi:
 

*Kacha*

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2006
Posty
484
Punkty reakcji
1
Wiek
41
Miasto
Warszawa
Robienie zdjęć komukolwiek dozwolone jest tylko za jego zgodą (policji też się to tyczy) a złamanie zakazu grozi odpowiedzialnością odszkodowawczą. Wyjątek stanowi możliwość fotografowania osób publicznych przy pełnieniu przy nich funkcji (czyli polityk w sejmie tak, ale w domu nie). Dozwolone jest także fotografofowanie osób, jeżeli stanowią one tło a głównym tematem zdjęcia jest osoba, która wyraża na to zgodę, bądź jakiś przedmiot.
Kontrowersyjne jest robienie zdjęć przedmiotom, np. fajnemu samochodowi. Ostatnio większość opinii mówi, że przedmiot jako własność danej osoby podlega również ochronie wizerunku.
Nie jest prawdą, że w przypadku, gdy ktoś zrobi ci zdjęcie, to masz prawo zabrać mu aparat- mozesz go tylko pozwać do sądu.
 

DdD

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2006
Posty
594
Punkty reakcji
0
A ja wczoraj na meczu robiłem fotki i nagrywałem policje, radiowozy, ochronę i tajniaków i nikt nie miał prawa się słowem odezwać :D

P.S a jak nagrywają "normalnych" ludzi którzy sobie tego nie życzą z kilku kamer to są na to jakieś paragrafy?
 

korrek

Nowicjusz
Dołączył
19 Kwiecień 2006
Posty
368
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
127.0.0.1
Ludzie, przecież w googlach można znaleźć wszystko. Nawet zdjęcia tajniaków. Przeczytajcie ten artykuł:

Za pomocą wyszukiwiarki internetowej można bez problemu poznać personalia ponad 2,6 tys. pracowników amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) oraz lokalizację ok. 20 tajnych obiektów wykorzystywanych przez tę instytucję - alarmują dziennikarze Chicago Tribune.

Gazeta twierdzi, że w Sieci można znaleźć dane nie tylko cywilnych pracowników CIA (m.in. analityków oraz kierowników poszczególnych sekcji), ale także agentów, których personalia powinny być tajne. Na liście obiektów, których lokalizację ustalono, znalazły się m.in. prywatne mieszkania, wykorzystywane przez agentów CIA, a także ośrodki badawcze i szkoleniowe.

Dziennikarze twierdzą, iż wszystkie dane zdobyli wykorzystując dostępne w Internecie dane (część z nich udostępniana jest odpłatnie przez wyspecjalizowane firmy) - m.in. spisy rozmów telefonicznych oraz wszelkiego rodzaju dokumenty prawne i podatkowe.

Chicago Tribune nie opublikowała danych dotyczących CIA (oprócz lokalizacji niektórych obiektów) - wszystkie zdobyte przez dziennikarzy informacje zostały przekazane przedstawicielom agencji. Rzeczniczka CIA przyznała w rozmowie z dziennikarzem magazynu, że pojawienie się tych danych w Sieci stanowi poważne niedopatrzenie. "Zachowanie w tajemnicy pewnych informacji stało się w erze Internetu niezwykle trudne. Pewne zabezpieczenia, które kiedyś były skuteczne, teraz po prostu nie działają" - powiedziała Jennifer Dyck z CIA.
Jeśli ktoś zna angielski


A co do fotek tajniaków. Każdy kto się postara znajdzie w googlach. Po co tracić baterię w aparacie.
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
A czemu ma niby byc to zabronione? Rob sobie zdjecia komu i czemu chcesz.
 

Mery_Blue

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2006
Posty
2 363
Punkty reakcji
0
Jak jechałam w traskę manikiem z moim eks. to telefonikiem nagrałam jak najpierw obok nas potem juz przed nami jechał sobe taki radiowozik :p Generalnie to ja nagrywałam trase naszego przejazdu jakby co ;)

To znaczy że mogli nas zatrzymać tak?? eh.. czego to jeszcze nie wymyslą u nas..
 

damian252

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2006
Posty
23
Punkty reakcji
0
mozna robic foty bo niby co ci zrobią poto masz aparat zeby pstrukac foty :lol: :lol: a ze akurat psy ci wlazły w kadr to ich problem po zrobieniu foty juz niebedą tajniakami :D :D
 

maxpio

Nowicjusz
Dołączył
11 Wrzesień 2006
Posty
75
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
ja mogę to wiedzieć ?
Powiem wam jedno w Polsce jest zakaz fotografowania(dotyczy także filmowania) osób bez wyrażonej zgody na taką sytuację. Służbom mundurowym można robić zdjęcia tylko za specjalną zgodą (chodzi tutaj o twarz) jeżeli chodzi o samochody musi być zgoda właściciela pojazdu a w przypadku udostępniania tego zdjęcia rejestracja powinna zostać zamazana tak samo jak twarz kierowcy. :bag: :D
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Tylko po cholere wam takie zdjecia? Jakis nowy fetysz czy co? :| Mnie jakos nie podniecaja zadni mundurowi... Szkoda by mi bylo baterii w aparacie na takie cos..

Edit:
Brak odpowiedzi to też odpowiedź :D
 

AragornFan

~unforgetable~
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
1 272
Punkty reakcji
0
Miasto
**Z TwoicH SnóW**
Robienie zdjeć osoba ktore nie wyrazają na to zgody jest nielegalne i mozna odpowiadac za to przed sadem. Tak samo jest z nagrywaniem zarowno kamera jak i dykafonem.

Właśnie. miałam tez tak napisać :)

---W jednej sprawie cywilnej matka oskarżonego nagrała na dyktafon rozmowe z porkuratorem... ale była niezła jazda, że sie tak wyraze :D no ale nie o tym temat :lol:
 

Merkury

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2007
Posty
136
Punkty reakcji
0
Ja tam wole unikać kontaktu z "chorym prawem" oraz oszustami i innymi typkami nie z tego świata <_< <_< jak już wiecie o ile dobrze pamiętam był kiedyś proces w jakimś sondzie na temat dwóch policjantów którzy handlowali kokainą czy narkotykami <_< to sie nazywa chore prawo <_<
 

Draken

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2006
Posty
586
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
się biorą dzieci neostrady?? odpiszcie
Ja tam wole unikać kontaktu z "chorym prawem" oraz oszustami i innymi typkami nie z tego świata <_< <_< jak już wiecie o ile dobrze pamiętam był kiedyś proces w jakimś sondzie na temat dwóch policjantów którzy handlowali kokainą czy narkotykami <_< to sie nazywa chore prawo <_<


Właśnie... i jeszcze robić fotki z takimi kolesiami...to jest chore...
 
Do góry